Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/16/2012 08:26 PM
                          Sidwell vs SSSA - 12/4/2012                          
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:58.89    1:57.87    8  
     1) Benson, Jack                    2) Denvir, Jack                   
     3) Jimenez, Nicolas                4) Magliato, Bennett              
  2 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:17.32    4  
     1) Ellis, Walter                   2) Charo, Ben                     
     3) Sarraille, Benjamin             4) Feldman, Moses                 
 -- St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:50.99         DQ  
     1) Revers, Will FR                 2) Draim, Evan SR                 
     3) Thompson, Ian FR                4) Blair, Carter SR               
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kenna, Joe                JR SSSA-VA                   NT    2:12.32    6  
  2 Sarraille, Benjamin          SID                  2:23.59    2:33.97    4  
  3 Charo, Ben                   SID                       NT    2:39.78    3  
  4 Choi, William                SID                       NT    2:41.96    2  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             FR SSSA-VA              2:18.87    2:17.91    6  
  2 Benson, Jack                 SID                  2:26.20    2:37.51    4  
  3 Draim, Evan               SR SSSA-VA              2:46.53    2:44.61    3  
  4 Ellis, Walter                SID                       NT    2:50.18    2  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                    24.04      23.48    6  
  2 Kenna, Joe                JR SSSA-VA                24.69      24.76    4  
  3 Revers, Will              FR SSSA-VA                   NT      25.51    3  
  4 Harris, Cory              JR SSSA-VA                28.36      29.09    2  
  5 Baranov, Konstantin          SID                       NT      29.89    1  
  6 Hannah, Jack                 SID                    36.32      32.95  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magliato, Bennett            SID                   331.80     254.69    6  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Ian             FR SSSA-VA              1:04.53    1:05.71    6  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blair, Carter             SR SSSA-VA              1:02.07    1:00.51    6  
  2 Harris, Cory              JR SSSA-VA              1:08.53    1:06.64    4  
  3 Feldman, Moses               SID                  1:10.80    1:07.87    3  
  4 Baranov, Konstantin          SID                       NT    1:11.17    2  
  5 Marshall, Daniel          FR SSSA-VA                   NT    1:18.19    1  
  6 Hannah, Jack                 SID                       NT    1:25.48  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas             SID                  6:14.72    6:17.91    6  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:43.59    1:43.30    8  
     1) Magliato, Bennett               2) Jimenez, Nicolas               
     3) Benson, Jack                    4) Denvir, Jack                   
  2 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 1:44.65    1:47.00    4  
     1) Draim, Evan SR                  2) Blair, Carter SR               
     3) Harris, Cory JR                 4) Kenna, Joe JR                  
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:02.63    2  
     1) Charo, Ben                      2) Choi, William                  
     3) Baranov, Konstantin             4) Feldman, Moses                 
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Revers, Will              FR SSSA-VA              1:07.37    1:07.32    6  
  2 Benson, Jack                 SID                  1:09.67    1:10.35    4  
  3 Sarraille, Benjamin          SID                  1:10.79    1:13.93    3  
  4 Marshall, Daniel          FR SSSA-VA              1:53.91    1:51.47    2  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:01.88    1:05.28    6  
  2 Draim, Evan               SR SSSA-VA              1:20.08    1:21.30    4  
  3 Choi, William                SID                       NT    1:23.90    3  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes-VA  'A'                 3:56.94    4:06.73    8  
     1) Kenna, Joe JR                   2) Revers, Will FR                
     3) Harris, Cory JR                 4) Thompson, Ian FR               
  2 Sidwell Friends School  'A'                       3:52.93    4:17.02    4  
     1) Magliato, Bennett               2) Ellis, Walter                  
     3) Feldman, Moses                  4) Jimenez, Nicolas               
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Sidwell Friends School               81   2. St. Stephen's & St. Agnes            65