Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/23/2012 12:35 PM
                    Bullis v Potomac v Sidwell - 12/18/2012                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           1:57.31    1:59.49  
     1) Rush, Derek SR                  2) O'Leary, Kevin FR              
     3) Sanok, Kyle FR                  4) Pemberton, Grant SR            
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.11    2:00.64  
     1) Benson, Jack                    2) Jimenez, Nicolas               
     3) Denvir, Jack                    4) Feldman, Moses                 
  3 The Bullis School-PV  'A'                         2:02.13    2:05.69  
     1) Laetsch, John M JR              2) Barpoulis, Nick SR             
     3) Gutman, Tyler SO                4) Sussman, Nick K JR             
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutman, Tyler             SO Bullis-PV                 NT    2:02.72  
  2 Sanok, Kyle               FR POTO                 2:14.42    2:10.26  
  3 Jimenez, Nicolas             SID                  2:22.32    2:10.33  
  4 Charo, Ben                   SID                  2:38.36    2:32.91  
  5 Dale, Chris               SR POTO                      NT    2:55.70  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barpoulis, Nick           SR Bullis-PV            2:15.11    2:18.04  
  2 Rush, Derek               SR POTO                 2:23.66    2:22.46  
  3 Sarraille, Benjamin          SID                  2:41.83    2:46.27  
  4 Ellis, Walter                SID                  2:49.09    2:48.60  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutman, Tyler             SO Bullis-PV              24.18      24.37  
  2 Sussman, Nick K           JR Bullis-PV              25.80      25.35  
  3 Feldman, Moses               SID                    28.33      27.84  
  4 Charo, Ben                   SID                    28.94      30.39  
  5 Pemberton, Grant          SR POTO                   27.89      45.34  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                    54.29      55.59  
  2 Barpoulis, Nick           SR Bullis-PV            1:01.01    1:00.38  
  3 Benson, Jack                 SID                  1:13.31    1:10.17  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanok, Kyle               FR POTO                   58.74      57.85  
  2 Sussman, Nick K           JR Bullis-PV              59.27      58.19  
  3 Jimenez, Nicolas             SID                    58.91      59.81  
  4 Dale, Chris               SR POTO                 1:09.54    1:06.42  
  5 Laetsch, John M           JR Bullis-PV            1:07.68    1:07.37  
  6 Ellis, Walter                SID                       NT    1:07.74  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarraille, Benjamin          SID                  6:43.24    6:45.13  
  2 Pemberton, Grant          SR POTO                 6:43.89    7:12.21  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Potomac School  'A'                           1:45.99    1:47.62  
     1) Sanok, Kyle FR                  2) Pemberton, Grant SR            
     3) O'Leary, Kevin FR               4) Rush, Derek SR                 
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:43.59    2:02.59  
     1) Feldman, Moses                  2) Ellis, Walter                  
     3) Charo, Ben                      4) Choi, William                  
 -- The Bullis School-PV  'A'                              NT         DQ  
     1) Gutman, Tyler SO                2) Laetsch, John M JR             
     3) Barpoulis, Nick SR              4) Sussman, Nick K JR             
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benson, Jack                 SID                  1:09.67    1:13.75  
  2 Hannah, Jack                 SID                  1:39.97    1:43.53  
 -- Laetsch, John M           JR Bullis-PV            1:21.92         DQ  
 -- Sanok, Kyle               FR POTO                 1:12.25         DQ  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:01.88    1:05.17  
  2 Rush, Derek               SR POTO                 1:10.37    1:09.49  
  3 O'Leary, Kevin            FR POTO                      NT    1:13.70  
  4 Choi, William                SID                  1:23.32    1:23.10  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:52.93    3:52.86  
     1) Jimenez, Nicolas                2) Benson, Jack                   
     3) Feldman, Moses                  4) Denvir, Jack                   
  2 Sidwell Friends School  'B'                            NT    4:34.21  
     1) Ellis, Walter                   2) Choi, William                  
     3) Sarraille, Benjamin             4) Charo, Ben                     
 -- The Bullis School-PV  'A'                              NT        XDQ  
     1) Gutman, Tyler SO                2) Barpoulis, Nick SR             
     3) Laetsch, John M JR              4) Sussman, Nick K JR             
 
                            Team Scores - Men                                      
        Sidwell Friends School   56.00     26.00 The Bullis School             
        Sidwell Friends School   55.00     33.00 The Potomac School            
            The Potomac School   36.00     25.00 The Bullis School