Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/25/2016 07:10 PM
                        Holton/Landon/SSSA - 1/12/2016                         
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:55.25    2:04.38    8  
     1) Chlopak, Kate FR                2) Barnello, Olivia JR            
     3) LeMone, Alexis SR               4) Davis, Erin JR                 
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    2:11.52    4  
     1) Ruder, Sydney SR                2) Ostoyich, Gabby SO             
     3) Mathis, Sydney JR               4) Wu, Grace FR                   
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 2:02.93    2:22.36    2  
     1) Davis, Libby JR                 2) Snodgrass, Cole FR             
     3) Perez, Faith SO                 4) Kaufman, Caroline SO           
  4 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:26.65  
     1) Schugar, Betsy SO               2) Strong, Cayla SO               
     3) Schmandt, Lily FR               4) Sloter, Andrea SR              
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:36.60  
     1) Jafari, Jenn SR                 2) Cunningham, Helen SR           
     3) Lian, Meredith SR               4) Armstrong, Caroline JR         
 -- The Holton-Arms School  'D'                            NT   X2:45.99  
     1) Batra, Amber SO                 2) Marsh, Elizabeth SO            
     3) De Biasi, Nicla FR              4) Gorman, Annie FR               
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bond, Delaney             FR Holton-Arms          2:17.06    2:12.22    6  
  2 Robison, Erica            SO Holton-Arms          2:11.99    2:13.94    4  
  3 Mendelsohn, Ava           FR Holton-Arms          2:26.12    2:22.86    3  
  4 Cunningham, Helen         SR SSSA-VA              2:46.49    2:41.23    2  
  5 Perez, Faith              SO SSSA-VA                   NT    2:44.85    1  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMone, Alexis            SR Holton-Arms               NT    2:19.86    6  
  2 Foster, Shannon           SO SSSA-VA              2:23.12    2:20.26    4  
  3 Mathis, Sydney            JR Holton-Arms               NT    2:30.85    3  
  4 Ostoyich, Gabby           SO Holton-Arms          2:41.73    2:39.22    2  
  5 Gallahan, Sarah           SO SSSA-VA              2:39.32    2:39.48    1  
  6 Snodgrass, Cole           FR SSSA-VA                   NT    2:56.32  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wu, Grace                 FR Holton-Arms            28.49      27.71    6  
  2 Feyerick, Sydney          SR Holton-Arms            29.35      29.61    4  
  3 Sloter, Andrea            SR Holton-Arms            29.97      29.98    3  
  4 Davis, Libby              JR SSSA-VA                28.52      30.18    2  
  5 Kaufman, Caroline         SO SSSA-VA                   NT      32.50    1  
  6 Jafari, Jenn              SR SSSA-VA                32.22      33.62  
 -- Halpert, Eden             FR Holton-Arms            30.97     X32.11  
 -- Tung, Grace               SR Holton-Arms            31.80     X33.11  
 -- Edmundson, Darcy          FR Holton-Arms               NT     X34.14  
 -- Velasco, Victoria         FR Holton-Arms            35.39     X35.12  
 -- Armstrong, Caroline       JR SSSA-VA                33.63     X35.44  
 -- Walsh, Lily               SO SSSA-VA                38.67     X40.72  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Cleo              SR SSSA-VA               173.90     148.45    6  
  2 Fynes, Kate               SO Holton-Arms           150.10     133.50    4  
  3 Waller, Katie             SO Holton-Arms           146.95     121.75    3  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gallahan, Sarah           SO SSSA-VA              1:16.41    1:17.41    6  
  2 Baca, Christine           JR Holton-Arms               NT    1:19.34    4  
  3 Perez, Faith              SO SSSA-VA              1:38.53    1:27.40    3  
  4 Katz, Emily               SO Holton-Arms          1:31.32    1:30.99    2  
  5 Schmandt, Lily            FR Holton-Arms          1:34.15    1:44.76    1  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tory K          FR SSSA-VA                56.66      56.86    6  
  2 Chlopak, Kate             FR Holton-Arms            59.77      59.28    4  
  3 Robison, Erica            SO Holton-Arms            58.82    1:00.23    3  
  4 Davis, Libby              JR SSSA-VA              1:10.15    1:11.53    2  
  5 Cunningham, Helen         SR SSSA-VA              1:15.70    1:12.83    1  
  6 Butz, Charlotte           SO Holton-Arms          1:17.96    1:14.19  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foster, Shannon           SO SSSA-VA              5:45.07    5:45.23    6  
  2 Barnello, Olivia          JR Holton-Arms          6:31.50    6:05.14    4  
  3 Gusek, Kate               SO Holton-Arms          7:01.33    6:54.10    3  
  4 McLaughlin, Abby          FR Holton-Arms               NT    7:33.39    2  
 -- Witt, Allie               SO Holton-Arms               NT   X7:33.30  
 -- Tung, Grace               SR Holton-Arms          7:51.44   X7:44.28  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:43.70    1:46.25    8  
     1) Davis, Erin JR                  2) Bond, Delaney FR               
     3) Wu, Grace FR                    4) Jubin, Olivia FR               
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:44.83    1:51.95    4  
     1) Atkinson, Tory K FR             2) Foster, Shannon SO             
     3) Gallahan, Sarah SO              4) Davis, Libby JR                
  3 The Holton-Arms School  'B'                            NT    2:00.00    2  
     1) Ostoyich, Gabby SO              2) Sloter, Andrea SR              
     3) Feyerick, Sydney SR             4) Rao, Ashvika JR                
  4 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:08.95  
     1) Ruder, Sydney SR                2) Gusek, Kate SO                 
     3) Halpert, Eden FR                4) Edmundson, Darcy FR            
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:22.79  
     1) Kaufman, Caroline SO            2) Walsh, Lily SO                 
     3) Armstrong, Caroline JR          4) Lian, Meredith SR              
 -- The Holton-Arms School  'D'                            NT   X2:22.59  
     1) Strong, Cayla SO                2) Zimmerman, Abby FR             
     3) Johnson, Sophie FR              4) Marston, Aisha SO              
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkinson, Tory K          FR SSSA-VA              1:03.67    1:05.16    6  
  2 Chlopak, Kate             FR Holton-Arms               NT    1:06.98    4  
  3 Barnello, Olivia          JR Holton-Arms               NT    1:13.12    3  
  4 Mendelsohn, Ava           FR Holton-Arms          1:14.27    1:15.22    2  
  5 Jafari, Jenn              SR SSSA-VA              1:21.82    1:24.51    1  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jubin, Olivia             FR Holton-Arms          1:09.12    1:09.18    6  
  2 Ostoyich, Gabby           SO Holton-Arms          1:26.06    1:25.35    4  
  3 Lian, Meredith            SR SSSA-VA              1:30.58    1:31.51    3  
  4 Snodgrass, Cole           FR SSSA-VA              1:33.99    1:32.30    2  
  5 Witt, Allie               SO Holton-Arms          1:37.15    1:35.73    1  
  6 Potter, Cleo              SR SSSA-VA                   NT    1:48.69  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       3:47.59    3:58.65    8  
     1) Mathis, Sydney JR               2) LeMone, Alexis SR              
     3) Chlopak, Kate FR                4) Rao, Ashvika JR                
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    4:07.81    4  
     1) Jubin, Olivia FR                2) Robison, Erica SO              
     3) Davis, Erin JR                  4) Ruder, Sydney SR               
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 3:52.43    4:12.67    2  
     1) Atkinson, Tory K FR             2) Foster, Shannon SO             
     3) Gallahan, Sarah SO              4) Snodgrass, Cole FR             
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    4:48.53  
     1) Perez, Faith SO                 2) Kaufman, Caroline SO           
     3) Lian, Meredith SR               4) Cunningham, Helen SR           
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x4:49.72  
     1) Baca, Christine JR              2) Butz, Charlotte SO             
     3) Yeo, Ellie SO                   4) Katz, Emily SO                 
 -- The Holton-Arms School  'D'                            NT   X5:14.89  
     1) Zimmerman, Abby FR              2) Marsh, Elizabeth SO            
     3) Velasco, Victoria FR            4) Schugar, Betsy SO              
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. The Holton-Arms School              121   2. St. Stephen's & St. Agnes            61