Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/19/2014 12:53 PM
                          SSSAS v Sidwell - 2/4/2014                           
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:59.33    2:02.41    8  
     1) Cotto, Nina JR                  2) Hellmann, Natalie SR           
     3) Dougherty, Elizabeth JR         4) Lindsey, Julia JR              
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.84    2:06.82    4  
     1) Kulikowski, Tess                2) Zeidan, Karine                 
     3) Abeles, Liz                     4) Knibb, Taylor                  
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:26.15    2  
     1) Jafari, Jenn SO                 2) Gray, Nicki SO                 
     3) Atkins, Adrienne SO             4) Verheggen, Lucy JR             
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:35.39  
     1) Neaher, Giulia                  2) Norton, Lucy                   
     3) Geadah, Hana                    4) Kelsall, Nora                  
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  1:57.59    2:06.66    6  
  2 Cotto, Nina               JR SSSA-VA              2:24.24    2:14.29    4  
  3 Cunningham, Helen         SO SSSA-VA              2:47.57    2:45.49    3  
  4 Coffin, Hannah               SID                       NT    2:51.11    2  
  5 Lipscomb, Jane               SID                       NT    2:58.54    1  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor                SID                  2:25.69    2:25.85    6  
  2 Kulikowski, Tess             SID                  2:24.43    2:31.19    4  
  3 Dougherty, Elizabeth      JR SSSA-VA              2:32.96    2:32.31    3  
  4 Gray, Nicki               SO SSSA-VA              3:11.71    2:57.98    2  
  5 Norton, Lucy                 SID                       NT    3:14.25    1  
  6 Miller, Kate              JR SSSA-VA                   NT    3:16.32  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellmann, Natalie         SR SSSA-VA                27.47      27.03    6  
  2 Abeles, Liz                  SID                       NT      27.28    4  
  3 Lindsey, Julia            JR SSSA-VA                27.78      28.61    3  
  4 Jafari, Jenn              SO SSSA-VA                33.09      33.75    2  
  5 Geadah, Hana                 SID                    32.70      34.15    1  
  6 Rumer, Anna                  SID                    34.30      35.47  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potter, Cleo              SO SSSA-VA               137.55     131.85    6  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor                SID                  1:06.27    1:06.55    6  
  2 Leape, Elizabeth             SID                  1:13.27    1:13.48    4  
  3 Wulf, Jocelyn                SID                  1:11.39    1:14.22    3  
  4 Atkins, Adrienne          SO SSSA-VA                   NT    1:22.75    2  
  5 Miller, Kate              JR SSSA-VA              1:37.84    1:51.09    1  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulikowski, Tess             SID                  1:06.22      59.90    6  
  2 Cotto, Nina               JR SSSA-VA                   NT    1:00.05    4  
  3 Leape, Elizabeth             SID                  1:03.92    1:08.12    3  
  4 Wulf, Jocelyn                SID                  1:02.93    1:08.27    2  
  5 Verheggen, Lucy           JR SSSA-VA                   NT    1:10.87    1  
  6 Lian, Meredith            SO SSSA-VA                   NT    1:10.93  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeidan, Karine               SID                  6:08.28    5:52.72    6  
  2 Kelsall, Nora                SID                  6:25.41    6:41.65    4  
  3 Cunningham, Helen         SO SSSA-VA                   NT    7:38.45    3  
  4 Jafari, Jenn              SO SSSA-VA                   NT    7:44.10    2  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:48.81    1:50.36    8  
     1) Hellmann, Natalie SR            2) Lindsey, Julia JR              
     3) Cotto, Nina JR                  4) Dougherty, Elizabeth JR        
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:54.97    4  
     1) Leape, Elizabeth                2) Kulikowski, Tess               
     3) Wulf, Jocelyn                   4) Zeidan, Karine                 
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:14.61    2  
     1) Jafari, Jenn SO                 2) Cunningham, Helen SO           
     3) Lian, Meredith SO               4) Miller, Kate JR                
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:23.48  
     1) Neaher, Giulia                  2) Coffin, Hannah                 
     3) Rumer, Anna                     4) Geadah, Hana                   
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelsall, Nora                SID                  1:12.47    1:14.33    6  
  2 Lindsey, Julia            JR SSSA-VA              1:15.67    1:16.77    4  
  3 Gray, Nicki               SO SSSA-VA              1:23.39    1:24.41    3  
  4 Neaher, Giulia               SID                  1:24.87    1:30.66    2  
  5 Coffin, Hannah               SID                       NT    1:40.55    1  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellmann, Natalie         SR SSSA-VA              1:12.10    1:14.53    6  
  2 Zeidan, Karine               SID                  1:18.87    1:19.94    4  
  3 Dougherty, Elizabeth      JR SSSA-VA              1:19.52    1:21.91    3  
  4 Atkins, Adrienne          SO SSSA-VA              1:37.09    1:35.41    2  
  5 Lipscomb, Jane               SID                  1:37.63    1:35.95    1  
  6 Rumer, Anna                  SID                       NT    1:53.37  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:46.04    3:41.84    8  
     1) Knibb, Taylor                   2) Leape, Elizabeth               
     3) Wulf, Jocelyn                   4) Abeles, Liz                    
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 4:07.95    4:50.71    4  
     1) Atkins, Adrienne SO             2) Verheggen, Lucy JR             
     3) Gray, Nicki SO                  4) Miller, Kate JR                
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    5:04.03    2  
     1) Neaher, Giulia                  2) Norton, Lucy                   
     3) Lipscomb, Jane                  4) Kelsall, Nora                  
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Sidwell Friends School               91   2. St. Stephen's & St. Agnes            84