Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/27/2014 09:49 AM
                      Holton/Landon vs. SJC - 11/17/2014                       
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John's College High School  'B'                    NT    1:48.68    8  
     1) Woolard, Wolfie FR              2) Davis Jr, Miguel FR            
     3) Harris, Wesley D SR             4) Ylli, Devi SR                  
                  28.78       58.61 (29.83)     1:24.52 (25.91)     1:48.68 (24.16)
  2 St. John's College High School  'A'               1:45.21    1:49.30    4  
     1) Buonomo, Trever SO              2) Ostuni, Anthony SO             
     3) Gillespie, Tommy J JR           4) Witte, Coleman SO              
                  28.91       59.64 (30.73)     1:25.32 (25.68)     1:49.30 (23.98)
  3 Landon School-MD  'A'                             1:46.54    1:49.82    2  
     1) Durbin, Conor                   2) Ashy, Alexander                
     3) Gill, Rahul                     4) Fralin, Hayden                 
                  28.18       59.93 (31.75)     1:27.10 (27.17)     1:49.82 (22.72)
  4 St. John's College High School  'C'                    NT   x1:58.54  
     1) Petrizzo, Michael FR            2) Kuhn, Kevin SO                 
     3) Bertozzi, Luca A JR             4) Oristian, Tommy W JR           
                  30.02     1:05.56 (35.54)     1:33.31 (27.75)     1:58.54 (25.23)
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT    2:25.96  
     1) Mathers, Trevor                 2) Ramkissoon, Bobby              
     3) Cui, Sky                        4) Sweeney, Tyler                 
                  37.77     1:18.46 (40.69)     1:52.78 (34.32)     2:25.96 (33.18)
  6 Landon School-MD  'B'                                  NT   x2:34.24  
     1) Sweeney, Ian                    2) Popera, John                   
     3) Gill, Isher                     4) King, Will                     
                  33.33     1:05.06 (31.73)     1:36.47 (31.41)     2:34.24 (57.77)
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD             1:51.88    1:51.85    6  
                  26.13       54.32 (28.19)     1:23.11 (28.79)     1:51.85 (28.74)
  2 Gillespie, Tommy J        JR St. Johns            1:52.63    1:55.86    4  
                  26.39       55.05 (28.66)     1:25.12 (30.07)     1:55.86 (30.74)
  3 Buonomo, Trever           SO St. Johns            1:57.11    1:57.67    3  
                  27.33       56.58 (29.25)     1:27.06 (30.48)     1:57.67 (30.61)
  4 Freeman, EJ               SO St. Johns            2:02.69    2:03.85    2  
                  28.34       58.85 (30.51)     1:31.25 (32.40)     2:03.85 (32.60)
  5 King, Harrison               BEARS-MD             2:08.16    2:14.20    1  
                  29.94     1:03.40 (33.46)     1:38.93 (35.53)     2:14.20 (35.27)
  6 Peraza, Max                  BEARS-MD                  NT    2:39.04  
                  33.56     1:14.02 (40.46)     1:57.97 (43.95)     2:39.04 (41.07)
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolard, Wolfie           FR St. Johns                 NT    2:10.97    6  
                  29.55     1:02.27 (32.72)     1:39.66 (37.39)     2:10.97 (31.31)
  2 Ostuni, Anthony           SO St. Johns            2:16.39    2:12.77    4  
                  27.61     1:02.85 (35.24)     1:40.70 (37.85)     2:12.77 (32.07)
  3 Witte, Coleman            SO St. Johns            2:09.41    2:14.33    3  
                  28.11     1:02.08 (33.97)     1:43.11 (41.03)     2:14.33 (31.22)
  4 Popera, John                 BEARS-MD                  NT    2:30.81    2  
                  29.91     1:08.60 (38.69)     1:53.51 (44.91)     2:30.81 (37.30)
  5 King, Will                   BEARS-MD                  NT    2:55.38    1  
                  36.77     1:21.35 (44.58)     2:15.09 (53.74)     2:55.38 (40.29)
 -- Rose, Austin                 BEARS-MD                  NT         DQ  
                  35.73     1:24.00 (48.27)     2:19.46 (55.46)          DQ (38.91)
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ylli, Devi                SR St. Johns              24.59      24.73    6  
  2 Miller, Christian J       JR St. Johns              24.16      24.77    4  
  3 Bertozzi, Luca A          JR St. Johns              23.97      25.32    3  
  4 Gill, Isher                  BEARS-MD               26.17      26.71    1.5
  4 Gill, Rahul                  BEARS-MD                  NT      26.71    1.5
  6 Pappas, Nick                 BEARS-MD                  NT      30.31  
 -- Davis Jr, Miguel          FR St. Johns                 NT     X24.82  
 -- Arnold Jr, Michael           St. Johns                 NT     X26.42  
 -- Ourand, Matthew           FR St. Johns                 NT     X29.71  
 -- Javens, Andrew               BEARS-MD                  NT     X32.43  
 -- Rose, Romney                 BEARS-MD                  NT     X33.10  
 -- Lederberg, Charlie           BEARS-MD                  NT     X46.66  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calcutt, Kyle             SO St. Johns             167.25     157.45    6  
  2 Rippetoe, Ryan               St. Johns                 NP     119.10    4  
  3 Reistetter, Ben           JR St. Johns                 NP     118.10    3  
  4 Krauland, Sam                BEARS-MD              109.16      95.00    2  
  5 Ashy, Alexander              BEARS-MD                  NP      76.55    1  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ostuni, Anthony           SO St. Johns            1:01.06      58.98    6  
                  27.52       58.98 (31.46)                                        
  2 Harris, Wesley D          SR St. Johns              57.39    1:01.64    4  
                  28.15     1:01.64 (33.49)                                        
  3 Bertozzi, Luca A          JR St. Johns              58.99    1:07.73    3  
                  31.35     1:07.73 (36.38)                                        
  4 Gill, Isher                  BEARS-MD             1:17.79    1:19.14    2  
                  34.65     1:19.14 (44.49)                                        
 -- Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT         DQ  
                  37.89          DQ (48.88)                                        
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD               50.66      52.01    6  
                  25.21       52.01 (26.80)                                        
  2 Durbin, Conor                BEARS-MD                  NT      54.24    4  
                  26.37       54.24 (27.87)                                        
  3 Witte, Coleman            SO St. Johns              54.55      54.45    3  
                  25.94       54.45 (28.51)                                        
  4 Rurka, Benjamin           FR St. Johns                 NT      55.86    2  
                  26.24       55.86 (29.62)                                        
  5 Miller, Christian J       JR St. Johns              56.03      56.44    1  
                  26.79       56.44 (29.65)                                        
  6 Golding, Anton               BEARS-MD                  NT    1:08.85  
                  33.05     1:08.85 (35.80)                                        
 -- Rippetoe, James           FR St. Johns                 NT   X1:03.11  
                  29.52     1:03.11 (33.59)                                        
 -- Mathers, Trevor              BEARS-MD                  NT   X1:05.57  
                  30.89     1:05.57 (34.68)                                        
 -- Wasel, Timothy            FR St. Johns                 NT   X1:06.33  
                  31.53     1:06.33 (34.80)                                        
 -- Spiritos, Max                BEARS-MD             1:55.49   X1:12.22  
                  31.75     1:12.22 (40.47)                                        
 -- Pfeifer, William          FR St. Johns                 NT   X1:13.74  
                  32.62     1:13.74 (41.12)                                        
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Tommy J        JR St. Johns            4:55.69    5:16.10    6  
                  27.89       57.97 (30.08)     1:29.66 (31.69)     2:01.89 (32.23)
        2:34.18 (32.29)     3:06.81 (32.63)     3:39.13 (32.32)     4:11.51 (32.38)
        4:43.79 (32.28)     5:16.10 (32.31)                                        
  2 Williams, Cort            FR St. Johns                 NT    5:43.37    4  
                  29.18     1:02.55 (33.37)     1:37.20 (34.65)     2:12.49 (35.29)
        2:48.83 (36.34)     3:23.77 (34.94)     4:00.02 (36.25)     4:34.59 (34.57)
        5:09.69 (35.10)     5:43.37 (33.68)                                        
  3 Freeman, EJ               SO St. Johns            5:36.19    5:45.50    3  
                  30.09     1:03.27 (33.18)     1:38.16 (34.89)     2:13.50 (35.34)
        2:48.97 (35.47)     3:24.53 (35.56)     3:59.90 (35.37)     4:35.40 (35.50)
        5:10.99 (35.59)     5:45.50 (34.51)                                        
  4 King, Harrison               BEARS-MD             6:04.39    6:33.13    2  
                  33.20     1:09.17 (35.97)     1:46.40 (37.23)     2:24.63 (38.23)
        3:03.89 (39.26)     3:41.79 (37.90)   4:59.34 (1:17.55)     5:37.35 (38.01)
        6:11.92 (34.57)     6:33.13 (21.21)                                        
  5 King, Will                   BEARS-MD                  NT    7:07.47    1  
                  34.10     1:12.34 (38.24)     1:52.66 (40.32)     2:35.60 (42.94)
        3:20.19 (44.59)     4:04.80 (44.61)     4:50.66 (45.86)     5:37.12 (46.46)
        6:23.72 (46.60)     7:07.47 (43.75)                                        
  6 Pappas, Nick                 BEARS-MD                  NT    7:52.51  
                  35.64     1:16.96 (41.32)     2:02.25 (45.29)     2:49.96 (47.71)
        3:41.00 (51.04)     4:31.12 (50.12)     5:22.29 (51.17)   7:04.90 (1:42.61)
        7:52.51 (47.61)                                                            
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:36.73    1:38.29    8  
     1) Durbin, Conor                   2) Fralin, Hayden                 
     3) Gill, Rahul                     4) Ashy, Alexander                
                  25.45       50.17 (24.72)     1:15.07 (24.90)     1:38.29 (23.22)
  2 St. John's College High School  'A'               1:38.34    1:39.02    4  
     1) Miller, Christian J JR          2) Davis Jr, Miguel FR            
     3) Ylli, Devi SR                   4) Bertozzi, Luca A JR            
                  25.64       50.14 (24.50)     1:14.51 (24.37)     1:39.02 (24.51)
  3 St. John's College High School  'B'                    NT    1:41.87    2  
     1) Rurka, Benjamin FR              2) Arnold Jr, Michael             
     3) Oristian, Tommy W JR            4) Harris, Wesley D SR            
                  25.53       50.65 (25.12)     1:16.66 (26.01)     1:41.87 (25.21)
  4 St. John's College High School  'C'                    NT   x1:52.25  
     1) Binkley, Marc JR                2) Rippetoe, James FR             
     3) Wallace, Kyle SO                4) Kuhn, Kevin SO                 
                  29.62       56.72 (27.10)     1:23.80 (27.08)     1:52.25 (28.45)
  5 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:58.04  
     1) Javens, Andrew                  2) Rose, Austin                   
     3) Cui, Sky                        4) Mathers, Trevor                
                  42.11     1:01.34 (19.23)     1:30.06 (28.72)     1:58.04 (27.98)
  6 Landon School-MD  'C'                                  NT   x2:21.42  
     1) Syed, Aal                       2) Sweeney, Tyler                 
     3) Kanai-Wells, Sebastian          4) Rose, Romney                   
                  37.85     1:10.95 (33.10)     1:49.49 (38.54)     2:21.42 (31.93)
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woolard, Wolfie           FR St. Johns                 NT    1:01.60    6  
                  29.89     1:01.60 (31.71)                                        
  2 Buonomo, Trever           SO St. Johns            1:00.43    1:01.61    4  
                  29.98     1:01.61 (31.63)                                        
  3 Durbin, Conor                BEARS-MD             1:07.70    1:06.19    3  
                1:06.38         1:06.19 ( )                                        
  4 Petrizzo, Michael         FR St. Johns                 NT    1:07.78    2  
                  33.72     1:07.78 (34.06)                                        
  5 Sweeney, Ian                 BEARS-MD                  NT    1:16.95    1  
                  35.23     1:16.95 (41.72)                                        
 -- Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT         DQ  
                1:21.43              DQ ( )                                        
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis Jr, Miguel          FR St. Johns                 NT    1:06.49    6  
                  31.15     1:06.49 (35.34)                                        
  2 Ylli, Devi                SR St. Johns            1:07.62    1:09.42    4  
                  32.22     1:09.42 (37.20)                                        
  3 Rurka, Benjamin           FR St. Johns                 NT    1:12.55    3  
                  34.36     1:12.55 (38.19)                                        
  4 Ashy, Alexander              BEARS-MD             1:12.63    1:13.64    2  
                  34.02     1:13.64 (39.62)                                        
  5 Popera, John                 BEARS-MD                  NT    1:15.92    1  
                  33.28     1:15.92 (42.64)                                        
  6 Ramkissoon, Bobby            BEARS-MD             1:58.12    1:32.80  
                  42.32     1:32.80 (50.48)                                        
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John's College High School  'A'               3:33.99    3:37.32    8  
     1) Gillespie, Tommy J JR           2) Woolard, Wolfie FR             
     3) Witte, Coleman SO               4) Buonomo, Trever SO             
                  25.36       53.41 (53.41)     1:19.24 (25.83)     1:48.10 (54.69)
        2:13.25 (25.15)     2:41.87 (53.77)     2:57.57 (15.70)     3:37.32 (55.45)
  2 St. John's College High School  'B'               3:40.36    3:54.12    4  
     1) Ostuni, Anthony SO              2) Freeman, EJ SO                 
     3) Davis Jr, Miguel FR             4) Rurka, Benjamin FR             
                  26.57       55.85 (55.85)     1:22.81 (26.96)     1:53.22 (57.37)
        2:21.36 (28.14)   2:55.03 (1:01.81)     3:22.29 (27.26)     3:54.12 (59.09)
  3 Landon School-MD  'A'                             3:40.20    4:10.84    2  
     1) King, Will                      2) Gill, Isher                    
     3) King, Harrison                  4) Golding, Anton                 
                  30.33   1:05.25 (1:05.25)     1:33.68 (28.43)   2:09.88 (1:04.63)
        2:38.31 (28.43)     3:09.67 (59.79)     3:38.33 (28.66)   4:10.84 (1:01.17)
  4 St. John's College High School  'C'                    NT   x4:39.48  
     1) Binkley, Marc JR                2) Pfeifer, William FR            
     3) Wallace, Kyle SO                4) Ourand, Matthew FR             
                  31.54   1:10.05 (1:10.05)     1:41.14 (31.09)   2:14.58 (1:04.53)
        2:49.42 (34.84)   3:29.45 (1:14.87)     4:02.97 (33.52)   4:39.48 (1:10.03)
  5 Landon School-MD  'B'                                  NT    5:07.32  
     1) Rose, Austin                    2) Lederberg, Charlie             
     3) Mathers, Trevor                 4) Ramkissoon, Bobby              
                  50.79   1:46.32 (1:46.32)     2:17.35 (31.03)   2:51.73 (1:05.41)
        3:24.75 (33.02)   4:01.25 (1:09.52)     4:32.54 (31.29)   5:07.32 (1:06.07)
  6 Landon School-MD  'C'                                  NT   x5:17.25  
     1) Peraza, Max                     2) Sweeney, Tyler                 
     3) Syed, Aal                       4) Rose, Romney                   
                  38.51   1:17.73 (1:17.73)     1:50.04 (32.31)   2:29.31 (1:11.58)
        3:09.08 (39.77)   3:58.80 (1:29.49)     4:33.27 (34.47)   5:17.25 (1:18.45)
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. St. John's College High School      135   2. Landon School                        50