Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/19/2014 12:53 PM
                          SSSAS v Sidwell - 2/4/2014                           
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:41.81    1:44.30    8  
     1) Thompson, Ian SO                2) Richichi, Brendy FR            
     3) Draim, Kyle SR                  4) Shackley, Ian SR               
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:52.22    1:53.54    4  
     1) Springer, Gavin                 2) Denvir, Jack                   
     3) Jimenez, Nicolas                4) Beecher, Cole                  
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:09.93    2  
     1) Ellis, Walter                   2) Baranov, Konstantin            
     3) Feldman, Moses                  4) Coleman, Kenny                 
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:14.13  
     1) Marshall, Daniel JR             2) Keefe, Alex SO                 
     3) Verheggen, Charles FR           4) Casagrande, Baker FR           
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'C'                      NT   x2:40.39  
     1) Edwards, Jairus FR              2) Haseltine, Ben JR              
     3) Mitash, Yukt FR                 4) Clark, Patrick FR              
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Veatch, Chris             FR SSSA-VA              2:10.46    2:09.91    6  
  2 Baranov, Konstantin          SID                  2:01.77    2:28.67    4  
  3 Haksar, Nikhil               SID                  2:19.64    2:33.97    3  
  4 Clark, Patrick            FR SSSA-VA                   NT    3:14.36    2  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             SO SSSA-VA              2:03.65    2:10.69    6  
  2 Coleman, Kenny               SID                  1:47.36    2:39.53    4  
  3 Beecher, Cole                SID                  2:47.54    2:40.64    3  
  4 Casagrande, Baker         FR SSSA-VA              2:40.78    2:45.54    2  
  5 Ellis, Walter                SID                  2:35.66    2:46.58    1  
  6 Edwards, Jairus           FR SSSA-VA                   NT    3:04.29  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin              SID                    22.95      22.88    6  
  2 Richichi, Brendy          FR SSSA-VA                24.20      23.49    4  
  3 Denvir, Jack                 SID                    23.45      23.64    3  
  4 MacNair, James            JR SSSA-VA                25.48      26.03    2  
  5 Jimenez, Nicolas             SID                    25.93      26.49    1  
  6 Szuprics, Thomas          JR SSSA-VA                   NT      26.59  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magliato, Bennett            SID                   331.80     277.10    6  
  2 Cortes-Inchauspe, Franki  FR SSSA-VA               236.10     243.65    4  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Draim, Kyle               SR SSSA-VA                59.99    1:02.86    6  
  2 Ellis, Walter                SID                  1:13.27    1:18.19    4  
  3 Marshall, Daniel          JR SSSA-VA              1:33.26    1:34.84    3  
  4 Cortes-Inchauspe, Franki  FR SSSA-VA                   NT    1:37.87    2  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Revers, Will              SO SSSA-VA                57.77      58.12    6  
  2 MacNair, James            JR SSSA-VA                58.14      58.61    4  
  3 Feldman, Moses               SID                  1:03.40    1:02.06    3  
  4 Choi, William                SID                  1:11.69    1:07.47    2  
  5 Szuprics, Thomas          JR SSSA-VA              1:01.35    1:08.36    1  
  6 Mattoo, Amal                 SID                       NT    1:09.22  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas             SID                  5:59.19    6:09.56    6  
  2 Coleman, Kenny               SID                  6:25.24    6:36.81    4  
  3 Casagrande, Baker         FR SSSA-VA              6:29.06    6:59.22    3  
  4 Verheggen, Charles        FR SSSA-VA                   NT    7:58.88    2  
  5 Mitash, Yukt              FR SSSA-VA              8:28.88    8:54.73    1  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:41.13    1:36.35    8  
     1) Richichi, Brendy FR             2) Revers, Will SO                
     3) Draim, Kyle SR                  4) Thompson, Ian SO               
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:37.76    1:41.43    4  
     1) Denvir, Jack                    2) Beecher, Cole                  
     3) Jimenez, Nicolas                4) Springer, Gavin                
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    1:53.24    2  
     1) Cortes-Inchauspe, Frankie FR    2) Szuprics, Thomas JR            
     3) Edwards, Jairus FR              4) MacNair, James JR              
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    1:56.95  
     1) Baranov, Konstantin             2) Mattoo, Amal                   
     3) Haksar, Nikhil                  4) Feldman, Moses                 
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'C'                      NT   x2:11.92  
     1) Haseltine, Ben JR               2) Verheggen, Charles FR          
     3) Clark, Patrick FR               4) Keefe, Alex SO                 
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin              SID                    55.70      57.86    6  
  2 Shackley, Ian             SR SSSA-VA                   NT      59.45    4  
  3 Veatch, Chris             FR SSSA-VA              1:06.15    1:06.85    3  
  4 Revers, Will              SO SSSA-VA              1:06.63    1:10.60    2  
  5 Mattoo, Amal                 SID                       NT    1:30.67    1  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:01.88    1:05.11    6  
  2 Thompson, Ian             SO SSSA-VA                   NT    1:05.94    4  
  3 Richichi, Brendy          FR SSSA-VA              1:02.77    1:06.00    3  
  4 Shackley, Ian             SR SSSA-VA                   NT    1:09.48    2  
  5 Beecher, Cole                SID                  1:21.11    1:20.45    1  
  6 Choi, William                SID                  1:22.00    1:22.40  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 3:27.33    3:48.19    8  
     1) Revers, Will SO                 2) Veatch, Chris FR               
     3) Draim, Kyle SR                  4) Shackley, Ian SR               
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    4:07.47    3  
     1) Casagrande, Baker FR            2) Marshall, Daniel JR            
     3) MacNair, James JR               4) Szuprics, Thomas JR            
  2 Sidwell Friends School  'A'                       3:44.58    4:07.47    3  
     1) Baranov, Konstantin             2) Ellis, Walter                  
     3) Feldman, Moses                  4) Coleman, Kenny                 
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'C'                      NT   x5:21.96  
     1) Clark, Patrick FR               2) Edwards, Jairus FR             
     3) Mitash, Yukt FR                 4) Haseltine, Ben JR              
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. St. Stephen's & St. Agnes           101   2. Sidwell Friends School               77