Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/10/2013 01:08 PM
                           gds-sssa-MAR - 12/3/2013                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:48.47    1:46.16  
     1) Thompson, Ian SO                2) Richichi, Brendy FR            
     3) Draim, Kyle SR                  4) Shackley, Ian SR               
  2 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:50.69    1:50.35  
     1) Pavlakis, Alex                  2) Bergman, Zachary               
     3) Callander, Scott                4) Fitzgerald, Kyle               
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:00.97  
     1) Revers, Will SO                 2) MacNair, James JR              
     3) Szuprics, Thomas JR             4) Keefe, Alex SO                 
  4 Maret School-PV  'A'                                   NT    2:07.05  
     1) Rubenstein, David J FR          2) Gellin, Graham G SO            
     3) Pavosevich, Evo J SO            4) Laporte, Michael C SR          
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavlakis, Alex               GDS-VA                    NT    2:06.42  
  2 Bergman, Zachary             GDS-VA               2:09.23    2:08.19  
  3 Casagrande, Baker         FR SSSA-VA                   NT    2:29.08  
  4 Rodriguez, Danny          SR Maret-PV                  NT    2:39.56  
  5 Edwards, Jairus           FR SSSA-VA                   NT    2:41.62  
 
Event 5  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott             GDS-VA               2:32.44    2:05.04  
  2 Shackley, Ian             SR SSSA-VA                   NT    2:06.69  
  3 Rubenstein, David J       FR Maret-PV                  NT    2:11.74  
  4 Marshall, Daniel          JR SSSA-VA                   NT    3:18.92  
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             SO SSSA-VA                   NT      23.65  
  1 Mitash, Yukt              FR SSSA-VA                   NT      23.65  
  3 Verbeek, Erkin               GDS-VA                    NT      27.49  
  4 Moscoso, Matt             JR SSSA-VA                   NT      28.23  
  4 Foley, Chris                 GDS-VA                    NT      28.23  
  6 Haseltine, Ben            JR SSSA-VA                   NT     x31.20  
  6 Clark, Patrick            FR SSSA-VA                   NT     x31.20  
  8 Gellin, Graham G          SO Maret-PV                  NT      32.64  
  9 Witt, Will C              FR Maret-PV                  NT      37.42  
 
Event 11  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott             GDS-VA                 53.96      56.33  
  2 Rubenstein, David J       FR Maret-PV                  NT    1:00.78  
  3 Draim, Kyle               SR SSSA-VA              1:00.20    1:02.71  
  4 Richichi, Brendy          FR SSSA-VA                   NT    1:03.21  
 
Event 13  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             SO SSSA-VA                53.74      53.04  
  2 Fitzgerald, Kyle             GDS-VA               1:01.44      59.47  
  3 Revers, Will              SO SSSA-VA                56.79      59.56  
  4 Christian, Riley             GDS-VA                    NT    1:06.87  
  5 Laporte, Michael C        SR Maret-PV                  NT    1:10.97  
  6 Gellin, Graham G          SO Maret-PV                  NT    1:24.19  
 
Event 15  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shackley, Ian             SR SSSA-VA              4:55.28    5:12.09  
  2 Richichi, Brendy          FR SSSA-VA                   NT    6:05.55  
  3 Pavosevich, Evo J         SO Maret-PV                  NT    6:35.95  
  4 Foley, Chris                 GDS-VA               7:15.19    6:38.37  
 
Event 17  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:49.30    1:43.32  
     1) Pavlakis, Alex                  2) Christian, Riley               
     3) Bergman, Zachary                4) Callander, Scott               
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:38.73    1:46.03  
     1) MacNair, James JR               2) Szuprics, Thomas JR            
     3) Casagrande, Baker FR            4) Revers, Will SO                
  3 Maret School-PV  'A'                                   NT    1:52.20  
     1) Rubenstein, David J FR          2) Rodriguez, Danny SR            
     3) Laporte, Michael C SR           4) Pavosevich, Evo J SO           
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:07.76  
     1) Clark, Patrick FR               2) Marshall, Daniel JR            
     3) Haseltine, Ben JR               4) Edwards, Jairus FR             
 
Event 19  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavlakis, Alex               GDS-VA                    NT    1:04.20  
  2 Revers, Will              SO SSSA-VA              1:05.90    1:12.82  
  3 Pavosevich, Evo J         SO Maret-PV                  NT    1:17.17  
  4 Verbeek, Erkin               GDS-VA                    NT    1:17.86  
  5 Keefe, Alex               SO SSSA-VA                   NT    1:23.70  
 
Event 21  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bergman, Zachary             GDS-VA               1:11.57    1:09.64  
  2 MacNair, James            JR SSSA-VA                   NT    1:11.71  
  3 Rodriguez, Danny          SR Maret-PV                  NT    1:20.30  
  4 Fitzgerald, Kyle             GDS-VA                    NT    1:24.77  
  5 Szuprics, Thomas          JR SSSA-VA                   NT    1:27.15  
  6 Laporte, Michael C        SR Maret-PV                  NT    1:27.98  
 
Event 23  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 3:35.80    3:39.73  
     1) Thompson, Ian SO                2) Draim, Kyle SR                 
     3) Richichi, Brendy FR             4) Shackley, Ian SR               
  2 Georgetown Day School-VA  'A'                     4:06.14    4:21.51  
     1) Fitzgerald, Kyle                2) Verbeek, Erkin                 
     3) Christian, Riley                4) Foley, Chris                   
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    4:45.82  
     1) Haseltine, Ben JR               2) Edwards, Jairus FR             
     3) Keefe, Alex SO                  4) Casagrande, Baker FR           
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'C'                      NT   x5:48.65  
     1) Marshall, Daniel JR             2) Moscoso, Matt JR               
     3) Mitash, Yukt FR                 4) Clark, Patrick FR              

	                            Dual Meet Scores                     
 
         Georgetown Day School   60.00     25.00 Maret School                  
     St. Stephen's & St. Agnes   52.00     42.00 Georgetown Day School         
     St. Stephen's & St. Agnes   71.00     22.00 Maret School