Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/17/2012 08:48 PM
                    Stone Ridge vs Holy Child - 12/17/2012                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:59.70    1:54.89    8  
     1) Garcia, Laura 16                2) Kronfli, Natalie K 17          
     3) Haley, Kelleigh G 14            4) Ledecky, Katie G 15            
  2 Holy Child-PV  'A'                                1:59.71    1:59.41    4  
     1) Drummond, Olivia 14             2) Popera, Alexa N 16             
     3) Overly, Anne M 14               4) O'Berry, Caitlyn 15            
  3 Holy Child-PV  'B'                                     NT    2:07.98    2  
     1) Horan, Sarah 16                 2) Overly, Mary E 16              
     3) Magnarelli, Molly 17            4) McInerny, Lydia 13             
  4 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:14.84  
     1) Kiyonaga, Annie C 15            2) Dahut, Chessie J 16            
     3) Trujillo-Lederer, Bella I 17    4) Taylor, Madi B 17              
  5 Holy Child-PV  'C'                                     NT   x2:23.44  
     1) Webster, Elizabeth 14           2) Walton, Gaby 16                
     3) Yoritomo, Clare 16              4) Hickey, Mackenzie 14           
  6 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:36.10  
     1) Long, Allison M 16              2) Carey, Colleen M 15            
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Applebee, Alexa R 18           
  7 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:40.16  
     1) Cheng, Amy 17                   2) Calogero, Cate C 16            
     3) Wilson, Celia M 16              4) Salmonsen, Anna C 16           
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Megan           15 CHC-PV               2:02.15    2:03.15    6  
  2 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                2:03.27    2:03.38    4  
  3 Smith, Maddie E           14 SR-PV                2:16.46    2:15.26    3  
  4 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                2:16.34    2:19.18    2  
  5 Lamb, Heather             17 CHC-PV                    NT    2:23.22    1  
  6 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                2:18.02   x2:23.48  
  7 Barry, Michelle           14 CHC-PV                    NT    2:24.93  
  8 Holmes, Caroline          14 CHC-PV                    NT   x2:32.28  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Katie G          15 SR-PV                2:05.74    2:06.56    6  
  2 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                2:18.66    2:18.96    4  
  3 Overly, Anne M            14 CHC-PV               2:24.27    2:24.50    3  
  4 Horan, Sarah              16 CHC-PV                    NT    2:38.75    2  
  5 Gilak, Lucy               13 CHC-PV                    NT    2:46.54    1  
  6 Flood, Mia G              17 SR-PV                2:50.40    2:55.46  
  7 Webster, Elizabeth        14 CHC-PV                    NT   x3:04.26  
  8 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                     NT   x3:23.10  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                  26.41      26.98    6  
  2 O'Berry, Caitlyn          15 CHC-PV                 27.30      27.56    4  
  3 Phipps, Kara L            15 SR-PV                  29.37      28.60    3  
  4 McInerny, Lydia           13 CHC-PV                 29.30      28.97    2  
  5 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                  27.73      29.27    1  
  6 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                  29.32     x29.45  
  7 Taylor, Madi B            17 SR-PV                     NT     x30.27  
  8 Walton, Gaby              16 CHC-PV                    NT      30.66  
  9 Yoritomo, Clare           16 CHC-PV                 31.41     x30.83  
 10 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                     NT     x31.70  
 11 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                     NT     x32.05  
 12 McCarthy, Mary Clare      14 CHC-PV                 31.45     x32.11  
 13 Carey, Colleen M          15 SR-PV                     NT     x32.18  
 14 Holmes, Caroline          14 CHC-PV                 30.39     x32.19  
 15 Deale, Emily V            15 SR-PV                     NT     x32.25  
 16 Charlip, Emily C          15 SR-PV                     NT     x32.67  
 17 Calogero, Cate C          16 SR-PV                     NT     x33.01  
 18 Wilson, Celia M           16 SR-PV                     NT     x33.05  
 19 Long, Allison M           16 SR-PV                     NT     x33.36  
 20 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                     NT     x33.47  
 20 Martin, Julianna K        14 SR-PV                     NT     x33.47  
 22 Hickey, Mackenzie         14 CHC-PV                 33.00     x33.55  
 23 Sem, Olivia C             17 SR-PV                     NT     x33.63  
 24 Williams, Margaret C      16 SR-PV                     NT     x33.81  
 25 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                     NT     x34.37  
 26 Applebee, Alexa R         18 SR-PV                     NT     x34.83  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baith, Katie A            14 SR-PV                  96.95     122.20    6  
  2 Travis, Emily             14 CHC-PV                128.05     120.35    4  
  3 Catalano, Lexi M          14 SR-PV                 159.00     119.70    3  
  4 Bugge, Rachel M           16 SR-PV                  96.65     110.70    2  
  5 Glynn, Kate               14 CHC-PV                112.65      95.80    1  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                  58.10    1:00.20    6  
  2 Drummond, Olivia          14 CHC-PV               1:02.17    1:00.99    4  
  3 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                1:03.19    1:02.87    3  
  4 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:09.65    1:09.42    2  
  5 Magnarelli, Molly         17 CHC-PV               1:13.07    1:12.01    1  
  6 Gilak, Lucy               13 CHC-PV                    NT    1:18.30  
  7 Charlip, Emily C          15 SR-PV                     NT   x1:29.33  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledecky, Katie G          15 SR-PV                  54.13      52.64    6  
  2 Popera, Alexa N           16 CHC-PV                 56.58      56.06    4  
  3 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                  54.54      58.21    3  
  4 Smith, Maddie E           14 SR-PV                1:01.74    1:01.43    2  
  5 O'Berry, Caitlyn          15 CHC-PV               1:01.67    1:02.03    1  
  6 Horan, Sarah              16 CHC-PV               1:04.21    1:05.48  
  7 Phipps, Kara L            15 SR-PV                1:04.45   x1:06.66  
  8 Overly, Mary E            16 CHC-PV                    NT   x1:07.25  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Megan           15 CHC-PV               5:24.76    5:37.68    6  
  2 Overly, Anne M            14 CHC-PV                    NT    5:59.01    4  
  3 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                6:11.49    6:23.50    3  
  4 Barry, Michelle           14 CHC-PV                    NT    6:35.65    2  
  5 Yoritomo, Clare           16 CHC-PV                    NT   x6:43.10  
  6 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                     NT    6:57.87    1  
  7 Deale, Emily V            15 SR-PV                8:14.98    7:17.62  
  8 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                     NT   x8:06.93  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:42.81    1:50.17    8  
     1) Gasaway, Lily M 17              2) Carey, Bridgid E 17            
     3) Smith, Maddie E 14              4) Haley, Kelleigh G 14           
  2 Holy Child-PV  'A'                                1:51.16    1:51.89    4  
     1) Horan, Sarah 16                 2) O'Berry, Caitlyn 15            
     3) McInerny, Lydia 13              4) McCreary, Megan 15             
  3 Holy Child-PV  'B'                                     NT    1:57.92    2  
     1) Lamb, Heather 17                2) Overly, Mary E 16              
     3) Magnarelli, Molly 17            4) Gilak, Lucy 13                 
  4 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:06.13  
     1) Taylor, Madi B 17               2) Flood, Mia G 17                
     3) Hollensteiner, Alice C 14       4) Carey, Colleen M 15            
  5 Holy Child-PV  'C'                                     NT   x2:10.25  
     1) McCarthy, Mary Clare 14         2) Walton, Gaby 16                
     3) Hickey, Mackenzie 14            4) Barry, Michelle 14             
  6 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:13.49  
     1) Charlip, Emily C 15             2) Sem, Olivia C 17               
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Wilson, Celia M 16             
  7 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:18.80  
     1) Martin, Julianna K 14           2) Calogero, Cate C 16            
     3) Williams, Margaret C 16         4) Long, Allison M 16             
  8 Stone Ridge-PV  'E'                                    NT   x2:20.01  
     1) Applebee, Alexa R 18            2) Cheng, Amy 17                  
     3) Salmonsen, Anna C 16            4) Mizroch, Marissa H 18          
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                1:00.74    1:04.12    6  
  2 Drummond, Olivia          14 CHC-PV               1:06.38    1:08.26    4  
  3 Lamb, Heather             17 CHC-PV               1:08.72    1:09.96    3  
  4 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                1:10.29    1:15.31    2  
  5 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                1:16.37    1:17.18    1  
  6 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                1:13.66   x1:18.84  
  7 Holmes, Caroline          14 CHC-PV                    NT    1:22.62  
  8 Webster, Elizabeth        14 CHC-PV                    NT   x1:25.66  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                1:07.71    1:10.33    6  
  2 Popera, Alexa N           16 CHC-PV               1:12.58    1:14.88    4  
  3 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:19.47    1:21.54    3  
  4 Overly, Mary E            16 CHC-PV               1:21.77    1:22.01    2  
  5 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                1:26.71    1:29.04    1  
  6 Walton, Gaby              16 CHC-PV               1:22.30    1:30.68  
  7 McCarthy, Mary Clare      14 CHC-PV               1:35.91   x1:37.78  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               3:45.66    3:51.14    8  
     1) Gasaway, Lily M 17              2) Garcia, Laura 16               
     3) Kronfli, Natalie K 17           4) Ledecky, Katie G 15            
  2 Holy Child-PV  'A'                                3:54.83    4:09.54    4  
     1) McCreary, Megan 15              2) Drummond, Olivia 14            
     3) Overly, Anne M 14               4) Popera, Alexa N 16             
  3 Stone Ridge-PV  'B'                               4:08.92    4:24.82    2  
     1) Smith, Maddie E 14              2) Kiyonaga, Annie C 15           
     3) Blockowicz, Anna M 16           4) Carey, Bridgid E 17            
  4 Holy Child-PV  'B'                                     NT    4:26.91  
     1) McInerny, Lydia 13              2) Magnarelli, Molly 17           
     3) Lamb, Heather 17                4) Gilak, Lucy 13                 
  5 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x4:53.99  
     1) Flood, Mia G 17                 2) Pressel, Anastasia M 17        
     3) Hollensteiner, Alice C 14       4) Deale, Emily V 15              
  6 Holy Child-PV  'C'                                     NT   x4:54.47  
     1) Barry, Michelle 14              2) Webster, Elizabeth 14          
     3) Holmes, Caroline 14             4) Yoritomo, Clare 16             
  7 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x5:08.92  
     1) Calogero, Cate C 16             2) Martin, Julianna K 14          
     3) Wilson, Celia M 16              4) Sem, Olivia C 17               
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 12                    
 
  1. Stone Ridge                         111   2. Holy Child                           75