Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/25/2017 06:43 AM
                          GV v SID v GDS - 11/21/2016                          
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-PV  'A'                     1:54.77    1:54.78  
     1) Martz, Tanner SO                2) Freeman, Emmett FR             
     3) Smith, Andrew JR                4) Friday, Jalen FR               
  2 Sidwell Friends School  'A'                            NT    1:59.21  
     1) Shapiro, Nathan                 2) Keto, Will                     
     3) Krishnan, Akshay                4) Lintott, Marcus                
  3 Georgetown Day School-PV  'B'                          NT    2:36.90  
     1) Sethi-Olowin, Pranav FR         2) Wohlstadter, Nathan FR         
     3) Mohammed, Aziz SR               4) Seiden, Gavin FR               
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Nathan              SID                       NT    1:57.76  
  2 Martz, Tanner             SO GDS-PV                    NT    2:21.03  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrew             JR GDS-PV                    NT    2:11.45  
  2 Jones, Ben                JR GDS-PV               2:33.48    2:31.22  
 -- Keto, Will                   SID                       NT         DQ  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friday, Jalen             FR GDS-PV                    NT      24.90  
  2 Mohammed, Aziz            SR GDS-PV                    NT      25.70  
  3 Lintott, Marcus              SID                       NT      29.96  
  4 Wohlstadter, Nathan       FR GDS-PV                    NT      30.64  
  5 Freeman, Emmett           FR GDS-PV                    NT     x30.89  
  6 Sethi-Olowin, Pranav      FR GDS-PV                    NT     x33.35  
  7 Seiden, Gavin             FR GDS-PV                    NT     x35.50  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrew             JR GDS-PV                    NT      58.31  
  2 Krishnan, Akshay             SID                       NT    1:11.72  
  3 Mohammed, Aziz            SR GDS-PV                    NT    1:29.45  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friday, Jalen             FR GDS-PV                    NT      56.39  
  2 Lintott, Marcus              SID                       NT    1:07.57  
  3 Freeman, Emmett           FR GDS-PV                    NT    1:09.93  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Nathan              SID                       NT    5:20.21  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                            NT    1:46.14  
     1) Shapiro, Nathan                 2) Lintott, Marcus                
     3) Keto, Will                      4) Krishnan, Akshay               
  2 Georgetown Day School-PV  'A'                     1:52.46    1:57.95  
     1) Jones, Ben JR                   2) Martz, Tanner SO               
     3) Seiden, Gavin FR                4) Sethi-Olowin, Pranav FR        
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ben                JR GDS-PV                    NT    1:09.57  
  2 Krishnan, Akshay             SID                       NT    1:11.06  
  3 Martz, Tanner             SO GDS-PV               1:19.20    1:11.56  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Keto, Will                   SID                       NT    1:11.78  
  2 Wohlstadter, Nathan       FR GDS-PV                    NT    1:21.63  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-PV  'A'                          NT    3:58.44  
     1) Smith, Andrew JR                2) Jones, Ben JR                  
     3) Mohammed, Aziz SR               4) Friday, Jalen FR               
 -- Georgetown Day School-PV  'B'                          NT         DQ  
     1) Seiden, Gavin FR                2) Wohlstadter, Nathan FR         
     3) Freeman, Emmett FR              4) Sethi-Olowin, Pranav FR        

                                Dual Meet Scores                    

         Georgetown Day School   51.00     31.00 Sidwell Friends School