Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 4/19/2014 11:08 AM
                    Bullis v Sidwell v Potomac - 12/5/2013                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           2:02.13    2:00.30  
     1) Sanok, Kyle                     2) Peele, Jack                    
     3) Schertler, Eric                 4) Dungan, Mathew                 
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:52.22    2:01.43  
     1) Ellis, Walter 14                2) Denvir, Jack 17                
     3) Jimenez, Nicolas 14             4) Magliato, Bennett 15           
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:14.49  
     1) Sarraille, Benjamin 16          2) Choi, William 14               
     3) Coleman, Kenny 15               4) Baranov, Konstantin 14         
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack              17 SID                       NT    1:56.63  
  2 Sanok, Kyle                  POTO                      NT    2:15.11  
  3 Beecher, Cole             17 SID                       NT    2:25.47  
  4 McCready, Owen             1 Bullis-PV                 NT    2:35.09  
  5 Becker, Evan                 POTO                      NT    2:58.54  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutman, Tyler             16 Bullis-PV                 NT    2:22.43  
  2 Dungan, Mathew               POTO                      NT    2:31.47  
  3 Coleman, Kenny            15 SID                  1:47.36    2:44.78  
  4 Ellis, Walter             14 SID                  2:48.60    2:51.91  
  5 Smith, Peter                 POTO                      NT    2:57.67  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Leary, Kevin               POTO                      NT      25.74  
  2 Mattoo, Amal              14 SID                    29.52      29.72  
  3 Haksar, Nikhil            14 SID                    30.80      29.78  
  4 Laetsch, John M           18 Bullis-PV              30.42      30.67  
  5 Pann, Ethan                  POTO                      NT      35.37  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magliato, Bennett         15 SID                   331.80     281.35  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas          14 SID                  1:10.83    1:05.85  
  2 Schertler, Eric              POTO                      NT    1:13.73  
  3 Ellis, Walter             14 SID                  1:18.24    1:22.88  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Melrod, Gabriel           17 Bullis-PV            1:04.59    1:02.23  
  2 Baranov, Konstantin       14 SID                  1:05.98    1:03.68  
  3 Feldman, Moses            14 SID                  1:04.91    1:05.03  
  4 Smith, Peter                 POTO                      NT    1:05.79  
  5 Becker, Evan                 POTO                 1:20.88    1:18.28  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas          14 SID                  6:14.72    6:07.91  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           1:50.47    1:47.98  
     1) Dungan, Mathew                  2) Sanok, Kyle                    
     3) Peele, Jack                     4) Smith, Peter                   
  2 The Bullis School-PV  'A'                         1:38.38    1:52.16  
     1) Sussman, Nick K 18              2) McCready, Owen 1               
     3) Melrod, Gabriel 17              4) Gutman, Tyler 16               
  3 Sidwell Friends School  'A'                       1:43.30    1:52.57  
     1) Magliato, Bennett 15            2) Coleman, Kenny 15              
     3) Baranov, Konstantin 14          4) Feldman, Moses 14              
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    1:59.00  
     1) Sarraille, Benjamin 16          2) Mattoo, Amal 14                
     3) Haksar, Nikhil 14               4) Beecher, Cole 17               
  5 The Potomac School  'B'                                NT    2:04.63  
     1) Buchwald, Aaron                 2) Becker, Evan                   
     3) Pann, Ethan                     4) Schertler, Eric                
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutman, Tyler             16 Bullis-PV              58.27    1:04.72  
  2 Sarraille, Benjamin       16 SID                       NT    1:14.19  
  3 Laetsch, John M           18 Bullis-PV            1:21.92    1:28.86  
 -- Pann, Ethan                  POTO                      NT         DQ  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack              17 SID                  1:01.88    1:07.08  
  2 O'Leary, Kevin               POTO                      NT    1:13.65  
  3 Peele, Jack                  POTO                      NT    1:19.59  
  4 Choi, William             14 SID                  1:22.45    1:23.92  
  5 Melrod, Gabriel           17 Bullis-PV            1:27.75    1:25.49  
  6 McCready, Owen             1 Bullis-PV                 NT    1:28.85  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:44.58    4:02.37  
     1) Denvir, Jack 17                 2) Baranov, Konstantin 14         
     3) Feldman, Moses 14               4) Jimenez, Nicolas 14            
  2 The Potomac School  'A'                           4:19.76    4:16.03  
     1) Schertler, Eric                 2) Sanok, Kyle                    
     3) Peele, Jack                     4) Dungan, Mathew                 
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    4:24.47  
     1) Coleman, Kenny 15               2) Choi, William 14               
     3) Sarraille, Benjamin 16          4) Beecher, Cole 17               
  4 The Bullis School-PV  'A'                         3:59.08    4:39.73  
     1) Sussman, Nick K 18              2) Laetsch, John M 18             
     3) Melrod, Gabriel 17              4) Gutman, Tyler 16               

                              Dual Meet Scores                     
 
        Sidwell Friends School   69.00     23.00 The Bullis School             
        Sidwell Friends School   56.00     34.00 The Potomac School            
            The Potomac School   48.00     28.00 The Bullis School