Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/27/2014 09:34 AM
                     Holton/Landon vs.HC/HTS - 11/17/2014                      
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:46.54    1:52.09    8  
     1) Thomas, Noah                    2) Ashy, Alexander                
     3) Popera, John                    4) Dannenbaum, Blake              
                  30.04     1:02.13 (32.09)     1:28.47 (26.34)     1:52.09 (23.62)
  2 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   1:47.02    1:52.55    4  
     1) McClorey, John SO               2) Calandra, Justin JR            
     3) McCarthy, Greg SO               4) McHale, Robert SR              
                  27.72     1:01.73 (34.01)     1:28.66 (26.93)     1:52.55 (23.89)
  3 The Heights School (Hs)-MD  'B'                        NT    2:08.19    2  
     1) Falcone, Tony FR                2) Weber, Joe SR                  
     3) Moss, Hugo JR                   4) Rowedder, Francis SR           
                  36.09     1:09.60 (33.51)     1:41.82 (32.22)     2:08.19 (26.37)
  4 Landon School-MD  'B'                                  NT    2:10.93  
     1) King, Harrison                  2) Mathers, Trevor                
     3) King, Will                      4) Henschel, Clayton              
                  37.29     1:11.02 (33.73)     1:46.22 (35.20)     2:10.93 (24.71)
  5 The Heights School (Hs)-MD  'C'                        NT   x2:12.14  
     1) Davis, Thom FR                  2) Miller, Max FR                 
     3) McCreary, Steven SO             4) Welsh, Ethan JR                
                  39.12     1:13.29 (34.17)     1:44.74 (31.45)     2:12.14 (27.40)
 -- Landon School-MD  'C'                                  NT         DQ  
     1) Peraza, Max                     2) Pappas, Nick                   
     3) Rose, Austin                    4) Spiritos, Max                  
                  37.32     1:19.09 (41.77)     1:53.83 (34.74)          DQ (30.24)
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Durbin, Conor                BEARS-MD             2:08.23    2:05.15    6  
                  27.47       58.67 (31.20)     1:32.50 (33.83)     2:05.15 (32.65)
  2 McCreary, Steven          SO The Heights Sch-MD   2:14.61    2:09.18    4  
                  29.46     1:02.24 (32.78)     1:35.85 (33.61)     2:09.18 (33.33)
  3 King, Harrison               BEARS-MD             2:08.16    2:09.74    3  
                  29.70     1:02.84 (33.14)     1:37.14 (34.30)     2:09.74 (32.60)
  4 Falcone, Tony             FR The Heights Sch-MD        NT    2:37.63    2  
                  34.08     1:13.43 (39.35)     1:56.36 (42.93)     2:37.63 (41.27)
  5 Peraza, Max                  BEARS-MD                  NT    2:56.28    1  
                  33.52     1:16.20 (42.68)     2:05.97 (49.77)     2:56.28 (50.31)
  6 Peon, Pedro               SO The Heights Sch-MD        NT    3:01.80  
                  32.65     1:11.43 (38.78)     1:53.05 (41.62)   3:01.80 (1:08.75)
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClorey, John            SO The Heights Sch-MD   2:03.20    2:08.01    6  
                  27.99       59.93 (31.94)     1:38.01 (38.08)     2:08.01 (30.00)
  2 Popera, John                 BEARS-MD                  NT    2:32.45    4  
                  29.31     1:09.43 (40.12)     1:55.12 (45.69)     2:32.45 (37.33)
  3 Zareshan, Ramin              BEARS-MD             2:40.01    2:38.92    3  
                  32.94     1:11.94 (39.00)     1:59.85 (47.91)     2:38.92 (39.07)
  4 Sainvilier, Josh          SO The Heights Sch-MD   2:56.04    2:51.43    2  
                  34.26     1:20.44 (46.18)     2:15.03 (54.59)     2:51.43 (36.40)
  5 Moss, Hugo                JR The Heights Sch-MD        NT    2:54.17    1  
                  34.20     1:18.73 (44.53)     2:11.20 (52.47)     2:54.17 (42.97)
 -- King, Will                   BEARS-MD                  NT         DQ  
                  37.10     1:20.34 (43.24)     2:14.25 (53.91)          DQ (41.07)
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD               23.09      23.52    6  
  2 McHale, Robert            SR The Heights Sch-MD     22.45      23.87    4  
  3 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD               25.22      24.55    3  
  4 Thomas, Noah                 BEARS-MD               25.08      24.92    2  
  5 Miller, Max               FR The Heights Sch-MD     28.60      29.44    1  
 -- Henschel, Clayton            BEARS-MD               26.01     X25.82  
 -- Zischkau, Matt            SO The Heights Sch-MD     28.11     X28.09  
 -- Rowedder, Francis         SR The Heights Sch-MD     26.38     X28.51  
 -- Warner, Chris             SR The Heights Sch-MD     31.18     X31.43  
 -- Syed, Aal                    BEARS-MD                  NT     X39.26  
 -- Kanai-Wells, Sebastian       BEARS-MD                  NT     X40.53  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McHale, Robert            SR The Heights Sch-MD        NP     198.35    6  
  2 Davis, Thom               FR The Heights Sch-MD        NP     138.20    4  
  3 Krauland, Sam                BEARS-MD              109.16     100.20    3  
  4 Ashy, Alexander              BEARS-MD                  NP      89.70    2  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarthy, Greg            SO The Heights Sch-MD     58.70      59.28    6  
                  28.19       59.28 (31.09)                                        
  2 Durbin, Conor                BEARS-MD             1:01.30    1:01.19    4  
                  28.79     1:01.19 (32.40)                                        
  3 Thomas, Noah                 BEARS-MD                  NT    1:11.31    3  
                  30.82     1:11.31 (40.49)                                        
  4 Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT    1:24.71    2  
                  36.32     1:24.71 (48.39)                                        
  5 Sainvilier, Josh          SO The Heights Sch-MD   1:22.84    1:31.02    1  
                  39.59     1:31.02 (51.43)                                        
 -- Miller, Max               FR The Heights Sch-MD   1:25.29         DQ  
                  48.21           DQ (8.60)                                        
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD               50.66      52.20    6  
                  25.39       52.20 (26.81)                                        
  2 Henschel, Clayton            BEARS-MD               57.49      58.30    4  
                  28.49       58.30 (29.81)                                        
  3 McCreary, Steven          SO The Heights Sch-MD   1:02.47      59.19    3  
                  29.17       59.19 (30.02)                                        
  4 Dannenbaum, Blake            BEARS-MD               58.49    1:00.55    2  
                  27.87     1:00.55 (32.68)                                        
  5 Rowedder, Francis         SR The Heights Sch-MD   1:00.80    1:07.52    1  
  6 Peon, Pedro               SO The Heights Sch-MD        NT    1:11.81  
                  33.81     1:11.81 (38.00)                                        
 -- Weber, Joe                SR The Heights Sch-MD     57.22     X54.82  
                  24.95       54.82 (29.87)                                        
 -- Mathers, Trevor              BEARS-MD                  NT   X1:05.24  
                  29.72     1:05.24 (35.52)                                        
 -- Golding, Anton               BEARS-MD             1:10.50   X1:11.18  
                  33.52     1:11.18 (37.66)                                        
 -- Moss, Hugo                JR The Heights Sch-MD   1:09.19   X1:16.28  
 -- Sweeney, Tyler               BEARS-MD                  NT   X1:17.80  
                  36.84     1:17.80 (40.96)                                        
 -- Ekam, Alex                SR The Heights Sch-MD        NT   X1:22.45  
                  37.04     1:22.45 (45.41)                                        
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Calandra, Justin          JR The Heights Sch-MD   5:21.96    5:26.14    6  
                  28.79     1:00.76 (31.97)     1:33.43 (32.67)     2:06.91 (33.48)
        2:40.27 (33.36)     3:13.51 (33.24)     3:46.75 (33.24)     4:20.33 (33.58)
        4:53.84 (33.51)     5:26.14 (32.30)                                        
  2 King, Harrison               BEARS-MD             6:04.39    6:05.91    4  
                  32.74     1:07.96 (35.22)     1:45.20 (37.24)     2:23.09 (37.89)
        3:01.02 (37.93)     3:38.54 (37.52)     4:16.94 (38.40)     4:54.25 (37.31)
        5:31.42 (37.17)     6:05.91 (34.49)                                        
  3 Rose, Austin                 BEARS-MD                  NT    6:49.54    3  
                  33.41     1:11.38 (37.97)     1:52.94 (41.56)     2:35.63 (42.69)
        3:18.30 (42.67)     4:01.98 (43.68)     4:45.69 (43.71)     5:29.50 (43.81)
        6:15.24 (45.74)     6:49.54 (34.30)                                        
  4 Welsh, Ethan              JR The Heights Sch-MD   6:45.53    6:49.98    2  
                  32.89     1:10.64 (37.75)     1:51.37 (40.73)     2:34.25 (42.88)
        3:17.15 (42.90)     4:00.86 (43.71)     4:44.68 (43.82)     5:28.08 (43.40)
        6:11.63 (43.55)     6:49.98 (38.35)                                        
  5 Cui, Sky                     BEARS-MD                  NT    7:49.58    1  
                1:16.44   2:49.86 (1:33.42)     3:40.08 (50.22)     4:31.48 (51.40)
        5:22.18 (50.70)     6:13.75 (51.57)     7:03.90 (50.15)     7:49.58 (45.68)
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             1:36.73    1:36.56    8  
     1) Durbin, Conor                   2) Fralin, Hayden                 
     3) Dannenbaum, Blake               4) Ashy, Alexander                
                  24.90       49.18 (24.28)     1:13.50 (24.32)     1:36.56 (23.06)
  2 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   1:33.83    1:36.70    4  
     1) McClorey, John SO               2) Weber, Joe SR                  
     3) McCarthy, Greg SO               4) McHale, Robert SR              
                  23.99       49.78 (25.79)     1:13.33 (23.55)     1:36.70 (23.37)
  3 The Heights School (Hs)-MD  'B'                        NT    1:52.45    2  
     1) Zischkau, Matt SO               2) Peon, Pedro SO                 
     3) Rowedder, Francis SR            4) Calandra, Justin JR            
                  29.12       59.13 (30.01)     1:27.06 (27.93)     1:52.45 (25.39)
  4 The Heights School (Hs)-MD  'C'                   1:52.60   x2:01.95  
     1) O'Neill, Liam SO                2) Sainvilier, Josh SO            
     3) O'Neill, Brian SR               4) Miller, Max FR                 
                  32.73   1:32.95 (1:00.22)     2:02.12 (29.17)         2:01.95 ( )
  5 Landon School-MD  'B'                                  NT    2:11.42  
     1) Syed, Aal                       2) Sweeney, Tyler                 
     3) Sweeney, Ian                    4) Spiritos, Max                  
                  43.54     1:15.27 (31.73)     1:40.36 (25.09)     2:11.42 (31.06)
  6 Landon School-MD  'D'                                  NT   x2:19.55  
     1) Pappas, Nick                    2) Shaw, West                     
     3) Rose, Romney                    4) Ramkissoon, Bobby              
                  35.64     1:14.15 (38.51)     1:50.65 (36.50)     2:19.55 (28.90)
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClorey, John            SO The Heights Sch-MD     57.50    1:01.42    6  
                  30.08     1:01.42 (31.34)                                        
  2 Zareshan, Ramin              BEARS-MD                  NT    1:13.84    4  
                  35.34     1:13.84 (38.50)                                        
  3 Falcone, Tony             FR The Heights Sch-MD   1:17.24    1:17.90    3  
                  37.38     1:17.90 (40.52)                                        
  4 Peraza, Max                  BEARS-MD                  NT    1:21.79    2  
                  39.10     1:21.79 (42.69)                                        
  5 Mathers, Trevor              BEARS-MD                  NT    1:28.78    1  
                  41.62     1:28.78 (47.16)                                        
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCarthy, Greg            SO The Heights Sch-MD        NT    1:08.62    6  
                  32.64     1:08.62 (35.98)                                        
  2 Ashy, Alexander              BEARS-MD             1:12.63    1:13.60    4  
                  33.18     1:13.60 (40.42)                                        
  3 Calandra, Justin          JR The Heights Sch-MD   1:14.31    1:15.39    3  
                  35.69     1:15.39 (39.70)                                        
  4 Popera, John                 BEARS-MD                  NT    1:17.32    2  
                  35.53     1:17.32 (41.79)                                        
  5 Weber, Joe                SR The Heights Sch-MD   1:13.41    1:20.10    1  
                  36.82     1:20.10 (43.28)                                        
  6 Ramkissoon, Bobby            BEARS-MD                  NT    1:35.07  
                  43.63     1:35.07 (51.44)                                        
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                             3:40.20    4:12.32    8  
     1) Fralin, Hayden                  2) Popera, John                   
     3) Durbin, Conor                   4) King, Harrison                 
                  27.88       59.01 (59.01)     1:26.36 (27.35)     1:57.14 (58.13)
        2:13.18 (16.04)     2:56.92 (59.78)     3:52.16 (55.24)   4:12.32 (1:15.40)
  2 Landon School-MD  'B'                                  NT    4:25.89    4  
     1) Golding, Anton                  2) Rose, Austin                   
     3) Henschel, Clayton               4) King, Will                     
                  30.36   1:04.07 (1:04.07)     1:38.27 (34.20)   2:16.88 (1:12.81)
        2:44.67 (27.79)     3:16.61 (59.73)     3:49.50 (32.89)   4:25.89 (1:09.28)
  3 The Heights School (Hs)-MD  'B'                        NT    4:30.01    2  
     1) Sainvilier, Josh SO             2) O'Neill, Brian SR              
     3) Zischkau, Matt SO               4) Welsh, Ethan JR                
                  31.00   1:06.82 (1:06.82)     1:40.14 (33.32)   2:17.74 (1:10.92)
        2:49.67 (31.93)   3:24.31 (1:06.57)     3:54.34 (30.03)   4:30.01 (1:05.70)
  4 The Heights School (Hs)-MD  'A'                   3:57.40    4:35.70  
     1) Moss, Hugo JR                   2) Peon, Pedro SO                 
     3) McCreary, Steven SO             4) Falcone, Tony FR               
                          1:14.92 (1:14.92)     1:49.68 (34.76)   2:55.83 (1:40.91)
        3:27.87 (32.04)   4:00.05 (1:04.22)     4:36.29 (36.24)     4:35.70 (35.65)
  5 Landon School-MD  'C'                                  NT   x5:14.30  
     1) Mathers, Trevor                 2) Kanai-Wells, Sebastian         
     3) Ramkissoon, Bobby               4) Zareshan, Ramin                
                  33.03   1:50.74 (1:50.74)     2:47.63 (56.89)   3:26.28 (1:35.54)
        4:10.50 (44.22)   4:39.56 (1:13.28)     5:14.30 (34.74)                    
  6 The Heights School (Hs)-MD  'C'                        NT   x5:21.82  
     1) Ekam, Alex SR                   2) Warner, Chris SR               
     3) Davis, Thom FR                  4) O'Neill, Liam SO               
                  38.54   1:23.14 (1:23.14)     1:59.25 (36.11)   2:44.15 (1:21.01)
        3:18.54 (34.39)   3:56.16 (1:12.01)     4:35.72 (39.56)   5:21.82 (1:25.66)
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Landon School                       103   2. The Heights School (Hs)              82