Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/28/2013 08:01 PM
                        Stone Ridge vs NCS - 1/10/2013                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:51.70    2:03.42    8  
     1) Garcia, Laura 16                2) Kronfli, Natalie K 17          
     3) Haley, Kelleigh G 14            4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  2 National Cathedral/W  'A'                         2:09.30    2:07.16    4  
     1) Bell, Erin                      2) Irwin, Hadley 15               
     3) Ricks, Annabel A 15             4) Taylor, Gracie G 15            
  3 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:20.23    2  
     1) Kiyonaga, Annie C 15            2) Dahut, Chessie J 16            
     3) Phipps, Kara L 15               4) Taylor, Madi B 17              
  4 National Cathedral/W  'B'                         2:15.30    2:22.11  
     1) Bernabei, Gaby G 15             2) Otoo, Mary D 17                
     3) Hanley, Elinor H 17             4) Rianhard, Blair 14             
  5 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:33.21  
     1) Hollensteiner, Alice C 14       2) Sem, Olivia C 17               
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Salmonsen, Anna C 16           
  6 National Cathedral/W  'C'                         2:24.30   x2:33.69  
     1) Xhepa, Hilda 17                 2) Larson, Emma 17                
     3) Boyer, Sophie 14                4) Hannes, Amelia 15              
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                2:03.27    2:07.62    6  
  2 Longosz, Elizabeth        17 NCS                  2:04.54    2:11.34    4  
  3 Bell, Erin                   NCS                  2:08.13    2:12.88    3  
  4 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                2:16.34    2:24.95    2  
  5 Charlip, Emily C          15 SR-PV                2:29.65    2:39.79    1  
  6 Wilson, Celia M           16 SR-PV                     NT   x2:49.06  
  7 Hannes, Amelia            15 NCS                       NT    3:02.83  
  8 Xhepa, Hilda              17 NCS                  2:57.08   x3:10.37  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                2:13.60    2:28.83    6  
  2 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                2:18.66    2:33.33    4  
  3 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                2:41.02    2:39.85    3  
  4 Otoo, Mary D              17 NCS                  2:52.55    2:53.15    2  
  5 Larson, Emma              17 NCS                  3:00.30    3:02.97    1  
  6 Bernabei, Gaby G          15 NCS                  3:17.68    3:07.67  
  7 Birch, Maddie F           16 SR-PV                3:18.23   x3:11.82  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Maddie E           14 SR-PV                  27.46      28.21    6  
  2 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                  27.73      29.38    4  
  3 Taylor, Madi B            17 SR-PV                  30.05      29.48    3  
  4 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                  29.32     x30.08  
  5 Phipps, Kara L            15 SR-PV                  28.60     x30.21  
  6 Irwin, Hadley             15 NCS                       NT      30.29    2  
  7 Flood, Mia G              17 SR-PV                  29.44     x30.72  
  8 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                  30.33     x30.91  
  9 Wilczynski, Caroline      18 NCS                    30.50      31.02    1  
 10 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                  31.31     x31.12  
 11 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                  31.52     x31.63  
 12 Deale, Emily V            15 SR-PV                  31.39     x31.91  
 13 Sem, Olivia C             17 SR-PV                  31.64     x32.09  
 14 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                  32.39     x32.22  
 15 Charlip, Emily C          15 SR-PV                  32.03     x32.33  
 16 Cheng, Amy                17 SR-PV                  33.17     x33.04  
 17 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                  32.05     x33.14  
 18 Martin, Julianna K        14 SR-PV                  32.79     x33.34  
 19 Williams, Margaret C      16 SR-PV                  32.86     x33.38  
 20 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                  30.86     x33.40  
 21 Wilson, Celia M           16 SR-PV                  32.72     x33.56  
 22 Calogero, Cate C          16 SR-PV                  32.78     x33.96  
 23 Hannes, Amelia            15 NCS                    34.30      34.67  
 24 Birch, Maddie F           16 SR-PV                  32.45     x36.04  
 25 Weindruch, Lulu           17 NCS                    39.60     x38.35  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catalano, Lexi M          14 SR-PV                     NP     146.50    6  
  2 Baith, Katie A            14 SR-PV                     NP     107.30    4  
  3 Bugge, Rachel M           16 SR-PV                     NP      84.70    3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                  58.10    1:04.49    6  
  2 Longosz, Elizabeth        17 NCS                  1:03.84    1:09.74    4  
  3 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:09.42    1:11.11    3  
  4 Smith, Maddie E           14 SR-PV                1:09.33    1:13.49    2  
  5 Hanley, Elinor H          17 NCS                  1:13.47    1:15.35    1  
  6 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                1:15.52   x1:16.84  
  7 Boyer, Sophie             14 NCS                       NT    1:26.12  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                  54.54      57.43    6  
  2 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                  57.97      59.64    4  
  3 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                  58.43    1:00.55    3  
  4 Ricks, Annabel A          15 NCS                  1:00.64    1:02.08    2  
  5 Taylor, Gracie G          15 NCS                  1:05.71    1:06.35    1  
  6 Wilczynski, Caroline      18 NCS                  1:10.32    1:12.26  
  7 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                     NT   x1:17.24  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Erin                   NCS                  5:42.01    5:47.41    6  
  2 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                6:11.49    6:16.91    4  
  3 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                6:47.87    6:55.14    3  
  4 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                7:42.64    7:23.25    2  
  5 Hunter, Rosalie           15 NCS                  7:28.38    7:27.78    1  
  6 Bernabei, Gaby G          15 NCS                       NT    7:44.02  
  7 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                7:48.40   x7:48.45  
  8 Xhepa, Hilda              17 NCS                  7:46.13   x8:33.54  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:49.59    1:52.75    8  
     1) Smith, Maddie E 14              2) Phipps, Kara L 15              
     3) Carey, Bridgid E 17             4) Gasaway, Lily M 17             
  2 National Cathedral/W  'A'                         1:49.30    1:54.84    4  
     1) Ricks, Annabel A 15             2) Longosz, Elizabeth 17          
     3) Hanley, Elinor H 17             4)                                
  3 Stone Ridge-PV  'C'                               1:59.82    2:01.96    2  
     1) Taylor, Madi B 17               2) Wilson, Celia M 16             
     3) Kiyonaga, Annie C 15            4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  4 National Cathedral/W  'B'                         1:59.99    2:07.61  
     1) Boyer, Sophie 14                2) Wilczynski, Caroline 18        
     3) Rianhard, Blair 14              4) Larson, Emma 17                
  5 Stone Ridge-PV  'B'                               2:05.64   x2:09.85  
     1) Deale, Emily V 15               2) Calogero, Cate C 16            
     3) Flood, Mia G 17                 4) Charlip, Emily C 15            
  6 Stone Ridge-PV  'D'                               2:09.72   x2:17.95  
     1) Birch, Maddie F 16              2) Cheng, Amy 17                  
     3) Martin, Julianna K 14           4) Mizroch, Marissa H 18          
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                1:10.05    1:09.89    6  
  2 Taylor, Gracie G          15 NCS                  1:17.05    1:19.03    4  
  3 Hanley, Elinor H          17 NCS                  1:17.87    1:23.12    3  
  4 Phipps, Kara L            15 SR-PV                1:19.54    1:23.37    2  
  5 Flood, Mia G              17 SR-PV                1:20.02    1:23.60    1  
  6 Deale, Emily V            15 SR-PV                1:23.13   x1:27.18  
  7 Rianhard, Blair           14 NCS                  1:31.81    1:31.39  
  8 Weindruch, Lulu           17 NCS                       NT   x1:43.98  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Irwin, Hadley             15 NCS                  1:23.69    1:21.19    6  
  2 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                1:26.23    1:26.72    4  
  3 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                1:29.24    1:27.63    3  
  4 Otoo, Mary D              17 NCS                  1:23.53    1:28.27    2  
  5 Williams, Margaret C      16 SR-PV                1:31.46    1:29.62    1  
  6 Larson, Emma              17 NCS                  1:25.84    1:32.16  
  7 Sem, Olivia C             17 SR-PV                1:33.65   x1:36.61  
  8 Hunter, Rosalie           15 NCS                  1:40.20   x1:41.07  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'B'                               4:07.41    4:13.43    8  
     1) Blockowicz, Anna M 16           2) Carey, Bridgid E 17            
     3) Smith, Maddie E 14              4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  2 National Cathedral/W  'A'                         3:55.30    4:21.46    4  
     1) Longosz, Elizabeth 17           2) Bell, Erin                     
     3) Ricks, Annabel A 15             4)                                
  3 National Cathedral/W  'B'                              NT    5:05.37    2  
     1) Wilczynski, Caroline 18         2) Boyer, Sophie 14               
     3) Hunter, Rosalie 15              4) Rianhard, Blair 14             
  4 National Cathedral/W  'C'                              NT   x5:32.12  
     1) Xhepa, Hilda 17                 2) Weindruch, Lulu 17             
     3) Otoo, Mary D 17                 4) Irwin, Hadley 15               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Stone Ridge                         126   2. National Cathedral/W                 57