Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/26/2015 07:01 PM
                 Holton/Landon/Holy Child Heights - 11/23/2015                 
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:46.54    1:45.11    8  
     1) Durbin, Conor                   2) Lu, Jerry                      
     3) Tang, Jason                     4) Chlopak, Jack                  
  2 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   1:50.02    1:45.53    4  
     1) McClorey, John JR               2) McCarthy, Greg JR              
     3) Jacome, Sebastian P FR          4) Thomas, Jake SR                
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    2:00.63    2  
     1) Dannenbaum, Blake               2) Mathers, Trevor                
     3) Yan, Michael                    4) Gill, Isher                    
  4 The Heights School (Hs)-MD  'B'                   1:57.80    2:01.05  
     1) Basinger, Justin FR             2) Mazariegos, Javier FR          
     3) O'Donnell, Bobby FR             4) Calandra, Justin SR            
  5 The Heights School (Hs)-MD  'C'                   2:01.32   x2:08.68  
     1) Falcone, Anthony SO             2) Miller, Max SO                 
     3) Finnell, Joe SO                 4) Sainvilier, Josh JR            
  6 Landon School-MD  'C'                                  NT   x2:13.65  
     1) Peraza, Max                     2) Abdychev, Jantay               
     3) Jones, Ade                      4) Ramthun, John                  
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD                  NT    1:47.86    6  
  2 McCarthy, Greg            JR The Heights Sch-MD   1:51.25    1:48.58    4  
  3 Yan, Michael                 BEARS-MD                  NT    2:00.15    3  
  4 Sivaslian, Armen             BEARS-MD                  NT    2:28.76    2  
  5 Miller, Max               SO The Heights Sch-MD   2:25.07    2:32.71    1  
  6 O'Neill, Liam             JR The Heights Sch-MD        NT    2:55.86  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClorey, John            JR The Heights Sch-MD   2:01.31    2:02.71    6  
  2 Lu, Jerry                    BEARS-MD                  NT    2:08.66    3.5
  2 Chlopak, Jack                BEARS-MD                  NT    2:08.66    3.5
  4 Patterson, Ryan              BEARS-MD                  NT    2:26.80    2  
  5 Welsh, Ethan              SR The Heights Sch-MD        NT    2:46.39    1  
 -- Zareshan, Ramin              BEARS-MD                  NT   X2:30.91  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henschel, Clayton            BEARS-MD                  NT      24.11    6  
  2 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD                  NT      24.77    4  
  3 Durbin, Conor                BEARS-MD                  NT      25.02    3  
  4 Thomas, Jake              SR The Heights Sch-MD     24.22      25.26    2  
  5 Basinger, Justin          FR The Heights Sch-MD     27.52      26.45    1  
  6 Welsh, Ethan              SR The Heights Sch-MD     27.73      31.73  
 -- Sweeney, Ian                 BEARS-MD                  NT     X26.18  
 -- King, Will                   BEARS-MD                  NT     X27.16  
 -- Diederich, John           FR The Heights Sch-MD     30.32     X29.03  
 -- Falcone, Anthony          SO The Heights Sch-MD     28.82     X29.36  
 -- Finnell, Joe              SO The Heights Sch-MD     28.61     X30.65  
 -- Syed, Aal                    BEARS-MD                  NT     X38.42  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friddle, Pat              SR The Heights Sch-MD        NP     118.90    6  
  2 Finnell, Joe              SO The Heights Sch-MD        NP     110.50    4  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell, Bobby          FR The Heights Sch-MD        NT      57.27    6  
  2 McCarthy, Greg            JR The Heights Sch-MD     55.88      57.37    4  
  3 Patterson, Ryan              BEARS-MD                  NT    1:12.46    3  
  4 Moss, Hugo                SR The Heights Sch-MD   1:13.49    1:16.48    2  
  5 Sivaslian, Armen             BEARS-MD                  NT    1:18.16    1  
 -- Henschel, Simms              BEARS-MD                  NT         DQ  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacome, Sebastian P       FR The Heights Sch-MD        NT      51.70    6  
  2 Yan, Michael                 BEARS-MD                  NT      53.02    4  
  3 Henschel, Clayton            BEARS-MD                  NT      56.28    3  
  4 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD                  NT      57.08    2  
  5 Sainvilier, Josh          JR The Heights Sch-MD   1:04.33    1:02.38    1  
  6 Thomas, Jake              SR The Heights Sch-MD   1:00.27    1:04.91  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tang, Jason                  BEARS-MD                  NT    4:46.04    6  
  2 McClorey, John            JR The Heights Sch-MD   4:43.49    4:53.67    4  
  3 Calandra, Justin          SR The Heights Sch-MD   5:14.57    5:23.03    3  
  4 McCreary, Steven          JR The Heights Sch-MD        NT    5:24.06    2  
  5 Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT    6:49.92    1  
  6 Sweeney, Tyler               BEARS-MD                  NT    6:58.00  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:36.73    1:39.05    8  
     1) Durbin, Conor                   2) Henschel, Clayton              
     3) Dannenbaum, Blake               4) King, Harrison                 
  2 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   1:36.82    1:42.83    4  
     1) McClorey, John JR               2) Calandra, Justin SR            
     3) O'Donnell, Bobby FR             4) Thomas, Jake SR                
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:44.84    2  
     1) Zareshan, Ramin                 2) Gill, Isher                    
     3) Sweeney, Ian                    4) Henschel, Simms                
  4 The Heights School (Hs)-MD  'C'                   1:50.66    1:55.29  
     1) Falcone, Anthony SO             2) McHale, Joe                    
     3) McCreary, Steven JR             4) Moss, Hugo SR                  
  5 The Heights School (Hs)-MD  'B'                   1:46.42   x2:00.13  
     1) Sainvilier, Josh JR             2) Welsh, Ethan SR                
     3) Finnell, Joe SO                 4) Miller, Max SO                 
  6 Landon School-MD  'D'                                  NT   x2:13.89  
     1) Golding, Anton                  2) Shaw, West                     
     3) Rose, Romney                    4) Kapalina, Maxim                
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chlopak, Jack                BEARS-MD                  NT      59.68    6  
  2 Jacome, Sebastian P       FR The Heights Sch-MD        NT    1:01.80    4  
  3 Durbin, Conor                BEARS-MD                  NT    1:06.47    3  
  4 McCreary, Steven          JR The Heights Sch-MD   1:18.28    1:09.30    2  
  5 Basinger, Justin          FR The Heights Sch-MD        NT    1:10.04    1  
  6 Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT    1:16.33  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Harrison               BEARS-MD                  NT    1:05.71    6  
  2 O'Donnell, Bobby          FR The Heights Sch-MD        NT    1:06.50    4  
  3 Mathers, Trevor              BEARS-MD                  NT    1:14.28    3  
  4 Miller, Max               SO The Heights Sch-MD   1:16.34    1:18.59    2  
  5 Abdychev, Jantay             BEARS-MD                  NT    1:28.46    1  
  6 Mazariegos, Javier        FR The Heights Sch-MD        NT    1:35.66  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             3:40.20    3:35.26    8  
     1) Tang, Jason                     2) Chlopak, Jack                  
     3) Yan, Michael                    4) King, Harrison                 
  2 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   3:21.62    3:43.92    4  
     1) McCarthy, Greg JR               2) Basinger, Justin FR            
     3) Jacome, Sebastian P FR          4) Calandra, Justin SR            
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    4:22.63    2  
     1) Golding, Anton                  2) Sivaslian, Armen               
     3) Pappas, Nick                    4) Zareshan, Ramin                
  4 The Heights School (Hs)-MD  'B'                   4:12.77    4:22.74  
     1) Falcone, Anthony SO             2) Finnell, Joe SO                
     3) Sainvilier, Josh JR             4) McCreary, Steven JR            
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT   x5:30.26  
     1) Taylor-Smith, Reggie            2) Kapalina, Maxim                
     3) Dilmaghani, Dara                4) Javens, Andrew                 
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Landon School                       102   2. The Heights School (Hs)              78