Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/19/2014 11:07 AM
                    Bullis v Sidwell v Potomac - 12/5/2013                     
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           1:59.37    1:58.71  
     1) Zhang, Elly                     2) Grube, Sydney                  
     3) Kehoe, Clare                    4) Cruzado, Jessica J 15          
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.84    2:01.30  
     1) St. John, Mary 17               2) Wilson, Julia 16               
     3) Abeles, Liz 16                  4) Knibb, Taylor 14               
  3 The Bullis School-PV  'A'                         2:08.85    2:04.37  
     1) Bartholomew, Olivia 14          2) Melrod, Hannah 16              
     3) Poling, Sarah 1                 4) Brundred, Laura 18             
  4 The Potomac School  'B'                                NT    2:16.15  
     1) Maruca, Amanda                  2) Peele, Natalie                 
     3) Riley, Mary-Catherine           4) Kehoe, Caroline                
  5 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:18.96  
     1) Kulikowski, Tess 14             2) Wulf, Jocelyn 14               
     3) Leape, Elizabeth 14             4) Wilson, Emily 14               
  6 The Bullis School-PV  'B'                              NT    2:19.44  
     1) Singh, Anna 1                   2) Bass, Allison 14               
     3) Bass, Carly 17                  4) Hay, Kendall 17                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor             14 SID                  1:56.49    2:07.43  
  2 DeLeonibus, Sarah          1 Bullis-PV                 NT    2:24.04  
  3 Kelsall, Nora             14 SID                  2:26.75    2:24.52  
  4 Small, Bryana             15 Bullis-PV            2:24.38    2:29.20  
  5 Kehoe, Caroline              POTO                      NT    2:31.67  
  6 Peele, Natalie               POTO                      NT    2:40.01  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary            17 SID                  2:04.31    2:22.17  
  2 Kehoe, Clare                 POTO                      NT    2:35.13  
  3 Wulf, Jocelyn             14 SID                  2:38.13    2:42.76  
  4 Melrod, Hannah            16 Bullis-PV            2:44.36    2:48.07  
  5 Maruca, Amanda               POTO                      NT    2:56.69  
  6 Singh, Anna                1 Bullis-PV                 NT    3:04.89  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Emily             14 SID                    28.64      28.27  
  2 Brundred, Laura           18 Bullis-PV              28.30      28.64  
  3 Whittleton, Gabrielle      1 Bullis-PV                 NT      31.33  
  4 Ferris, Nicola               POTO                      NT      31.73  
  5 Sommerfield, Camille         POTO                      NT      32.39  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary            17 SID                   158.45     163.15  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia             16 SID                  1:03.51    1:03.77  
  2 Grube, Sydney                POTO                      NT    1:08.46  
  3 Poling, Sarah              1 Bullis-PV            1:14.00    1:11.83  
  4 Leape, Elizabeth          14 SID                       NT    1:13.27  
  5 Zhang, Elly                  POTO                      NT    1:15.33  
  6 Bass, Carly               17 Bullis-PV            1:15.99    1:18.38  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor             14 SID                    54.17      58.77  
  2 Wilson, Emily             14 SID                       NT    1:04.22  
  3 DeLeonibus, Sarah          1 Bullis-PV                 NT    1:05.42  
  4 Brundred, Laura           18 Bullis-PV            1:04.39    1:08.74  
  5 Maruca, Caroline             POTO                      NT    1:12.39  
  6 Resor, Emma                  POTO                      NT    1:20.10  
 
Event 16  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruzado, Jessica J        15 POTO                      NT    5:50.99  
  2 Poling, Sarah              1 Bullis-PV            6:12.27    6:10.60  
  3 Kelsall, Nora             14 SID                  6:34.58    6:37.66  
  4 Bartholomew, Olivia       14 Bullis-PV            6:31.46    6:38.07  
  5 Gilbert, Sarah               POTO                      NT   10:38.24  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           1:52.07    1:50.33  
     1) Grube, Sydney                   2) Zhang, Elly                    
     3) Kehoe, Clare                    4) Cruzado, Jessica J 15          
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:55.43  
     1) Kulikowski, Tess 14             2) Leape, Elizabeth 14            
     3) Wilson, Emily 14                4) Wulf, Jocelyn 14               
  3 The Bullis School-PV  'A'                         1:52.58    1:57.54  
     1) Singh, Anna 1                   2) Small, Bryana 15               
     3) Melrod, Hannah 16               4) DeLeonibus, Sarah 1            
  4 The Bullis School-PV  'B'                              NT    2:11.93  
     1) Whittleton, Gabrielle 1         2) Bedi, Nikki 16                 
     3) Hay, Kendall 17                 4) Bass, Allison 14               
  5 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:13.60  
     1) Neaher, Giulia 14               2) Norton, Lucy 14                
     3) Coffin, Hannah 14               4) Geadah, Hana 15                
  6 The Potomac School  'B'                                NT    3:00.97  
     1) Kaplan, Maddie                  2) Gilbert, Sarah                 
     3) Agolini, Isabel                 4) Becka, Claire-Solene           
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulikowski, Tess          14 SID                  1:09.32    1:10.12  
  2 Bartholomew, Olivia       14 Bullis-PV            1:13.24    1:13.75  
  3 Maruca, Caroline             POTO                      NT    1:19.43  
  4 Hay, Kendall              17 Bullis-PV            1:16.24    1:22.13  
  5 Neaher, Giulia            14 SID                  1:25.57    1:24.87  
  6 Resor, Emma                  POTO                      NT    1:42.14  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia             16 SID                  1:07.84    1:10.19  
  2 Grube, Sydney                POTO                 1:12.44    1:11.73  
  3 Melrod, Hannah            16 Bullis-PV            1:16.36    1:17.57  
  4 Bass, Allison             14 Bullis-PV                 NT    1:29.19  
  5 Lipscomb, Jane            15 SID                       NT    1:41.57  
  6 Becka, Claire-Solene         POTO                      NT    1:42.38  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:46.04    4:04.17  
     1) St. John, Mary 17               2) Abeles, Liz 16                 
     3) Wilson, Julia 16                4) Knibb, Taylor 14               
  2 The Potomac School  'A'                           4:09.53    4:16.36  
     1) Maruca, Amanda                  2) Zhang, Elly                    
     3) Kehoe, Clare                    4) Cruzado, Jessica J 15          
  3 The Bullis School-PV  'A'                         4:23.30    4:22.34  
     1) DeLeonibus, Sarah 1             2) Poling, Sarah 1                
     3) Bartholomew, Olivia 14          4) Brundred, Laura 18             
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    5:10.73  
     1) Coffin, Hannah 14               2) Lipscomb, Jane 15              
     3) Norton, Lucy 14                 4) Neaher, Giulia 14              

                              Dual Meet Scores                     
 
        Sidwell Friends School   63.00     35.00 The Bullis School             
        Sidwell Friends School   59.00     39.00 The Potomac School            
             The Bullis School   50.00     43.00 The Potomac School