Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/25/2015 06:36 PM
                      Visi/GDS/Sidwell/Maret - 12/1/2015                       
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:50.50    1:55.75  
     1) Shapiro, Nathan                 2) Keto, Will                     
     3) Coleman, Kenny                  4) Baranov, Konstantin            
  2 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:48.83    1:56.22  
     1) Bergreen, Matthew JR            2) Smith, Andrew FR               
     3) Jones, Ben FR                   4) Verbeek, Erkin SO              
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Ben                FR GDS-VA                    NT    2:04.53  
  2 Shapiro, Nathan              SID                  2:09.47    2:07.88  
  3 Baranov, Konstantin          SID                  2:01.77    2:18.35  
  4 Verbeek, Erkin            SO GDS-VA               2:13.16    2:22.37  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, David J       SO Maret-PV                  NT    2:11.74  
  2 Bergman, Zachary          SO GDS-VA               2:13.32    2:13.10  
  3 Keto, Will                   SID                  2:24.25    2:25.38  
  4 Ellis, Walter                SID                  2:35.66    2:44.15  
  5 Christian, Reily          SO GDS-VA               2:51.94    2:54.53  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Thomas            SO GDS-VA                    NT      26.00  
  2 Bergreen, Matthew         JR GDS-VA                 26.27      26.87  
  3 Haksar, Nikhil               SID                       NT      29.29  
  4 Gray, Charles                SID                       NT      35.10  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, David J       SO Maret-PV                  NT    1:00.33  
  2 Smith, Andrew             FR GDS-VA                    NT    1:01.47  
  3 Coleman, Kenny               SID                  1:15.44    1:20.86  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavosevich, Evo J         JR Maret-PV                  NT      56.87  
  2 Baranov, Konstantin          SID                    57.79      57.99  
  3 Foley, Chris              JR GDS-VA                    NT    1:02.70  
  4 Coleman, Kenny               SID                    59.76    1:11.74  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brooks, Thomas            SO GDS-VA                    NT    5:51.13  
  2 Bergreen, Matthew         JR GDS-VA               6:14.40    6:34.04  
  3 Haksar, Nikhil               SID                       NT    7:30.37  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:39.52    1:41.47  
     1) Bergman, Zachary SO             2) Verbeek, Erkin SO              
     3) Jones, Ben FR                   4) Brooks, Thomas SO              
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:35.55    1:48.41  
     1) Baranov, Konstantin             2) Coleman, Kenny                 
     3) Keto, Will                      4) Shapiro, Nathan                
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Nathan              SID                       NT    1:05.16  
  2 Pavosevich, Evo J         JR Maret-PV                  NT    1:08.72  
  3 Ellis, Walter                SID                  1:14.91    1:13.57  
  4 Verbeek, Erkin            SO GDS-VA               1:13.05    1:15.41  
  5 Christian, Reily          SO GDS-VA               1:29.71    1:33.26  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergman, Zachary          SO GDS-VA               1:05.27    1:08.36  
  2 Smith, Andrew             FR GDS-VA                    NT    1:08.42  
  3 Gray, Charles                SID                       NT    1:40.42  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     3:35.60    4:02.04  
     1) Smith, Andrew FR                2) Foley, Chris JR                
     3) Brooks, Thomas SO               4) Bergman, Zachary SO            

                                Dual Meet Scores                     
 
         Georgetown Day School   86.00     24.00 Maret School                  
         Georgetown Day School   81.00     60.00 Sidwell Friends School        
        Sidwell Friends School   75.00     22.00 Maret School