Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/25/2016 07:10 PM
                        Holton/Landon/SSSA - 1/12/2016                         
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:37.57    1:43.59    8  
     1) Revers, Andrew SO               2) Richichi, Brendy JR            
     3) Roth, Charlie JR                4) Thompson, Ian SR               
  2 Landon School-MD  'A'                             1:46.54    1:47.32    4  
     1) Chlopak, Jack                   2) Lu, Jerry                      
     3) Durbin, Conor                   4) Fralin, Hayden                 
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:53.05    2  
     1) Yan, Michael                    2) Tang, Jason                    
     3) Gill, Isher                     4) Dannenbaum, Blake              
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:24.77  
     1) Cortes-Inchauspe, Frankie JR    2) Verheggan, Teddy FR            
     3) Bell, Tim SO                    4) Kiama, Andrew FR               
 -- Landon School-MD  'D'                                  NT        XDQ  
     1) Kapalina, Maxim                 2) Henschel, Simms                
     3) Pappas, Nick                    4) Jones, Ade                     
 -- Landon School-MD  'C'                                  NT         DQ  
     1) Cui, Sky                        2) Ramkissoon, Bobby              
     3) Patterson, Ryan                 4) Ramthun, John                  
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD             1:46.87    1:51.18    6  
  2 Roth, Charlie             JR SSSA-VA              1:56.23    1:53.72    4  
  3 Yan, Michael                 BEARS-MD             1:57.94    2:00.32    3  
  4 King, Harrison               BEARS-MD             2:03.52    2:04.87    2  
  5 Bell, Tim                 SO SSSA-VA              2:46.47    2:46.20    1  
  6 Verheggan, Teddy          FR SSSA-VA                   NT    2:57.53  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             SR SSSA-VA              1:58.12    2:05.00    6  
  2 Lu, Jerry                    BEARS-MD             2:07.66    2:07.69    4  
  3 Chlopak, Jack                BEARS-MD             2:08.66    2:07.79    3  
  4 Zareshan, Ramin              BEARS-MD             2:27.31    2:29.67    2  
  5 Hellmann, Hans            SO SSSA-VA              2:46.75    2:48.78    1  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Revers, Andrew            SO SSSA-VA                22.54      23.13    6  
  2 Fralin, Hayden               BEARS-MD               23.60      23.16    4  
  3 Casagrande, Baker         JR SSSA-VA                23.47      23.75    3  
  4 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD               23.87      24.01    2  
  5 Revers, Will              SR SSSA-VA                24.24      24.86    1  
  6 Henschel, Clayton            BEARS-MD               24.11      25.66  
 -- Golding, Anton               BEARS-MD                  NT     X26.03  
 -- Henschel, Simms              BEARS-MD                  NT     X29.13  
 -- Bell, Tim                 SO SSSA-VA                30.47     X33.00  
 -- Syed, Aal                    BEARS-MD                  NT     X33.94  
 -- Verheggan, Teddy          FR SSSA-VA                30.40     X34.64  
 -- Kiama, Andrew             FR SSSA-VA                36.17     X35.06  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cortes-Inchauspe, Franki  JR SSSA-VA               223.95     249.90    6  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richichi, Brendy          JR SSSA-VA                53.18      55.37    6  
  2 Patterson, Ryan              BEARS-MD             1:11.00    1:06.28    4  
  3 Chlopak, Jack                BEARS-MD                  NT    1:13.38    3  
 -- Dannenbaum, Blake            BEARS-MD             1:09.78         DQ  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD               52.36      51.72    6  
  2 Foster, Jacob             SO SSSA-VA                51.43      52.17    4  
  3 Durbin, Conor                BEARS-MD                  NT      53.42    3  
  4 Casagrande, Baker         JR SSSA-VA                54.12      58.06    2  
 -- Yan, Michael                 BEARS-MD               51.84     X53.40  
 -- King, Will                   BEARS-MD                  NT   X1:02.44  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD             4:46.04    5:02.84    6  
  2 Roth, Charlie             JR SSSA-VA              5:13.67    5:19.09    4  
  3 Revers, Will              SR SSSA-VA              6:01.50    6:08.70    3  
  4 Ramthun, John                BEARS-MD             6:24.90    6:30.38    2  
  5 Cui, Sky                     BEARS-MD             6:32.46    6:30.64    1  
  6 Kiama, Andrew             FR SSSA-VA                   NT    8:32.97  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:30.35    1:35.20    8  
     1) Revers, Andrew SO               2) Foster, Jacob SO               
     3) Casagrande, Baker JR            4) Richichi, Brendy JR            
  2 Landon School-MD  'A'                             1:36.73    1:39.09    4  
     1) Gill, Isher                     2) Henschel, Clayton              
     3) Dannenbaum, Blake               4) King, Harrison                 
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:41.89    2  
     1) Zareshan, Ramin                 2) King, Will                     
     3) Sweeney, Ian                    4) Patterson, Ryan                
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    1:49.57  
     1) Verheggan, Teddy FR             2) Balistreri, Barton FR          
     3) Hellmann, Hans SO               4) Revers, Will SR                
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT   x1:59.06  
     1) Sivaslian, Armen                2) Golding, Anton                 
     3) Jones, Ade                      4) Spiritos, Max                  
 -- Landon School-MD  'D'                                  NT   X2:16.74  
     1) Kapalina, Maxim                 2) Syed, Aal                      
     3) Javens, Andrew                  4) Pappas, Nick                   
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richichi, Brendy          JR SSSA-VA                55.75    1:00.14    6  
  2 Foster, Jacob             SO SSSA-VA              1:00.17    1:03.18    4  
  3 Durbin, Conor                BEARS-MD               58.76    1:05.42    3  
  4 Patterson, Ryan              BEARS-MD             1:06.65    1:05.84    2  
  5 King, Harrison               BEARS-MD                  NT    1:14.52    1  
  6 Hellmann, Hans            SO SSSA-VA                   NT    1:25.36  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             SR SSSA-VA              1:00.47    1:02.21    6  
  2 Lu, Jerry                    BEARS-MD             1:04.60    1:06.11    4  
  3 Revers, Andrew            SO SSSA-VA              1:08.18    1:08.16    3  
  4 Balistreri, Barton        FR SSSA-VA              1:09.49    1:10.69    2  
  5 Popera, John                 BEARS-MD                  NT    1:19.28    1  
  6 Ramkissoon, Bobby            BEARS-MD                  NT    1:26.68  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             3:40.20    3:32.20    8  
     1) Tang, Jason                     2) Fralin, Hayden                 
     3) Yan, Michael                    4) Chlopak, Jack                  
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 3:16.74    3:36.41    4  
     1) Foster, Jacob SO                2) Casagrande, Baker JR           
     3) Roth, Charlie JR                4) Thompson, Ian SR               
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    3:53.68    2  
     1) Durbin, Conor                   2) King, Harrison                 
     3) Henschel, Clayton               4) Lu, Jerry                      
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    4:19.03  
     1) Balistreri, Barton FR           2) Revers, Will SR                
     3) Hellmann, Hans SO               4) Bell, Tim SO                   
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT   x4:27.67  
     1) Peraza, Max                     2) Sweeney, Tyler                 
     3) Sivaslian, Armen                4) Pappas, Nick                   
  6 Landon School-MD  'D'                                  NT   x5:17.94  
     1) Shaw, West                      2) Rose, Romney                   
     3) Golding, Anton                  4) Henschel, Simms                
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. St. Stephen's & St. Agnes            88   2. Landon School                        84