Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/15/2013 09:42 PM
                Stone Ridge Gonzaga vs Good Counsel - 1/8/2013                 
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:51.70    1:56.75    8  
     1) Garcia, Laura 16                2) Kronfli, Natalie K 17          
     3) Haley, Kelleigh G 14            4) Ledecky, Katie G 15            
  2 Good Counsel  'A'                                 1:43.51    2:01.48    4  
     1) Ryan, Margarita                 2) Cleary, Katherine              
     3) Murray, Mary Claire             4) Karta, Annie                   
  3 Good Counsel  'B'                                      NT    2:14.42    2  
     1) Washington, Stephanie           2) McGovern, Erica                
     3) Potter, Bladen                  4) Healy, Courtney                
  4 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:14.94  
     1) Kiyonaga, Annie C 15            2) Dahut, Chessie J 16            
     3) Blockowicz, Anna M 16           4) Taylor, Madi B 17              
  5 Good Counsel  'C'                                      NT   x2:18.60  
     1) Weisman, Alexa                  2) Silva, Elena                   
     3) Castelli, Helen                 4) McGivern, Katherine            
  6 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:34.62  
     1) Deale, Emily V 15               2) Birch, Maddie F 16             
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Salmonsen, Anna C 16           
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Katie G          15 SR-PV                1:46.75    1:55.85    6  
  2 Ryan, Margarita              GC                        NT    2:09.28    4  
  3 Urban, Natalie               GC                   2:06.07    2:13.95    3  
  4 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                2:16.34    2:18.23    2  
  5 Murray, Mary Claire          GC                        NT    2:20.19    1  
  6 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                2:38.72    2:30.42  
  7 Flood, Mia G              17 SR-PV                2:32.17   x2:33.50  
  8 Carey, Colleen M          15 SR-PV                     NT   x2:43.09  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleary, Katherine            GC                   2:11.18    2:18.51    6  
  2 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                2:18.66    2:19.62    4  
  3 McGovern, Erica              GC                        NT    2:48.08    3  
  4 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                2:54.00    2:49.23    2  
  5 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                     NT    2:53.01    1  
  6 Taylor, Madi B            17 SR-PV                3:04.92   x2:54.96  
  7 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                3:21.23   x3:21.43  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                  25.02      26.47    6  
  2 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                  26.41      26.74    4  
  3 Karta, Annie                 GC                     26.44      27.35    3  
  4 Smith, Maddie E           14 SR-PV                  27.46      28.01    2  
  5 Castelli, Helen              GC                     28.40      29.28    1  
  6 Healy, Courtney              GC                     30.73      29.76  
  7 Coggins, Emma                GC                     29.60     x30.29  
  8 Taylor, Madi B            17 SR-PV                  30.05     x30.54  
  9 Flood, Mia G              17 SR-PV                  29.44     x30.72  
 10 McGivern, Katherine          GC                        NT     x31.03  
 11 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                  30.86     x31.36  
 12 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                  31.56     x31.52  
 13 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                  31.31     x31.91  
 14 Deale, Emily V            15 SR-PV                  31.39     x32.07  
 15 Sem, Olivia C             17 SR-PV                  31.64     x32.34  
 16 Long, Allison M           16 SR-PV                  31.81     x32.50  
 17 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                  32.05     x32.60  
 18 LeDuc, Karen                 GC                        NT     x33.01  
 19 Birch, Maddie F           16 SR-PV                  32.45     x33.11  
 20 Williams, Margaret C      16 SR-PV                  32.86     x33.30  
 21 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                  32.39     x33.99  
 21 Martin, Julianna K        14 SR-PV                  32.79     x33.99  
 23 Cheng, Amy                17 SR-PV                  33.17     x34.10  
 24 Wilson, Celia M           16 SR-PV                  32.72     x34.63  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neuenschwander, Cheyanne     GC                    184.15     174.65    6  
  2 Catalano, Lexi M          14 SR-PV                 159.00     150.10    4  
  3 Baith, Katie A            14 SR-PV                 123.00     136.15    3  
  4 Bugge, Rachel M           16 SR-PV                 110.70      98.75    2  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                  58.10    1:02.63    6  
  2 Cleary, Katherine            GC                   1:02.40    1:03.57    4  
  3 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                1:01.61    1:05.77    3  
  4 Murray, Mary Claire          GC                   1:02.95    1:08.17    2  
  5 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:09.42    1:12.91    1  
  6 Weisman, Alexa               GC                   1:14.60    1:14.12  
  7 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                     NT   x1:16.31  
  8 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                1:14.05   x1:21.61  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                  54.54      57.37    6  
  2 Ryan, Margarita              GC                        NT      57.46    4  
  3 Karta, Annie                 GC                     31.24    1:02.48    3  
  4 Phipps, Kara L            15 SR-PV                1:03.98    1:05.41    2  
  5 McGovern, Erica              GC                        NT    1:09.61    1  
  6 McGivern, Katherine          GC                        NT   x1:10.29  
  7 Charlip, Emily C          15 SR-PV                1:10.74    1:10.65  
  8 Carey, Colleen M          15 SR-PV                     NT   x1:12.30  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Katie G          15 SR-PV                4:39.19    4:58.66    6  
  2 Urban, Natalie               GC                   5:30.63    5:47.84    4  
  3 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                6:11.49    6:22.97    3  
  4 Wilson, Celia M           16 SR-PV                7:38.47    7:36.88    2  
  5 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                     NT   x7:51.03  
  6 Sem, Olivia C             17 SR-PV                8:03.18   x8:00.63  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:46.85    1:47.32    8  
     1) Garcia, Laura 16                2) Smith, Maddie E 14             
     3) Kronfli, Natalie K 17           4) Gasaway, Lily M 17             
  2 Good Counsel  'A'                                 1:36.63    1:47.83    4  
     1) Ryan, Margarita                 2) Cleary, Katherine              
     3) Karta, Annie                    4) Urban, Natalie                 
  3 Stone Ridge-PV  'B'                               1:54.16    1:56.44    2  
     1) Phipps, Kara L 15               2) Carey, Bridgid E 17            
     3) Kiyonaga, Annie C 15            4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  4 Good Counsel  'B'                                      NT    2:00.59  
     1) Healy, Courtney                 2) Potter, Bladen                 
     3) Coggins, Emma                   4) Washington, Stephanie          
  5 Good Counsel  'C'                                      NT   x2:05.96  
     1) Silva, Elena                    2) LeDuc, Karen                   
     3) Weisman, Alexa                  4) Castelli, Helen                
  6 Stone Ridge-PV  'E'                                    NT   x2:11.73  
     1) Carey, Colleen M 15             2) Charlip, Emily C 15            
     3) Dahut, Chessie J 16             4) Flood, Mia G 17                
  7 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:13.15  
     1) Birch, Maddie F 16              2) Cheng, Amy 17                  
     3) Deale, Emily V 15               4) Hollensteiner, Alice C 14      
  8 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:15.16  
     1) Long, Allison M 16              2) Martin, Julianna K 14          
     3) Mizroch, Marissa H 18           4) Williams, Margaret C 16        
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                1:00.74    1:05.49    6  
  2 Coggins, Emma                GC                   1:10.97    1:11.33    4  
  3 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                1:10.29    1:14.27    3  
  4 Healy, Courtney              GC                        NT    1:14.95    2  
  5 Weisman, Alexa               GC                   1:15.57    1:18.44    1  
  6 Castelli, Helen              GC                        NT   x1:25.06  
  7 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                1:25.84    1:25.45  
  8 Charlip, Emily C          15 SR-PV                1:18.79   x1:26.48  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                1:07.71    1:11.60    6  
  2 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:18.37    1:21.28    4  
  3 Smith, Maddie E           14 SR-PV                1:25.34    1:24.77    3  
  4 Phipps, Kara L            15 SR-PV                     NT   x1:26.49  
  5 Potter, Bladen               GC                        NT    1:26.94    2  
  6 Silva, Elena                 GC                   1:32.06    1:33.49    1  
  7 LeDuc, Karen                 GC                        NT    1:52.04  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                                 3:31.47    4:22.80    8  
     1) Murray, Mary Claire             2) Urban, Natalie                 
     3) Coggins, Emma                   4) Potter, Bladen                 
  2 Stone Ridge-PV  'B'                               4:11.16    4:22.82    4  
     1) Blockowicz, Anna M 16           2) Carey, Bridgid E 17            
     3) Phipps, Kara L 15               4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  3 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT    4:50.71    2  
     1) Hollensteiner, Alice C 14       2) Mizroch, Marissa H 18          
     3) Pressel, Anastasia M 17         4) Taylor, Madi B 17              
  4 Good Counsel  'B'                                      NT    4:53.02  
     1) LeDuc, Karen                    2) McGovern, Erica                
     3) Silva, Elena                    4) McGivern, Katherine            
  5 Stone Ridge-PV  'E'                                    NT   x5:01.67  
     1) Hernandez Palomino, Adriana 16  2) Flood, Mia G 17                
     3) Charlip, Emily C 15             4) Birch, Maddie F 16             
  6 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x5:13.25  
     1) Wilson, Celia M 16              2) Williams, Margaret C 16        
     3) Sem, Olivia C 17                4) Deale, Emily V 15              
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Stone Ridge                         111   2. Good Counsel                         73