Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/3/2015 09:27 PM
                       Holton/Landon/NCS/STA - 12/3/2015                       
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:55.25    2:01.42    8  
     1) LeMone, Alexis SR               2) Barnello, Olivia JR            
     3) Mathis, Sydney JR               4) Ruder, Sydney SR               
  2 National Cathedral/W  'A'                         2:03.06    2:01.70    4  
     1) Bell, Erin 16                   2) Lackey, Ashleigh 19            
     3) Herbold, Margaret 19            4) Taylor, Gracie G 16            
  3 The Holton-Arms School  'B'                            NT    2:06.78    2  
     1) Robison, Erica SO               2) Rao, Ashvika JR                
     3) Wu, Grace FR                    4) Ostoyich, Gabby SO             
  4 National Cathedral/W  'B'                         2:17.01    2:16.32  
     1) Hupez, Raphy 17                 2) Houle, Isabella 19             
     3) Millstein, Mia 19               4) Medish, Kira 17                
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:27.28  
     1) Schmandt, Lily FR               2) Jiang, Stephanie SO            
     3) Banfield, Breyer JR             4) Velasco, Victoria FR           
 -- The Holton-Arms School  'D'                            NT        XDQ  
     1) McLaughlin, Abby FR             2) Yeo, Ellie SO                  
     3) Strong, Cayla SO                4) Tiimob, Maha SR                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jubin, Olivia             FR Holton-Arms               NT    1:55.48    6  
  2 Bond, Delaney             FR Holton-Arms          2:22.84    2:17.06    4  
  3 Herbold, Margaret         19 NCS                  2:14.88    2:23.91    3  
  4 Baca, Christine           JR Holton-Arms          2:22.72    2:25.08    2  
  5 Rianhard, Blair           16 NCS                  2:33.15    2:32.86    1  
  6 Pelson, Mary              17 NCS                  2:43.58    2:43.91  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lackey, Ashleigh          19 NCS                  2:17.75    2:22.09    6  
  2 Chlopak, Kate             FR Holton-Arms               NT    2:22.66    4  
  3 Rao, Ashvika              JR Holton-Arms          2:49.94    2:45.34    3  
  4 Cannon, Elizabeth         17 NCS                       NT    2:51.76    2  
  5 von Pechmann, Anna        SO Holton-Arms          2:57.92    2:53.90    1  
  6 Houle, Isabella           19 NCS                       NT    3:03.35  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robison, Erica            SO Holton-Arms               NT      26.56    6  
  2 Taylor, Gracie G          16 NCS                    26.81      28.13    4  
  3 Bond, Delaney             FR Holton-Arms            27.67      28.16    3  
  4 Barnello, Olivia          JR Holton-Arms            29.93      28.67    2  
  5 Medish, Kira              17 NCS                    29.38      30.60    1  
  6 Chung, Ashley             16 NCS                    33.19      32.35  
 -- Feyerick, Sydney          SR Holton-Arms               NT     X29.35  
 -- Butz, Charlotte           SO Holton-Arms            36.11     X34.71  
 -- De Biasi, Nicla           FR Holton-Arms               NT     X34.86  
 -- Schugar, Betsy            SO Holton-Arms            37.28     X35.23  
 -- Cascio, Caroline          FR Holton-Arms               NT     X37.45  
 -- Johnson, Sophie           FR Holton-Arms               NT     X46.50  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Dorothy          19 NCS                   218.65     242.20    6  
  2 Egge, Olivia              19 NCS                       NP     169.05    4  
  3 Fynes, Kate               SO Holton-Arms           128.80     135.20    3  
  4 Heaps, Fiona              19 NCS                       NP     105.65    2  
  5 Bartram, Clara            18 NCS                       NP     x85.40  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Erin                16 NCS                  1:02.63    1:05.70    6  
  2 Wu, Grace                 FR Holton-Arms               NT    1:08.17    4  
  3 Merril, Veronica          16 NCS                  1:14.91    1:16.83    3  
  4 Rao, Ashvika              JR Holton-Arms          1:23.89    1:19.06    2  
  5 Schmandt, Lily            FR Holton-Arms               NT    1:34.15    1  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Erin               JR Holton-Arms          1:06.92      59.43    6  
  2 Chlopak, Kate             FR Holton-Arms            59.77    1:00.68    4  
  3 Hupez, Raphy              17 NCS                  1:03.98    1:03.88    3  
  4 Taylor, Gracie G          16 NCS                  1:02.50    1:04.67    2  
  5 Millstein, Mia            19 NCS                  1:07.77    1:08.98    1  
  6 Halpert, Eden             FR Holton-Arms               NT    1:10.93  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baca, Christine           JR Holton-Arms          6:32.13    6:33.73    6  
  2 Herbold, Margaret         19 NCS                  6:31.56    6:35.76    4  
  3 von Pechmann, Anna        SO Holton-Arms               NT    7:00.09    3  
  4 Cannon, Elizabeth         17 NCS                  7:17.65    7:21.32    2  
  5 Pelson, Mary              17 NCS                  7:35.45    7:45.52    1  
  6 Tung, Grace               SR Holton-Arms               NT    7:51.44  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:43.70    1:48.82    8  
     1) Chlopak, Kate FR                2) Bond, Delaney FR               
     3) Robison, Erica SO               4) LeMone, Alexis SR              
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    1:54.89    4  
     1) Wu, Grace FR                    2) Davis, Erin JR                 
     3) Ostoyich, Gabby SO              4) von Pechmann, Anna SO          
  3 National Cathedral/W  'A'                         1:49.50    1:55.73    2  
     1) Lackey, Ashleigh 19             2) Cannon, Elizabeth 17           
     3) Bell, Erin 16                   4) Taylor, Gracie G 16            
  4 National Cathedral/W  'B'                         1:58.77    2:00.30  
     1) Rianhard, Blair 16              2) Hupez, Raphy 17                
     3) Merril, Veronica 16             4) Lorico, Ally 17                
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:08.19  
     1) Feyerick, Sydney SR             2) Butz, Charlotte SO             
     3) Strong, Cayla SO                4) Katz, Emily SO                 
  6 National Cathedral/W  'C'                         2:06.32   x2:12.12  
     1) Sima, Haomin 18                 2) Miller, Hayley 19              
     3) King, Annie 19                  4) Kean, Avery 19                 
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sydney            JR Holton-Arms          1:09.98    1:04.09    6  
  2 Bell, Erin                16 NCS                  1:04.08    1:08.14    4  
  3 Mendelsohn, Ava           FR Holton-Arms          1:22.50    1:14.27    3  
  4 Ruder, Sydney             SR Holton-Arms          1:13.93    1:14.60    2  
  5 Hupez, Raphy              17 NCS                  1:12.40    1:16.29    1  
  6 Millstein, Mia            19 NCS                  1:20.36    1:18.82  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jubin, Olivia             FR Holton-Arms               NT    1:09.12    6  
  2 Lackey, Ashleigh          19 NCS                  1:11.41    1:13.41    4  
  3 Barnello, Olivia          JR Holton-Arms          1:19.37    1:19.33    3  
  4 Houle, Isabella           19 NCS                  1:27.38    1:27.04    2  
  5 Yeo, Ellie                SO Holton-Arms               NT    1:32.77    1  
 -- Medish, Kira              17 NCS                  1:27.00         DQ  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       3:47.59    4:16.10    8  
     1) Robison, Erica SO               2) Ruder, Sydney SR               
     3) Wu, Grace FR                    4) Barnello, Olivia JR            
  2 National Cathedral/W  'A'                         4:33.78    4:39.59    4  
     1) Rianhard, Blair 16              2) Millstein, Mia 19              
     3) Cannon, Elizabeth 17            4) Merril, Veronica 16            
  3 The Holton-Arms School  'B'                            NT    4:45.92    2  
     1) Feyerick, Sydney SR             2) von Pechmann, Anna SO          
     3) Mendelsohn, Ava FR              4) Yeo, Ellie SO                  
  4 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x4:50.74  
     1) Strong, Cayla SO                2) Ostoyich, Gabby SO             
     3) Banfield, Breyer JR             4) Rao, Ashvika JR                
  5 National Cathedral/W  'B'                         4:58.47    4:58.12  
     1) Medish, Kira 17                 2) Lorico, Ally 17                
     3) Pelson, Mary 17                 4) King, Annie 19                 
 -- The Holton-Arms School  'D'                            NT   X5:23.40  
     1) Marsh, Elizabeth SO             2) Marston, Aisha SO              
     3) Halpert, Eden FR                4) Zimmerman, Abby FR             
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. The Holton-Arms School              113   2. National Cathedral/W                 72