Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/25/2014 04:48 PM
                        STA NCS vs MAR CHC - 12/11/2014                        
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connelly-Holy Child  'A'                          2:01.12    2:04.59  
     1) O'Berry, Caitlyn 17             2) Overly, Anne M 17              
     3) Lockland, Elena 14              4) McCreary, Megan E 17           
                  31.60     1:07.40 (35.80)     1:36.42 (29.02)     2:04.59 (28.17)
  2 National Cathedral  'A'                           2:02.15    2:07.92  
     1) Bell, Erin 16                   2) Mould, Lesley 17               
     3) Griffin, Tori 14                4) Taylor, Gracie G 17            
                  30.95     1:09.07 (38.12)     1:39.28 (30.21)     2:07.92 (28.64)
  3 National Cathedral  'B'                           2:16.44    2:22.10  
     1) Hupez, Raphy 15                 2) Medish, Kira 16                
     3) Rianhard, Blair 16              4) Hupez, Izzy 17                 
                  35.92     1:18.34 (42.42)     1:54.24 (35.90)     2:22.10 (27.86)
  4 Maret School-PV  'A'                              1:58.14    2:22.41  
     1) Jones, Ella G 14                2) Lorenzo-Giguere, Bella B 15    
     3) Harangi, Dorottya 16            4) Wynne, Troy 14                 
                  37.12     1:21.17 (44.05)     1:52.09 (30.92)     2:22.41 (30.32)
  5 Connelly-Holy Child  'B'                               NT    2:25.20  
     1) Paquette, Cecile 15             2) Ganiban, Sophie 16             
     3) De Raet, Emily 15               4) Chiaramonte, Elizabeth 15      
                  40.74     1:19.50 (38.76)     1:56.19 (36.69)     2:25.20 (29.01)
  6 Maret School-PV  'B'                                   NT    3:02.56  
     1) Massiah, Olivia Z 14            2) Garcia, Isabella A 17          
     3) Houston, M.E. E 15              4) Johnson, Mary C 16             
                  40.33       57.25 (16.92)     1:32.97 (35.72)   3:02.56 (1:29.59)
 
Event 4  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Megan E         17 CHC                  2:05.07    2:07.63  
                  30.05     1:02.16 (32.11)     1:35.26 (33.10)     2:07.63 (32.37)
  2 Griffin, Tori             14 NCS                  2:09.53    2:16.92  
                  30.87     1:05.56 (34.69)     1:41.49 (35.93)     2:16.92 (35.43)
  3 McInerny, Lydia           16 CHC                  2:16.67    2:23.28  
                  32.44     1:08.87 (36.43)     1:46.14 (37.27)     2:23.28 (37.14)
  4 Wynne, Troy               14 Maret-PV             2:32.03    2:36.80  
                  34.75     1:14.20 (39.45)     1:55.50 (41.30)     2:36.80 (41.30)
  5 Rianhard, Blair           16 NCS                  2:33.15    2:41.27  
                  34.70     1:15.81 (41.11)     1:59.15 (43.34)     2:41.27 (42.12)
  6 Jones, Ella G             14 Maret-PV             2:46.55    2:44.21  
                  36.85     1:18.91 (42.06)     2:02.13 (43.22)     2:44.21 (42.08)
 
Event 6  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Anne M            17 CHC                  2:24.64    2:27.18  
                  31.47     1:09.91 (38.44)     1:52.72 (42.81)     2:27.18 (34.46)
  2 Lockland, Elena           14 CHC                  2:41.34    2:40.08  
                                                    2:01.70 ( )     2:40.08 (38.38)
  3 Lorenzo-Giguere, Bella B  15 Maret-PV                  NT    3:18.08  
                  47.67     1:38.16 (50.49)     2:32.98 (54.82)     3:18.08 (45.10)
 -- Michalski, Suzan          14 NCS                  3:08.60         DQ  
                  42.33     1:30.81 (48.48)     2:22.80 (51.99)          DQ (47.68)
 -- Medish, Kira              16 NCS                  3:04.84         DQ  
                  40.26     1:26.67 (46.41)     2:16.89 (50.22)          DQ (40.68)
 
Event 8  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Berry, Caitlyn          17 CHC                    26.34      26.66  
  2 Hupez, Izzy               17 NCS                    27.40      27.73  
  3 Taylor, Gracie G          17 NCS                    26.81      27.87  
  4 Gilak, Lucy               16 CHC                    28.63      28.29  
  5 Massiah, Olivia Z         14 Maret-PV               35.85      36.31  
  6 Johnson, Mary C           16 Maret-PV               42.16      41.38  
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Erin                16 NCS                  1:02.63    1:07.22  
                  31.69     1:07.22 (35.53)                                        
  2 Harangi, Dorottya         16 Maret-PV             1:06.77    1:08.48  
                  33.34     1:08.48 (35.14)                                        
  3 Gilak, Lucy               16 CHC                  1:10.05    1:10.13  
                  32.71     1:10.13 (37.42)                                        
  4 Griffin, Tori             14 NCS                  1:04.19    1:11.85  
                  34.95     1:11.85 (36.90)                                        
  5 Aguiar, Sofia             14 CHC                       NT    1:36.25  
                  41.87     1:36.25 (54.38)                                        
 
Event 14  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Berry, Caitlyn          17 CHC                    59.33      59.56  
                  28.95       59.56 (30.61)                                        
  2 McInerny, Lydia           16 CHC                  1:02.81    1:03.68  
                  29.83     1:03.68 (33.85)                                        
  3 Hupez, Raphy              15 NCS                  1:07.49    1:03.98  
                  30.94     1:03.98 (33.04)                                        
  4 Rianhard, Blair           16 NCS                  1:07.29    1:07.54  
                  32.34     1:07.54 (35.20)                                        
  5 Wynne, Troy               14 Maret-PV             1:05.99    1:07.86  
                  32.37     1:07.86 (35.49)                                        
  6 Massiah, Olivia Z         14 Maret-PV             1:25.83    1:25.65  
                  38.38     1:25.65 (47.27)                                        
 
Event 16  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Megan E         17 CHC                  5:30.21    5:39.18  
                  31.01     1:04.15 (33.14)     1:38.44 (34.29)     2:12.83 (34.39)
        2:47.36 (34.53)     3:22.18 (34.82)     3:56.85 (34.67)     4:31.46 (34.61)
        5:05.93 (34.47)     5:39.18 (33.25)                                        
  2 Harangi, Dorottya         16 Maret-PV             6:05.88    6:12.79  
                  32.08     1:07.99 (35.91)     1:45.67 (37.68)     2:24.60 (38.93)
        3:02.23 (37.63)     3:40.82 (38.59)     4:19.95 (39.13)     4:59.32 (39.37)
        5:37.08 (37.76)     6:12.79 (35.71)                                        
  3 Pittman, Rebecca          15 CHC                  6:42.76    6:38.98  
                  34.10     1:13.33 (39.23)     1:53.92 (40.59)     2:35.28 (41.36)
        3:14.49 (39.21)     3:55.41 (40.92)     4:37.40 (41.99)     5:19.39 (41.99)
        6:00.60 (41.21)     6:38.98 (38.38)                                        
  4 Hupez, Raphy              15 NCS                  6:38.55    6:39.04  
                  33.60     1:12.32 (38.72)     1:53.08 (40.76)     2:34.83 (41.75)
        3:16.21 (41.38)     3:57.48 (41.27)     4:39.18 (41.70)     5:21.19 (42.01)
        6:02.46 (41.27)     6:39.04 (36.58)                                        
  5 Spaller, Annie            17 NCS                  8:27.68    8:27.58  
                  42.80     1:32.88 (50.08)     2:26.32 (53.44)     3:20.32 (54.00)
        4:14.18 (53.86)     5:07.28 (53.10)     6:00.38 (53.10)     6:52.56 (52.18)
        7:41.29 (48.73)     8:27.58 (46.29)                                        
 
Event 18  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 National Cathedral  'A'                           1:46.99    1:52.72  
     1) Taylor, Gracie G 17             2) Bell, Erin 16                  
     3) Griffin, Tori 14                4) Hupez, Izzy 17                 
                  28.23       55.84 (27.61)     1:24.74 (28.90)     1:52.72 (27.98)
  2 Connelly-Holy Child  'A'                          1:53.58    1:59.18  
     1) Gilak, Lucy 16                  2) De Raet, Emily 15              
     3) Chiaramonte, Elizabeth 15       4) McInerny, Lydia 16             
                  28.95     1:00.40 (31.45)     1:30.14 (29.74)     1:59.18 (29.04)
  3 Maret School-PV  'A'                              2:06.77    2:02.93  
     1) Lorenzo-Giguere, Bella B 15     2) Jones, Ella G 14               
     3) Wynne, Troy 14                  4) Harangi, Dorottya 16           
                  34.35     1:11.03 (36.68)     1:35.46 (24.43)     2:02.93 (27.47)
  4 National Cathedral  'B'                           1:57.29    2:07.83  
     1) Medish, Kira 16                 2) Rianhard, Blair 16             
     3) Parker, Mary 18                 4) Lorico, Ally 15                
                  33.59     1:05.73 (32.14)     1:37.36 (31.63)     2:07.83 (30.47)
  5 Connelly-Holy Child  'B'                               NT    2:18.79  
     1) Jaeger, Kathleen 15             2) Grant, Cailtlin 16             
     3) Paquette, Cecile 15             4) Aguiar, Sofia 14               
                  34.02       51.00 (16.98)     1:09.83 (18.83)   2:18.79 (1:08.96)
 
Event 20  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Erin                16 NCS                  1:04.73    1:06.65  
                  32.36     1:06.65 (34.29)                                        
  2 Lockland, Elena           14 CHC                  1:11.71    1:10.69  
                  34.44     1:10.69 (36.25)                                        
  3 Pittman, Rebecca          15 CHC                       NT    1:20.43  
                  37.95     1:20.43 (42.48)                                        
  4 Hunter, Rosalie           17 NCS                  1:23.69    1:22.67  
                  41.25     1:22.67 (41.42)                                        
  5 Jones, Ella G             14 Maret-PV             1:27.09    1:27.57  
  6 Houston, M.E. E           15 Maret-PV             1:32.87    1:42.73  
 
Event 22  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Anne M            17 CHC                  1:15.78    1:19.93  
                  37.91     1:19.93 (42.02)                                        
  2 Ganiban, Sophie           16 CHC                  1:27.55    1:28.68  
                  40.69     1:28.68 (47.99)                                        
  3 Mould, Lesley             17 NCS                  1:28.62    1:30.04  
                  42.35     1:30.04 (47.69)                                        
  4 Medish, Kira              16 NCS                  1:27.00    1:35.30  
                  44.70     1:35.30 (50.60)                                        
  5 Lorenzo-Giguere, Bella B  15 Maret-PV                  NT    1:41.92  
                  47.66     1:41.92 (54.26)                                        
  6 Garcia, Isabella A        17 Maret-PV             1:44.98    1:52.51  
                  51.86   1:52.51 (1:00.65)                                        
 
Event 24  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connelly-Holy Child  'A'                          3:59.87    4:12.76  
     1) O'Berry, Caitlyn 17             2) McCreary, Megan E 17           
     3) Drummond, Olivia C 16           4) Overly, Anne M 17              
                  28.92       59.87 (59.87)     1:29.29 (29.42)   2:00.67 (1:00.80)
        2:30.31 (29.64)   3:04.51 (1:03.84)     3:37.03 (32.52)   4:12.76 (1:08.25)
  2 National Cathedral  'A'                           4:06.46    4:36.35  
     1) Hupez, Izzy 17                  2) Lorico, Ally 15                
     3) Hupez, Raphy 15                 4) Parker, Mary 18                
                  30.06   1:02.71 (1:02.71)     1:37.72 (35.01)   2:18.63 (1:15.92)
        2:50.47 (31.84)   3:25.62 (1:06.99)     3:41.04 (15.42)   4:36.35 (1:10.73)
  3 Connelly-Holy Child  'B'                               NT    4:46.14  
     1) Gilak, Lucy 16                  2) Chiaramonte, Elizabeth 15      
     3) Pittman, Rebecca 15             4) McInerny, Lydia 16             
                  31.56   1:05.02 (1:05.02)     1:36.96 (31.94)   2:12.92 (1:07.90)
        2:48.24 (35.32)   3:27.59 (1:14.67)     4:03.16 (35.57)   4:46.14 (1:18.55)
  4 National Cathedral  'B'                           4:52.06    5:15.06  
     1) Giannattasio, Alex 14           2) Hunter, Rosalie 17             
     3) Michalski, Suzan 14             4) Spaller, Annie 17              
                  34.72   1:13.72 (1:13.72)     1:51.50 (37.78)   2:34.30 (1:20.58)
        3:10.29 (35.99)   3:51.34 (1:17.04)     4:31.92 (40.58)   5:15.06 (1:23.72)

                     Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
                                     Women                                     
           Connelly-Holy Child   74.00     19.00 Maret School                  
           Connelly-Holy Child   60.00     33.00 National Cathedral            
            National Cathedral   67.00     22.00 Maret School