Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/1/2015 10:05 PM
                     Holton/Landon/St. John's - 12/1/2015                      
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:46.54    1:44.31    8  
     1) Durbin, Conor                   2) Lu, Jerry                      
     3) Tang, Jason                     4) Fralin, Hayden                 
  2 St. John's College High School  'A'               1:46.73    1:45.89    4  
     1) Woolard, Wolfie W SO            2) Davis Jr, Miguel SO            
     3) Gillespie, Tommy J SR           4) Witte, Coleman P JR            
  3 St. John's College High School  'B'                    NT    1:48.30    2  
     1) Petrizzo, Michael SO            2) Penafiel, Michael FR           
     3) Ostuni, Anthony JR              4) Oristian, Tommy W SR           
  4 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:59.18  
     1) Yan, Michael                    2) Gill, Isher                    
     3) Mathers, Trevor                 4) Dannenbaum, Blake              
  5 St. John's College High School  'C'                    NT   x2:01.44  
     1) Arnold Jr, Michael SO           2) Millar, Graham JR              
     3) Kuhn, Kevin JR                  4) Kavanagh, Jack FR              
  6 Landon School-MD  'C'                                  NT   x2:04.96  
     1) Cui, Sky                        2) Jones, Ade                     
     3) Patterson, Ryan                 4) Ramthun, John                  
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD             1:47.86    1:55.25    6  
  2 Gillespie, Tommy J        SR St. Johns            1:58.85    1:56.30    4  
  3 Buonomo, Trever           JR St. Johns            1:55.08    1:57.24    3  
  4 Yan, Michael                 BEARS-MD             2:00.15    1:57.94    2  
  5 King, Harrison               BEARS-MD                  NT    2:03.52    1  
  6 Freeman, EJ               JR St. Johns            2:02.96    2:04.04  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolard, Wolfie W         SO St. Johns            2:04.27    2:06.62    6  
  2 Lu, Jerry                    BEARS-MD             2:08.66    2:08.26    4  
  3 Penafiel, Michael         FR St. Johns            2:14.18    2:20.97    3  
  4 Rurka, Benjamin B         SO St. Johns                 NT    2:22.73    2  
  5 Patterson, Ryan              BEARS-MD             2:26.80    2:28.17    1  
  6 Zareshan, Ramin              BEARS-MD             2:30.91    2:31.88  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD                  NT      23.60    6  
  2 Witte, Coleman P          JR St. Johns              24.27      24.39    4  
  3 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD               24.77      24.43    3  
  4 Oristian, Tommy W         SR St. Johns              24.75      24.71    2  
  5 Miller, Christian J       SR St. Johns              24.80      24.77    1  
  6 Henschel, Clayton            BEARS-MD               24.11      25.16  
 -- Gill, Isher                  BEARS-MD                  NT     X25.23  
 -- Kavanagh, Jack            FR St. Johns              25.93     X26.53  
 -- Ourand, Matthew           SO St. Johns              27.77     X26.90  
 -- King, Will                   BEARS-MD               27.16     X27.04  
 -- Wasel, Timothy            SO St. Johns              27.89     X27.79  
 -- Sivaslian, Armen             BEARS-MD                  NT     X29.25  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calcutt, Kyle             JR St. Johns             139.05     182.00    6  
  2 Johnston, Conor           FR St. Johns             151.90     178.80    4  
  3 Reistetter, Ben           SR St. Johns             128.60     115.35    3  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostuni, Anthony           JR St. Johns              57.17      57.15    6  
  2 Durbin, Conor                BEARS-MD                  NT      58.23    4  
  3 Freeman, EJ               JR St. Johns            1:02.40    1:03.97    3  
  4 Rurka, Benjamin B         SO St. Johns            1:04.12    1:07.58    2  
  5 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD                  NT    1:09.78    1  
  6 King, Harrison               BEARS-MD                  NT    1:16.72  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis Jr, Miguel          SO St. Johns              54.22      52.08    6  
  2 Yan, Michael                 BEARS-MD               53.02      52.47    4  
  3 Petrizzo, Michael         SO St. Johns              55.75      55.03    3  
  4 Witte, Coleman P          JR St. Johns              55.33      55.94    2  
  5 King, Harrison               BEARS-MD                  NT      56.48    1  
  6 Henschel, Clayton            BEARS-MD               56.28      56.53  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD             4:46.04    4:52.40    6  
  2 Gillespie, Tommy J        SR St. Johns            5:11.66    5:10.90    4  
  3 Chlopak, Jack                BEARS-MD                  NT    5:10.93    3  
  4 Wallace, Kyle             JR St. Johns                 NT    6:18.06    2  
  5 Arnold Jr, Michael        SO St. Johns                 NT    6:40.15    1  
  6 Sivaslian, Armen             BEARS-MD                  NT    6:50.55  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John's College High School  'A'               1:37.62    1:38.96    8  
     1) Buonomo, Trever JR              2) Davis Jr, Miguel SO            
     3) Miller, Christian J SR          4) Witte, Coleman P JR            
  2 St. John's College High School  'B'               1:41.31    1:40.42    4  
     1) Bertozzi, Luca A SR             2) Kavanagh, Jack FR              
     3) Arnold Jr, Michael SO           4) Oristian, Tommy W SR           
  3 Landon School-MD  'A'                             1:36.73    1:40.44    2  
     1) Gill, Isher                     2) Henschel, Clayton              
     3) Dannenbaum, Blake               4) King, Harrison                 
  4 St. John's College High School  'C'               1:43.06   x1:46.06  
     1) Ourand, Matthew SO              2) Millar, Graham JR              
     3) Rippetoe, James SO              4) Rurka, Benjamin B SO           
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT    1:52.01  
     1) Ramthun, John                   2) Mathers, Trevor                
     3) Jones, Ade                      4) Spiritos, Max                  
  6 Landon School-MD  'B'                                  NT   x1:52.21  
     1) Zareshan, Ramin                 2) King, Will                     
     3) Sivaslian, Armen                4) Patterson, Ryan                
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolard, Wolfie W         SO St. Johns              56.84      57.93    6  
  2 Durbin, Conor                BEARS-MD             1:06.47      58.76    4  
  3 Buonomo, Trever           JR St. Johns              59.83      59.97    3  
  4 Petrizzo, Michael         SO St. Johns            1:02.71    1:01.60    2  
  5 Chlopak, Jack                BEARS-MD                  NT    1:04.57    1  
  6 Patterson, Ryan              BEARS-MD                  NT    1:06.65  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lu, Jerry                    BEARS-MD                  NT    1:05.13    6  
  2 Ostuni, Anthony           JR St. Johns            1:06.43    1:06.20    4  
  3 Davis Jr, Miguel          SO St. Johns            1:03.24    1:06.24    3  
  4 Penafiel, Michael         FR St. Johns            1:05.30    1:08.15    2  
  5 Fralin, Hayden               BEARS-MD                  NT    1:09.81    1  
  6 Mathers, Trevor              BEARS-MD             1:14.28    1:24.51  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             3:40.20    3:30.38    8  
     1) Tang, Jason                     2) Fralin, Hayden                 
     3) Yan, Michael                    4) Durbin, Conor                  
  2 St. John's College High School  'A'               3:39.77    3:37.10    4  
     1) Woolard, Wolfie W SO            2) Ostuni, Anthony JR             
     3) Buonomo, Trever JR              4) Gillespie, Tommy J SR          
  3 St. John's College High School  'B'               3:46.91    3:44.77    2  
     1) Miller, Christian J SR          2) Bertozzi, Luca A SR            
     3) Oristian, Tommy W SR            4) Petrizzo, Michael SO           
  4 Landon School-MD  'B'                                  NT    3:53.81  
     1) Henschel, Clayton               2) King, Harrison                 
     3) Gill, Isher                     4) Lu, Jerry                      
  5 St. John's College High School  'C'               4:07.66   x3:57.67  
     1) Wallace, Kyle JR                2) Kavanagh, Jack FR              
     3) Rippetoe, James SO              4) Arnold Jr, Michael SO          
  6 Landon School-MD  'C'                                  NT   x4:28.25  
     1) Spiritos, Max                   2) Cui, Sky                       
     3) Sivaslian, Armen                4) Ramthun, John                  
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. St. John's College High School      111   2. Landon School                        72