Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/30/2015 05:09 PM
                        GDS v Visi v Maret - 11/23/2015                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:51.60    1:52.13  
     1) Smith, Andrew 14                2) Bergman, Zachary               
     3) Jones, Ben 14                   4) Brooks, Thomas 15              
  2 Georgetown Day School-VA  'B'                          NT    2:04.89  
     1) Bergreen, Matthew               2) Christian, Reily               
     3) Foley, Chris                    4) Verbeek, Erkin                 
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, David J       16 Maret-PV             1:53.06    1:58.94  
  2 Brooks, Thomas            15 GDS-VA                    NT    2:06.76  
  3 Pavosevich, Evo J         16 Maret-PV             2:13.72    2:13.13  
  4 Christian, Reily             GDS-VA                    NT    2:27.64  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrew             14 GDS-VA                    NT    2:11.97  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vance, Matthew            15 Maret-PV               23.97      23.90  
  2 Verbeek, Erkin               GDS-VA                 25.22      25.47  
  3 Bergreen, Matthew            GDS-VA                    NT      26.27  
 -- Mohammed, Aziz            15 GDS-VA                    NT     X31.14  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rubenstein, David J       16 Maret-PV               58.17      59.63  
  2 Jones, Ben                14 GDS-VA                    NT    1:02.65  
  3 Foley, Chris                 GDS-VA                    NT    1:10.81  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Andrew             14 GDS-VA                    NT      54.69  
  2 Vance, Matthew            15 Maret-PV               54.24      55.30  
  3 Mohammed, Aziz            15 GDS-VA                    NT    1:11.81  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Verbeek, Erkin               GDS-VA                    NT    5:22.13  
  2 Bergman, Zachary             GDS-VA               5:14.30    6:36.62  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:50.11    1:43.47  
     1) Jones, Ben 14                   2) Bergreen, Matthew              
     3) Verbeek, Erkin                  4) Smith, Andrew 14               
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavosevich, Evo J         16 Maret-PV             1:07.96    1:08.13  
  2 Jones, Ben                14 GDS-VA                    NT    1:09.81  
  3 Bergreen, Matthew            GDS-VA                    NT    1:12.77  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergman, Zachary             GDS-VA               1:05.27    1:08.19  
  2 Brooks, Thomas            15 GDS-VA                    NT    1:10.64  
 -- Christian, Reily             GDS-VA                    NT   X1:25.20  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     3:35.60    4:08.02  
     1) Brooks, Thomas 15               2) Christian, Reily               
     3) Foley, Chris                    4) Bergman, Zachary               
	 
	                       Dual Meet Scores                      
 
         Georgetown Day School   90.00     31.00 Maret School