Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/16/2012 08:25 PM
                          Sidwell vs SSSA - 12/4/2012                          
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.84    2:02.28    8  
     1) St. John, Mary                  2) Wilson, Julia                  
     3) Abeles, Liz                     4) Wulf, Jocelyn                  
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 2:10.34    2:11.36    4  
     1) Cotto, Nina SO                  2) Hellmann, Natalie JR           
     3) Thompson, Bridget SR            4) Revers, Natalie JR             
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:16.79    2  
     1) Springer, Jessica               2) Benson, Julia                  
     3) Zeidan, Karine                  4) Harvey, Eleanor                
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:24.69  
     1) Lindsey, Julia SO               2) Gray, Nicki FR                 
     3) Beane, Lizzie SR                4) Kelly, Charlotte FR            
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'C'                      NT   x2:33.89  
     1) Miller, Kate SO                 2) Lian, Meredith FR              
     3) Atkins, Adrienne FR             4) Cunningham, Helen FR           
 -- Sidwell Friends School  'C'                            NT         DQ  
     1) Berlow, Maia                    2) Neaher, Giulia                 
     3) Geadah, Hana                    4) Holmes, Elisabeth              
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  2:03.80    2:10.91    6  
  2 Kelsall, Nora                SID                  2:26.75    2:30.45    4  
  3 Kelly, Charlotte          FR SSSA-VA                   NT    2:44.03    3  
  4 Geadah, Hana                 SID                       NT    2:45.34    2  
  5 Cunningham, Helen         FR SSSA-VA                   NT    3:03.58    1  
  6 Dougherty, Molly          FR SSSA-VA                   NT    3:52.11  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia                SID                  2:21.36    2:25.43    6  
  2 Knibb, Taylor                SID                       NT    2:28.83    4  
  3 Kulikowski, Tess             SID                  2:27.75    2:31.18    3  
  4 Beane, Lizzie             SR SSSA-VA              2:52.29    2:50.09    2  
  5 Lindsey, Julia            SO SSSA-VA                   NT    2:52.60    1  
  6 Lian, Meredith            FR SSSA-VA              3:04.82    3:04.63  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zeidan, Karine               SID                    29.58      28.72    6  
  2 Revers, Natalie           JR SSSA-VA                30.70      31.22    4  
  3 Holmes, Elisabeth            SID                    31.90      31.69    3  
  4 Miller, Kate              SO SSSA-VA                   NT      33.66    2  
  5 Charo, Isabelle              SID                    34.15      34.20    1  
  6 Dougherty, Molly          FR SSSA-VA                   NT      40.67  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary               SID                   142.80     156.98    6  
  2 Stowers, Kelsey           SR SSSA-VA                   NP     147.23    4  
  3 Potter, Cleo              FR SSSA-VA                   NP     118.88    3  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kulikowski, Tess             SID                  1:07.84    1:07.77    6  
  2 Wulf, Jocelyn                SID                  1:15.68    1:11.72    4  
  3 Hellmann, Natalie         JR SSSA-VA              1:14.24    1:13.24    3  
  4 Thompson, Bridget         SR SSSA-VA              1:16.98    1:13.61    2  
  5 Atkins, Adrienne          FR SSSA-VA              1:28.30    1:29.50    1  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harvey, Eleanor              SID                       NT    1:06.39    6  
  2 Lindsey, Julia            SO SSSA-VA              1:10.14    1:07.77    3.5
  2 Kelsall, Nora                SID                  1:10.30    1:07.77    3.5
  4 Holmes, Elisabeth            SID                       NT    1:10.34    2  
  5 Kelly, Charlotte          FR SSSA-VA                   NT    1:13.53    1  
  6 Lian, Meredith            FR SSSA-VA              1:18.47    1:14.26  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  5:20.35    5:33.19    6  
  2 St. John, Mary               SID                  5:27.77    5:38.87    4  
  3 Knibb, Taylor                SID                       NT    5:39.19    3  
  4 Cotto, Nina               SO SSSA-VA              6:39.02    6:35.24    2  
  5 Miller, Kate              SO SSSA-VA                   NT    8:13.93    1  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:55.21    8  
     1) Benson, Julia                   2) Kulikowski, Tess               
     3) Maguire, Kate                   4) Wulf, Jocelyn                  
  2 Sidwell Friends School  'B'                            NT    1:57.18    4  
     1) Springer, Jessica               2) Zeidan, Karine                 
     3) Harvey, Eleanor                 4) Knibb, Taylor                  
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:59.87    2:06.93    2  
     1) Beane, Lizzie SR                2) Lindsey, Julia SO              
     3) Kelly, Charlotte FR             4) Revers, Natalie JR             
  4 Sidwell Friends School  'C'                            NT   x2:16.63  
     1) Nash, Olivia                    2) Charo, Isabelle                
     3) Geadah, Hana                    4) Neaher, Giulia                 
  5 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    2:30.50  
     1) Dougherty, Molly FR             2) Gray, Nicki FR                 
     3) Atkins, Adrienne FR             4) Cunningham, Helen FR           
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Jessica            SID                  1:10.13    1:11.94    6  
  2 Maguire, Kate                SID                  1:14.97    1:15.16    4  
  3 Cotto, Nina               SO SSSA-VA                   NT    1:15.32    3  
  4 Thompson, Bridget         SR SSSA-VA              1:19.48    1:19.60    2  
  5 Beane, Lizzie             SR SSSA-VA                   NT    1:23.33    1  
 -- Berlow, Maia                 SID                  1:42.42         DQ  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia                SID                  1:10.17    1:12.19    6  
  2 Hellmann, Natalie         JR SSSA-VA              1:17.49    1:17.44    4  
  3 Zeidan, Karine               SID                       NT    1:22.50    3  
  4 Revers, Natalie           JR SSSA-VA              1:31.69    1:32.74    2  
  5 Gray, Nicki               FR SSSA-VA              1:36.59    1:36.46    1  
  6 Nash, Olivia                 SID                  1:40.74    1:40.38  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:46.74    3:46.74    8  
     1) Knibb, Taylor                   2) St. John, Mary                 
     3) Wilson, Julia                   4) Abeles, Liz                    
  2 Sidwell Friends School  'B'                            NT    4:27.88    4  
     1) Kelsall, Nora                   2) Benson, Julia                  
     3) Maguire, Kate                   4) Springer, Jessica              
  3 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 4:39.34    4:33.22    2  
     1) Thompson, Bridget SR            2) Cotto, Nina SO                 
     3) Miller, Kate SO                 4) Hellmann, Natalie JR           
  4 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'B'                      NT    5:32.88  
     1) Dougherty, Molly FR             2) Cunningham, Helen FR           
     3) Atkins, Adrienne FR             4) Lian, Meredith FR              
 -- Sidwell Friends School  'C'                            NT         DQ  
     1) Nash, Olivia                    2) Charo, Isabelle                
     3) Neaher, Giulia                  4) Geadah, Hana                   
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Sidwell Friends School            128.5   2. St. Stephen's & St. Agnes          54.5