Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/16/2012 09:40 PM
                     Holton/Landon vs.Sidwell - 12/11/2012                     
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:59.70    1:56.98    8  
     1) Raynor, Emma JR                 2) Jubin, Isabelle SO             
     3) McTaggart, Caroline SO          4) LeMone, Alexis FR              
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.84    2:02.69    4  
     1) St. John, Mary                  2) Wilson, Julia                  
     3) Kulikowski, Tess                4) Abeles, Liz                    
  3 The Holton-Arms School  'B'                            NT    2:04.15    2  
     1) Huizinga, Sally JR              2) Zhu, Jasmine JR                
     3) Erfani, Yassaman SR             4) Cohen, Alison SR               
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:08.53  
     1) Springer, Jessica               2) Zeidan, Karine                 
     3) Wulf, Jocelyn                   4) Knibb, Taylor                  
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:18.12  
     1) Ruder, Sydney FR                2) Kelso, Anabel SR               
     3) LaRochelle, Anisa SR            4) Cromwell, Brooke JR            
 -- Sidwell Friends School  'C'                            NT         DQ  
     1) Berlow, Maia                    2) Nash, Olivia                   
     3) Geadah, Hana                    4) Charo, Isabelle                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor                SID                  2:07.62    2:03.46    6  
  2 Cohen, Nina               SR Holton-Arms               NT    2:05.81    4  
  3 Raynor, Emma              JR Holton-Arms          2:04.39    2:08.14    3  
  4 Barpoulis, Megan          SO Holton-Arms          2:11.13    2:13.05    2  
  5 Kelsall, Nora                SID                  2:26.75    2:27.54    1  
  6 Harvey, Eleanor              SID                       NT    2:34.76  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McTaggart, Caroline       SO Holton-Arms               NT    2:07.72    6  
  2 Jubin, Isabelle           SO Holton-Arms          2:20.72    2:20.63    4  
  3 St. John, Mary               SID                  2:17.93    2:21.60    3  
  4 Maguire, Kate                SID                  2:46.01    2:48.96    2  
  5 Geadah, Hana                 SID                       NT    2:58.71    1  
  6 Nangia, Saachi            SR Holton-Arms               NT    2:58.97  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor                SID                    26.43      26.36    6  
  2 Cohen, Nina               SR Holton-Arms            26.91      26.81    4  
  3 Zhu, Jasmine              JR Holton-Arms            27.96      27.49    3  
  4 Cohen, Alison             SR Holton-Arms            27.89      27.67    2  
  5 Zeidan, Karine               SID                    29.58      30.09    1  
  6 Neaher, Giulia               SID                    32.31      32.71  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary               SID                   142.80     138.50    6  
  2 Colgain, Kellie           JR Holton-Arms               NP     123.00    4  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Erfani, Yassaman          SR Holton-Arms          1:05.56    1:05.61    6  
  2 Kulikowski, Tess             SID                  1:07.84    1:07.95    4  
  3 Wulf, Jocelyn                SID                  1:15.68    1:13.50    3  
  4 LaRochelle, Anisa         SR Holton-Arms          1:10.72    1:14.16    2  
  5 Kelso, Anabel             SR Holton-Arms          1:15.92    1:15.95    1  
  6 Colgain, Kellie           JR Holton-Arms               NT   x1:30.06  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMone, Alexis            FR Holton-Arms            57.69      56.48    6  
  2 McKinney, Halsey          JR Holton-Arms            58.19      58.14    4  
  3 Harvey, Eleanor              SID                       NT    1:07.15    3  
  4 LaRochelle, Anisa         SR Holton-Arms               NT    1:11.03    2  
  5 Neaher, Giulia               SID                  1:14.23    1:13.39    1  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McTaggart, Caroline       SO Holton-Arms               NT    5:23.39    6  
  2 Abeles, Liz                  SID                  5:20.35    5:34.52    4  
  3 Barpoulis, Megan          SO Holton-Arms               NT    6:02.26    3  
  4 Zeidan, Karine               SID                  6:28.25    6:08.28    2  
  5 Kelso, Anabel             SR Holton-Arms          6:10.90    6:21.48    1  
  6 Kelsall, Nora                SID                  6:38.96    6:43.73  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       1:46.78    1:46.40    8  
     1) LeMone, Alexis FR               2) Raynor, Emma JR                
     3) Cohen, Nina SR                  4) McKinney, Halsey JR            
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    1:49.32    4  
     1) Huizinga, Sally JR              2) Cohen, Alison SR               
     3) Erfani, Yassaman SR             4) Barpoulis, Megan SO            
  3 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:53.26    2  
     1) Knibb, Taylor                   2) Wilson, Julia                  
     3) Abeles, Liz                     4) Wulf, Jocelyn                  
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:01.78  
     1) Zeidan, Karine                  2) Neaher, Giulia                 
     3) Kulikowski, Tess                4) Springer, Jessica              
  5 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x2:06.66  
     1) Katz, Jamie SO                  2) Bragale, Elisabeth SO          
     3) Garfinkle, Harper JR            4) Colgain, Kellie JR             
  6 Sidwell Friends School  'C'                            NT   x2:13.89  
     1) Charo, Isabelle                 2) Geadah, Hana                   
     3) Holmes, Elisabeth               4) Kelsall, Nora                  
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LeMone, Alexis            FR Holton-Arms          1:02.46    1:04.56    6  
  2 Huizinga, Sally           JR Holton-Arms          1:07.18    1:09.75    4  
  3 Springer, Jessica            SID                  1:10.13    1:13.89    3  
  4 Ruder, Sydney             FR Holton-Arms          1:20.42    1:19.89    2  
 -- Berlow, Maia                 SID                  1:42.42         DQ  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia                SID                       NT    1:13.95    6  
  2 Zhu, Jasmine              JR Holton-Arms          1:21.07    1:19.29    4  
  3 McKinney, Halsey          JR Holton-Arms          1:26.41    1:22.00    3  
  4 Cohen, Alison             SR Holton-Arms          1:26.85    1:24.30    2  
  5 Nash, Olivia                 SID                  1:40.74    1:39.40    1  
  6 Holmes, Elisabeth            SID                       NT    1:41.78  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 The Holton-Arms School  'A'                       3:49.85    3:54.26    8  
     1) Jubin, Isabelle SO              2) Barpoulis, Megan SO            
     3) Raynor, Emma JR                 4) Erfani, Yassaman SR            
  2 The Holton-Arms School  'B'                            NT    4:00.73    4  
     1) McTaggart, Caroline SO          2) Huizinga, Sally JR             
     3) LaRochelle, Anisa SR            4) McKinney, Halsey JR            
  3 Sidwell Friends School  'A'                       3:46.74    4:09.76    2  
     1) Wulf, Jocelyn                   2) St. John, Mary                 
     3) Wilson, Julia                   4) Abeles, Liz                    
  4 The Holton-Arms School  'C'                            NT   x4:25.16  
     1) Kelso, Anabel SR                2) Katz, Jamie SO                 
     3) Harris, Elizabeth JR            4) Smith, Annie SO                
  5 Sidwell Friends School  'B'                            NT    4:36.09  
     1) Kelsall, Nora                   2) Harvey, Eleanor                
     3) Maguire, Kate                   4) Springer, Jessica              
  6 Sidwell Friends School  'C'                            NT   x5:10.53  
     1) Charo, Isabelle                 2) Nash, Olivia                   
     3) Neaher, Giulia                  4) Holmes, Elisabeth              
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. The Holton-Arms School              118   2. Sidwell Friends School               61