Licensed to St. Albans School Swim Club
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/15/2013 09:33 PM
                       GP/AHC V MCN V GC(JV) - 1/7/2013                        
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                                 1:43.51    2:02.43  
     1) Ryan, Margarita                 2) Cleary, Katherine              
     3) way, Andi                       4) Karta, Annie                   
  2 Academy of the Holy Cross-PV  'A'                 1:59.68    2:08.79  
     1) Branson, Kate                   2) Gilday, Madeline               
     3) Goetcheus, Grace                4) Flood, Anna                    
  3 Good Counsel  'B'                                      NT    2:16.86  
     1) Washington, Stephanie           2) Coggins, Emma                  
     3) Murray, Mary Claire             4) Potter, Bladen                 
  4 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  2:13.75    2:17.56  
     1) Waterman, Alexis                2) Langster, Avery                
     3) Minor, Sydnee                   4) Rouke, Maime                   
  5 Academy of the Holy Cross-PV  'B'                      NT    2:20.56  
     1) Mooers, Annie                   2) Ferriss, Brenna                
     3) MacDonald, Bridget              4) Johnson, Crystal               
  6 Academy of the Holy Cross-PV  'C'                      NT    2:24.09  
     1) Stonestreet, Katherine          2) Graham, Katherine              
     3) Hrdy, Courtney                  4) Bende, Kate                    
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyson, Ellen                GC                        NT    2:12.44  
  2 Schipani, Jessica            Holy Cross-PV             NT    2:13.48  
  3 Potter, Bladen               GC                        NT    2:32.14  
  4 McGivern, Katherine          GC                        NT    2:37.97  
  5 Bryant, Allison              Mustangs-PV          2:38.04    2:39.66  
  6 Kacar, Brenna                Mustangs-PV          2:41.83    2:40.33  
  7 Egan, Sierra                 Holy Cross-PV             NT    2:49.52  
  8 Richardson, Maggie           Holy Cross-PV             NT    2:59.10  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire          GC                   2:23.66    2:30.92  
  2 Ness, Sabrina                Holy Cross-PV             NT    2:35.74  
  3 MacDonald, Bridget           Holy Cross-PV             NT    2:37.81  
  4 Karta, Annie                 GC                   2:32.14    2:38.55  
  5 Kelly, Emily                 Holy Cross-PV             NT    2:45.85  
  6 McGovern, Erica              GC                        NT    2:51.44  
  7 Langster, Avery              Mustangs-PV          3:10.55    3:17.33  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Minor, Sydnee                Mustangs-PV            26.29      25.82  
  2 Cleary, Katherine            GC                     25.22      26.38  
  3 Goetcheus, Grace             Holy Cross-PV          26.34      26.80  
  4 way, Andi                    GC                        NT      27.96  
  5 Healy, Courtney              GC                     30.73      29.28  
  6 Branson, Kate                Holy Cross-PV          30.22      29.55  
  7 Mooers, Annie                Holy Cross-PV             NT      30.27  
  8 Rouke, Maime                 Mustangs-PV            32.31      31.82  
  9 Davis, Loretta               Mustangs-PV            36.05      34.89  
 10 Fortune, Alexandra           Mustangs-PV            35.78      39.16  
 11 Randle, Dori                 Mustangs-PV            46.65      42.30  
 12 Walton, Amira                Mustangs-PV            57.09      44.40  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neuenschwander, Cheyanne     GC                    184.15     132.40  
  2 Lerche, Kara                 GC                        NP     100.55  
  3 Carroll, Kaitlin             Holy Cross-PV         122.25      91.55  
  4 Yeargin, Nicole              Mustangs-PV               NP      84.20  
  5 Conyngham, Annie             Holy Cross-PV         115.30      78.95  
  6 Barone, Alessandra           Holy Cross-PV         105.45      75.00  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Mary Claire          GC                   1:02.95    1:05.24  
  2 Minor, Sydnee                Mustangs-PV               NT    1:05.90  
  3 way, Andi                    GC                        NT    1:09.83  
  4 Pawlowski, Lucy              Holy Cross-PV             NT    1:13.73  
  5 Branson, Kate                Holy Cross-PV             NT    1:17.73  
  6 McGovern, Erica              GC                        NT    1:22.73  
  7 Egan, Sierra                 Holy Cross-PV             NT    1:37.29  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karta, Annie                 GC                     31.24    1:00.89  
  2 Ness, Sabrina                Holy Cross-PV          59.27    1:00.96  
  3 Flood, Anna                  Holy Cross-PV        1:00.83    1:02.08  
  4 Waterman, Alexis             Mustangs-PV          1:03.52    1:04.24  
  5 Potter, Bladen               GC                        NT    1:07.83  
  6 LeDuc, Karen                 GC                        NT    1:10.91  
  7 Johnson, Crystal             Holy Cross-PV             NT    1:11.93  
  8 Fortune, Alexandra           Mustangs-PV               NT    1:28.46  
  9 Randle, Dori                 Mustangs-PV               NT    1:46.63  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Margarita              GC                   5:28.99    5:31.67  
  2 Schipani, Jessica            Holy Cross-PV             NT    5:59.22  
  3 Weisman, Alexa               GC                        NT    7:01.93  
  4 Kacar, Brenna                Mustangs-PV          7:15.00    7:14.88  
  5 Bryant, Allison              Mustangs-PV          7:25.78    7:15.15  
  6 Heasley, Hannarae            Holy Cross-PV             NT    7:24.58  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                                 1:36.63    1:49.61  
     1) Karta, Annie                    2) way, Andi                      
     3) Ryan, Margarita                 4) Cleary, Katherine              
  2 Academy of the Holy Cross-PV  'A'                 1:48.49    1:55.22  
     1) MacDonald, Bridget              2) Schipani, Jessica              
     3) Ness, Sabrina                   4) Kelly, Emily                   
  3 Good Counsel  'B'                                      NT    2:02.48  
     1) Healy, Courtney                 2) McGovern, Erica                
     3) Silva, Elena                    4) Washington, Stephanie          
  4 Academy of the Holy Cross-PV  'B'                      NT    2:06.62  
     1) Pawlowski, Lucy                 2) Johnson, Crystal               
     3) Egan, Sierra                    4) Gilday, Madeline               
  5 Academy of the Holy Cross-PV  'C'                      NT    2:11.92  
     1) Ferriss, Brenna                 2) Capizzi, Margaret              
     3) Novak, Katie                    4) Parshall, Isabelle             
  6 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  1:57.71    2:25.25  
     1) Rouke, Maime                    2) Langster, Avery                
     3) Davis, Loretta                  4) Fortune, Alexandra             
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Margarita              GC                        NT    1:05.46  
  2 Cleary, Katherine            GC                   1:02.46    1:06.36  
  3 Waterman, Alexis             Mustangs-PV          1:20.78    1:17.33  
  4 Weisman, Alexa               GC                        NT    1:18.32  
 -- Goetcheus, Grace             Holy Cross-PV        1:02.46   X1:02.81  
 -- Crosby, Kendall              Holy Cross-PV             NT   X1:09.56  
 -- Stonestreet, Katherine       Holy Cross-PV        1:19.59   X1:20.48  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Healy, Courtney              GC                        NT    1:24.56  
  2 Castelli, Helen              GC                   1:26.33    1:25.20  
  3 Silva, Elena                 GC                   1:32.06    1:32.85  
  4 Rouke, Maime                 Mustangs-PV          1:39.48    1:43.37  
  5 Langster, Avery              Mustangs-PV          1:41.71    1:47.60  
 -- Pawlowski, Lucy              Holy Cross-PV             NT   X1:18.47  
 -- Gilday, Madeline             Holy Cross-PV        1:21.21   X1:22.04  
 -- Heasley, Hannarae            Holy Cross-PV             NT        XDQ  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                                 3:31.47    4:23.95  
     1) Coggins, Emma                   2) Murray, Mary Claire            
     3) Potter, Bladen                  4) McGovern, Erica                
  2 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  4:42.69    4:31.82  
     1) Minor, Sydnee                   2) Waterman, Alexis               
     3) Kacar, Brenna                   4) Bryant, Allison                
  3 Good Counsel  'B'                                      NT    4:35.32  
     1) Weisman, Alexa                  2) LeDuc, Karen                   
     3) Healy, Courtney                 4) Castelli, Helen                
  4 Academy of the Holy Cross-PV  'C'                      NT    5:06.42  
     1) Ferriss, Brenna                 2) Fitzgerald, Riley              
     3) Millar, Emma                    4) Lee, Nora                      
 -- Academy of the Holy Cross-PV  'A'                 4:05.08   X4:08.39  
     1) Schipani, Jessica               2) Goetcheus, Grace               
     3) Crosby, Kendall                 4) Ness, Sabrina                  
 -- Academy of the Holy Cross-PV  'B'                      NT   X4:36.77  
     1) MacDonald, Bridget              2) Pawlowski, Lucy                
     3) Rowedder, Tricia                4) Niosi, Chiara                  
 
                            Team Scores - Women                                     
     Academy of the Holy Cross   99.00     65.00 Bishop McNamara Mustangs