Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/28/2013 08:12 PM
                      Maret v Bullis v Burke - 12/18/2012                      
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              1:58.14    2:09.39  
     1) Mulroy, Julia S SR              2) Pietrantonio, Sofie S SR       
     3) Austin, Emily S FR              4) Harangi, Dorottya FR           
  2 The Bullis School-PV  'A'                         2:12.25    2:09.57  
     1) Hay, Kendall JR                 2) Bass, Carly JR                 
     3) Melrod, Hannah FR               4) Brundred, Laura JR             
  3 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:20.17    2:30.12  
     1) Nunn, Alana SO                  2) Mooskin, Enti SR               
     3) Shapiro, Abby FR                4) Ripoll, Eleanor FR             
  4 Maret School-PV  'B'                                   NT    2:54.64  
     1) Opinsky, Sarah M SO             2) Hoque, Kaelyn J FR             
     3) Nguyen, Michele T FR            4) Kupfer, Dani JR                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grannis, Lizzy J          JR Maret-PV             2:28.16    2:31.88  
  2 Schorr, Ronit             JR Burke-ZZ             3:13.92    3:01.93  
  3 Opinsky, Sarah M          SO Maret-PV                  NT    3:18.99  
  4 Parker, Maddy D           FR Bullis-PV                 NT    3:38.73  
  5 Gyau, Mia                 FR Bullis-PV                 NT    3:40.82  
  6 Weaver, Emma              SO Burke-ZZ             3:53.29    3:45.69  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harangi, Dorottya         FR Maret-PV             2:33.75    2:39.42  
  2 Melrod, Hannah            FR Bullis-PV            2:45.59    2:50.21  
  3 Nguyen, Michele T         FR Maret-PV             3:11.21    3:11.40  
  4 Greenwood, Tess           SO Burke-ZZ             3:42.00    3:27.08  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brundred, Laura           JR Bullis-PV              28.68      28.35  
  2 Mulroy, Julia S           SR Maret-PV               28.37      28.89  
  3 Weiss, Maria              SR Burke-ZZ               35.00      35.44  
  4 Self, Astrid              FR Burke-ZZ                  NT      38.35  
  5 Hoque, Kaelyn J           FR Maret-PV                  NT      40.91  
  6 Bedi, Nikki               FR Bullis-PV              38.14      41.18  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     SR Maret-PV               56.49    1:05.85  
  2 Shapiro, Abby             FR Burke-ZZ                  NT    1:13.47  
  3 Bass, Carly               JR Bullis-PV            1:16.69    1:18.64  
  4 Austin, Emily S           FR Maret-PV             1:17.37    1:23.84  
  5 Hay, Kendall              JR Bullis-PV            1:26.83    1:30.21  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harangi, Dorottya         FR Maret-PV             1:01.98    1:00.60  
  2 Brundred, Laura           JR Bullis-PV            1:06.59    1:05.95  
  3 Crane, Audrey             SR Maret-PV             1:26.06    1:28.04  
  4 Ripoll, Eleanor           FR Burke-ZZ                  NT    1:29.43  
  5 Hernandez, Victoria       SO Burke-ZZ             1:39.72    1:39.44  
  6 Bedi, Nikki               FR Bullis-PV            1:35.46    1:43.27  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Abby             FR Burke-ZZ             6:36.80    6:04.02  
  2 Grannis, Lizzy J          JR Maret-PV             6:38.53    6:53.80  
  3 Bass, Carly               JR Bullis-PV                 NT    7:06.70  
  4 Sachs, Kathryn K          JR Maret-PV                  NT    7:58.76  
  5 Greenwood, Tess           SO Burke-ZZ             8:25.58    8:25.95  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              1:52.31    1:56.94  
     1) Harangi, Dorottya FR            2) Mulroy, Julia S SR             
     3) Austin, Emily S FR              4) Pietrantonio, Sofie S SR       
  2 The Bullis School-PV  'A'                         2:01.97    2:01.33  
     1) Hay, Kendall JR                 2) Bass, Carly JR                 
     3) Melrod, Hannah FR               4) Brundred, Laura JR             
  3 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:09.92    2:14.67  
     1) Mooskin, Enti SR                2) Weiss, Maria SR                
     3) Greenwood, Tess SO              4) Shapiro, Abby FR               
  4 Maret School-PV  'B'                                   NT    2:40.31  
     1) Hoque, Kaelyn J FR              2) Sachs, Kathryn K JR            
     3) Noah, Alice JR                  4) Kupfer, Dani JR                
  5 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:47.52  
     1) Hernandez, Victoria SO          2) Ripoll, Eleanor FR             
     3) Self, Astrid FR                 4) Weaver, Emma SO                
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulroy, Julia S           SR Maret-PV             1:15.75    1:15.76  
  2 Hay, Kendall              JR Bullis-PV            1:20.27    1:17.69  
  3 Nunn, Alana               SO Burke-ZZ             1:30.79    1:31.97  
  4 Schorr, Ronit             JR Burke-ZZ             1:38.73    1:40.37  
  5 Opinsky, Sarah M          SO Maret-PV                  NT    1:49.08  
  6 Parker, Maddy D           FR Bullis-PV                 NT    2:27.38  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     SR Maret-PV             1:13.55    1:14.80  
  2 Melrod, Hannah            FR Bullis-PV            1:17.89    1:18.46  
  3 Austin, Emily S           FR Maret-PV                  NT    1:31.62  
  4 Ripoll, Eleanor           FR Burke-ZZ             1:39.87    1:43.31  
  5 Gyau, Mia                 FR Bullis-PV                 NT    2:27.07  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              3:47.21    5:29.50  
     1) Grannis, Lizzy J JR             2) Sachs, Kathryn K JR            
     3) Opinsky, Sarah M SO             4) Noah, Alice JR                 
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       4:58.28    5:33.79  
     1) Weiss, Maria SR                 2) Schorr, Ronit JR               
     3) Greenwood, Tess SO              4) Nunn, Alana SO                 
  3 Maret School-PV  'B'                                   NT    6:24.43  
     1) Kupfer, Dani JR                 2) Crane, Audrey SR               
     3) Hoque, Kaelyn J FR              4) Nguyen, Michele T FR           
 
                            Team Scores - Women                                     
                  Maret School   64.00     30.00 Edmund Burke School           
             The Bullis School   44.00     44.00 Edmund Burke School           
                  Maret School   64.00     29.00 The Bullis School