Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/27/2014 09:34 AM
                     Holton/Landon vs.HC/HTS - 11/17/2014                      
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       2:06.61    1:54.87    8  
     1) LeMone, Alexis JR               2) Jubin, Isabelle SR             
     3) McTaggart, Caroline SR          4) Mathis, Sydney SO              
                  30.35     1:02.89 (32.54)     1:28.88 (25.99)     1:54.87 (25.99)
  2 Holy Child  'A'                                   2:01.12    2:01.22    4  
     1) Drummond, Olivia C JR           2) Overly, Anne M SR              
     3) O'Berry, Caitlyn SR             4) McCreary, Megan E SR           
                  30.51     1:05.53 (35.02)     1:34.26 (28.73)     2:01.22 (26.96)
  3 Holy Child  'B'                                        NT    2:18.08    2  
     1) Kavanagh, Grace SO              2) Lockland, Elena FR             
     3) Webster, Elizabeth JR           4) Pittman, Rebecca FR            
                  38.41     1:17.76 (39.35)     1:47.77 (30.01)     2:18.08 (30.31)
  4 The Holton-Arms School  'B'                            NT    2:19.97  
     1) Baca, Christine SO              2) Ostoyich, Gabby FR             
     3) Rao, Ashvika SO                 4) Katz, Jamie SR                 
                  38.46     1:18.95 (40.49)     1:51.16 (32.21)     2:19.97 (28.81)
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:38.36  
     1) Gusek, Kate FR                  2) Soltany, Kat FR                
     3) von Pechmann, Anna FR           4) Witt, Allie FR                 
                  41.32     1:24.94 (43.62)     2:02.39 (37.45)     2:38.36 (35.97)
  6 Holy Child  'C'                                        NT   x2:44.56  
     1) Paquette, Cecile SO             2) Hickey, Mackenzie JR           
     3) D'Avella, Gianna JR             4) Aguiar, Sofia FR               
                  40.08     1:25.55 (45.47)     2:12.67 (47.12)     2:44.56 (31.89)
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Megan E         SR CHC                  2:05.75    2:05.07    6  
                  29.34     1:00.78 (31.44)     1:33.20 (32.42)     2:05.07 (31.87)
  2 Barpoulis, Megan          SR Holton-Arms          2:08.41    2:05.08    4  
                  29.67     1:01.15 (31.48)     1:33.16 (32.01)     2:05.08 (31.92)
  3 McInerny, Lydia           JR CHC                  2:20.46    2:19.25    3  
                  30.87     1:05.73 (34.86)     1:42.73 (37.00)     2:19.25 (36.52)
  4 Gilak, Lucy               JR CHC                       NT    2:22.64    2  
                  32.38     1:07.90 (35.52)     1:45.47 (37.57)     2:22.64 (37.17)
  5 Feyerick, Sydney          JR Holton-Arms               NT    2:30.08    1  
                  32.04     1:08.61 (36.57)     1:49.16 (40.55)     2:30.08 (40.92)
  6 Ruder, Sydney             JR Holton-Arms               NT    2:35.61  
                  32.89     1:11.12 (38.23)     1:52.98 (41.86)     2:35.61 (42.63)
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jubin, Isabelle           SR Holton-Arms               NT    2:18.04    6  
                  28.79     1:04.07 (35.28)     1:45.33 (41.26)     2:18.04 (32.71)
  2 Drummond, Olivia C        JR CHC                       NT    2:22.60    4  
                  30.44     1:05.31 (34.87)     1:49.02 (43.71)     2:22.60 (33.58)
  3 Robison, Erica            FR Holton-Arms               NT    2:36.60    3  
                  32.20     1:10.12 (37.92)     2:00.46 (50.34)     2:36.60 (36.14)
  4 Pittman, Rebecca          FR CHC                       NT    2:49.95    2  
                  36.07     1:18.88 (42.81)     2:10.57 (51.69)     2:49.95 (39.38)
 -- Rao, Ashvika              SO Holton-Arms               NT         DQ  
                  36.34     1:20.16 (43.82)     2:09.36 (49.20)          DQ (41.39)
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mathis, Sydney            SO Holton-Arms               NT      26.07    6  
  2 LeMone, Alexis            JR Holton-Arms            28.37      26.53    4  
  3 O'Berry, Caitlyn          SR CHC                    26.92      26.86    3  
  4 Chiaramonte, Elizabeth    SO CHC                       NT      29.94    2  
  5 Baca, Christine           SO Holton-Arms               NT      31.80    1  
  6 De Raet, Emily            SO CHC                    32.17      32.25  
 -- Smith, Annie              SR Holton-Arms               NT     X31.48  
 -- von Pechmann, Anna        FR Holton-Arms            32.45     X31.81  
 -- Paquette, Cecile          SO CHC                    32.93     X32.74  
 -- Grant, Cailtlin           SO CHC                    32.71     X34.10  
 -- Ganiban, Sophie           SO CHC                       NT     X34.52  
 -- Yeo, Ellie                FR Holton-Arms               NT     X41.17  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travis, Emily             JR CHC                   140.75     125.75    6  
  2 Fynes, Kate               FR Holton-Arms               NP     123.30    4  
  3 Glynn, Kate               SR CHC                   124.65     106.90    3  
 -- Gouldman, Hadley          JR Holton-Arms               NP         DQ  
 -- Riou-Brady, Elena         SR CHC                       NP         DQ  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Anne M            SR CHC                       NT    1:07.60    6  
                  30.58     1:07.60 (37.02)                                        
  2 Barpoulis, Megan          SR Holton-Arms          1:07.59    1:08.52    4  
                  32.34     1:08.52 (36.18)                                        
  3 Gilak, Lucy               JR CHC                  1:13.09    1:12.34    3  
                  33.69     1:12.34 (38.65)                                        
  4 Katz, Jamie               SR Holton-Arms          1:21.00    1:16.99    2  
                  35.83     1:16.99 (41.16)                                        
  5 Rao, Ashvika              SO Holton-Arms          1:20.84    1:31.44    1  
                  38.39     1:31.44 (53.05)                                        
  6 Nammo, Brenna             JR CHC                       NT    1:31.94  
                  41.73     1:31.94 (50.21)                                        
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMone, Alexis            JR Holton-Arms               NT      57.71    6  
                  28.26       57.71 (29.45)                                        
  2 Robison, Erica            FR Holton-Arms          1:01.61    1:02.59    4  
                  30.48     1:02.59 (32.11)                                        
  3 O'Berry, Caitlyn          SR CHC                    59.88    1:03.00    3  
                  30.25     1:03.00 (32.75)                                        
  4 McInerny, Lydia           JR CHC                  1:03.27    1:03.12    2  
                  29.73     1:03.12 (33.39)                                        
  5 Barnello, Olivia          SO Holton-Arms               NT    1:04.74    1  
                  30.03     1:04.74 (34.71)                                        
  6 Lockland, Elena           FR CHC                       NT    1:05.61  
                  31.12     1:05.61 (34.49)                                        
 -- Feyerick, Sydney          JR Holton-Arms          1:11.87   X1:07.68  
                  32.56     1:07.68 (35.12)                                        
 -- Smith, Annie              SR Holton-Arms          1:17.82   X1:10.67  
                  34.52     1:10.67 (36.15)                                        
 -- Kavanagh, Grace           SO CHC                       NT   X1:10.95  
                  34.23     1:10.95 (36.72)                                        
 -- Banfield, Breyer          SO Holton-Arms               NT   X1:12.07  
                  33.40     1:12.07 (38.67)                                        
 -- Paquette, Cecile          SO CHC                       NT   X1:15.44  
                  35.96     1:15.44 (39.48)                                        
 -- Grant, Cailtlin           SO CHC                       NT   X1:17.21  
                  35.95     1:17.21 (41.26)                                        
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jubin, Isabelle           SR Holton-Arms               NT    5:26.34    6  
                  29.19     1:01.10 (31.91)     1:33.84 (32.74)     2:06.84 (33.00)
        2:40.54 (33.70)     3:14.12 (33.58)     3:47.76 (33.64)     4:21.21 (33.45)
        4:54.05 (32.84)     5:26.34 (32.29)                                        
  2 McCreary, Megan E         SR CHC                  5:33.64    5:34.97    4  
                  30.45     1:03.38 (32.93)     1:37.22 (33.84)     2:11.03 (33.81)
        2:44.81 (33.78)     3:18.83 (34.02)     3:52.72 (33.89)     4:26.97 (34.25)
        5:01.31 (34.34)     5:34.97 (33.66)                                        
  3 Baca, Christine           SO Holton-Arms               NT    6:47.29    3  
                  36.55     1:16.07 (39.52)     1:57.15 (41.08)     2:38.89 (41.74)
        3:21.90 (43.01)     4:04.10 (42.20)     4:46.20 (42.10)     5:27.82 (41.62)
        6:08.99 (41.17)     6:47.29 (38.30)                                        
  4 Chiaramonte, Elizabeth    SO CHC                       NT    6:57.02    2  
                  33.83     1:13.26 (39.43)     1:54.98 (41.72)     2:37.09 (42.11)
        3:20.30 (43.21)     4:03.93 (43.63)     4:48.67 (44.74)     5:32.97 (44.30)
        6:17.18 (44.21)     6:57.02 (39.84)                                        
  5 Bragale, Elisabeth        SR Holton-Arms               NT    7:25.63    1  
                  34.32     1:14.97 (40.65)     1:58.34 (43.37)     2:43.68 (45.34)
        3:30.63 (46.95)     4:18.38 (47.75)     5:06.50 (48.12)     5:54.58 (48.08)
        6:41.81 (47.23)     7:25.63 (43.82)                                        
  6 De Raet, Emily            SO CHC                       NT    8:33.12  
                  39.90     1:25.31 (45.41)     2:15.26 (49.95)     3:07.42 (52.16)
        4:01.53 (54.11)   5:52.49 (1:50.96)     6:48.97 (56.48)     7:43.40 (54.43)
        8:33.12 (49.72)                                                            
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:55.82    1:48.87    8  
     1) LeMone, Alexis JR               2) Mathis, Sydney SO              
     3) Robison, Erica FR               4) Barpoulis, Megan SR            
                  27.23       53.92 (26.69)     1:21.51 (27.59)     1:48.87 (27.36)
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    1:54.83    4  
     1) Davis, Erin SO                  2) Ostoyich, Gabby FR             
     3) Barnello, Olivia SO             4) Katz, Jamie SR                 
                  27.81       57.40 (29.59)     1:26.15 (28.75)     1:54.83 (28.68)
  3 Holy Child  'A'                                   1:55.50    1:56.45    2  
     1) Gilak, Lucy JR                  2) McInerny, Lydia JR             
     3) Lockland, Elena FR              4) Chiaramonte, Elizabeth SO      
                  29.29       57.43 (28.14)     1:26.12 (28.69)     1:56.45 (30.33)
  4 Holy Child  'B'                                        NT    2:14.43  
     1) Kavanagh, Grace SO              2) Grant, Cailtlin SO             
     3) Aguiar, Sofia FR                4) Paquette, Cecile SO            
                  49.34     1:09.36 (20.02)     1:42.08 (32.72)     2:14.43 (32.35)
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:15.07  
     1) Strong, Cayla FR                2) Tiimob, Maha JR                
     3) Butz, Charlotte FR              4) Katz, Emily FR                 
                  33.91     1:06.85 (32.94)     1:41.21 (34.36)     2:15.07 (33.86)
  6 Holy Child  'C'                                        NT   x2:26.84  
     1) Welsh, Olivia FR                2) Hickey, Mackenzie JR           
     3) Killen, Julianne SO             4) Jaeger, Kathleen SO            
                  34.82       50.28 (15.46)   1:57.47 (1:07.19)     2:26.84 (29.37)
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McTaggart, Caroline       SR Holton-Arms               NT      59.72    6  
                  29.11       59.72 (30.61)                                        
  2 Drummond, Olivia C        JR CHC                  1:04.98    1:04.82    4  
                  31.49     1:04.82 (33.33)                                        
  3 Mathis, Sydney            SO Holton-Arms               NT    1:11.45    3  
                  33.94     1:11.45 (37.51)                                        
  4 Ruder, Sydney             JR Holton-Arms          1:20.13    1:16.81    2  
                  36.88     1:16.81 (39.93)                                        
  5 Pittman, Rebecca          FR CHC                  1:19.02    1:22.15    1  
                  39.23     1:22.15 (42.92)                                        
  6 Webster, Elizabeth        JR CHC                       NT    1:26.56  
                  40.74     1:26.56 (45.82)                                        
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Overly, Anne M            SR CHC                  1:16.36    1:15.78    6  
                  36.41     1:15.78 (39.37)                                        
  2 Barnello, Olivia          SO Holton-Arms          1:25.92    1:22.19    4  
                  38.25     1:22.19 (43.94)                                        
  3 Lockland, Elena           FR CHC                       NT    1:25.72    3  
                  39.74     1:25.72 (45.98)                                        
  4 Ganiban, Sophie           SO CHC                  1:30.41    1:27.55    2  
                  41.25     1:27.55 (46.30)                                        
  5 deLeon, Kerry             SR Holton-Arms          1:31.19    1:30.58    1  
                  43.34     1:30.58 (47.24)                                        
  6 Ostoyich, Gabby           FR Holton-Arms               NT    1:31.73  
                  43.78     1:31.73 (47.95)                                        
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       4:08.33    3:47.45    8  
     1) Barpoulis, Megan SR             2) Jubin, Isabelle SR             
     3) McTaggart, Caroline SR          4) Robison, Erica FR              
                  28.47       58.38 (58.38)     1:24.92 (26.54)     1:53.69 (55.31)
        2:19.27 (25.58)     2:47.14 (53.45)     3:15.72 (28.58)   3:47.45 (1:00.31)
  2 Holy Child  'A'                                   4:03.57    4:03.39    4  
     1) O'Berry, Caitlyn SR             2) McCreary, Megan E SR           
     3) Overly, Anne M SR               4) Drummond, Olivia C JR          
                  29.40   1:01.31 (1:01.31)     1:30.10 (28.79)   2:01.41 (1:00.10)
        2:29.41 (28.00)     3:00.16 (58.75)     3:30.04 (29.88)   4:03.39 (1:03.23)
  3 The Holton-Arms School  'B'                            NT    4:24.50    2  
     1) Katz, Jamie SR                  2) Davis, Erin SO                 
     3) Barnello, Olivia SO             4) Baca, Christine SO             
                  31.03   1:06.19 (1:06.19)     1:34.81 (28.62)   2:07.98 (1:01.79)
        2:38.63 (30.65)   3:15.25 (1:07.27)     3:48.65 (33.40)   4:24.50 (1:09.25)
  4 Holy Child  'B'                                        NT    4:26.98  
     1) Chiaramonte, Elizabeth SO       2) Gilak, Lucy JR                 
     3) McInerny, Lydia JR              4) Pittman, Rebecca FR            
                  32.84   1:09.31 (1:09.31)     1:39.89 (30.58)   2:12.76 (1:03.45)
        2:42.53 (29.77)   3:16.48 (1:03.72)     3:50.03 (33.55)   4:26.98 (1:10.50)
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x4:52.55  
     1) Banfield, Breyer SO             2) Strong, Cayla FR               
     3) Bragale, Elisabeth SR           4) deLeon, Kerry SR               
                  34.71   1:12.52 (1:12.52)     1:45.00 (32.48)   2:25.83 (1:13.31)
        2:59.58 (33.75)   3:40.23 (1:14.40)     4:14.90 (34.67)   4:52.55 (1:12.32)
  6 Holy Child  'C'                                        NT   x5:16.58  
     1) Kavanagh, Grace SO              2) Webster, Elizabeth JR          
     3) D'Avella, Gianna JR             4)                                
                  38.30   1:26.51 (1:26.51)     2:02.38 (35.87)   2:56.15 (1:29.64)
        3:17.72 (21.57)   3:56.75 (1:00.60)     4:34.70 (37.95)   5:16.58 (1:19.83)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. The Holton-Arms School              103   2. Holy Child                           79