Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/16/2012 08:53 PM
                         SR GZ vs ME vs PO - 12/4/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:51.70    2:00.06  
     1) Garcia, Laura 16                2) Kronfli, Natalie K 17          
     3) Haley, Kelleigh G 14            4) Gasaway, Lily M 17             
  2 The Potomac School  'A'                           2:06.00    2:06.06  
     1) Kersten, Tatiana                2) Grube, Sydney                  
     3) Kehoe, Clare                    4) Cruzado, Jessica J 16          
  3 Maret School-PV  'A'                              1:58.14    2:12.76  
     1) Grannis, Lizzy J 16             2) Pietrantonio, Sofie S 17       
     3) Harangi, Dorottya 14            4) Mulroy, Julia S 17             
  4 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:12.77  
     1) Blockowicz, Anna M 16           2) Carey, Bridgid E 17            
     3) Trujillo-Lederer, Bella I 17    4) Phipps, Kara L 15              
  5 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:18.53  
     1) Kiyonaga, Annie C 15            2) Dahut, Chessie J 16            
     3) Flood, Mia G 17                 4) Taylor, Madi B 16              
  6 The Potomac School  'B'                                NT    2:25.82  
     1) Becker, Grace                   2) Delaney, Brooke                
     3) Maruca, Caroline                4) Davidow, Jamie                 
  7 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:31.75  
     1) Deale, Emily V 15               2) Carey, Colleen M 15            
     3) Charlip, Emily C 15             4) Calogero, Cate C 16            
  8 Maret School-PV  'B'                                   NT    2:43.73  
     1) Opinsky, Sarah M 16             2) Sachs, Kathryn K 16            
     3) Bolden, Courtney L 17           4) Murphy, Kammie A 17            
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cruzado, Jessica J        16 POTO                      NT    2:11.85  
  2 Smith, Maddie E           14 SR-PV                     NT    2:16.46  
  3 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                2:18.02    2:23.02  
  4 Grannis, Lizzy J          16 Maret-PV             2:34.83    2:28.16  
  5 Mulroy, Julia S           17 Maret-PV             2:36.42    2:32.47  
  6 Maruca, Amanda               POTO                      NT    2:33.59  
  7 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                2:30.07   x2:34.79  
  8 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                     NT   x2:43.07  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     17 Maret-PV             2:07.30    2:19.26  
  2 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                2:19.25    2:24.17  
  3 Grube, Sydney                POTO                 2:28.95    2:25.05  
  4 Kehoe, Clare                 POTO                 2:40.96    2:38.68  
  5 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                2:38.26    2:38.76  
  6 Martin, Julianna K        14 SR-PV                     NT   x3:09.87  
  7 Williams, Margaret C      16 SR-PV                     NT   x3:11.28  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                     NT      26.41  
  2 Smith, Maddie E           14 SR-PV                     NT      28.15  
  3 Harangi, Dorottya         14 Maret-PV                  NT      28.78  
  4 Phipps, Kara L            15 SR-PV                  29.68     x29.37  
  5 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                  27.73     x29.69  
  6 Taylor, Madi B            16 SR-PV                  30.31     x30.05  
  7 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                  29.32     x30.20  
  8 Mulroy, Julia S           17 Maret-PV               28.37      30.61  
  9 Flood, Mia G              17 SR-PV                  29.44     x31.05  
 10 Mizroch, Marissa H        18 SR-PV                  32.33     x31.31  
 11 Burnham, Katie               POTO                      NT      31.62  
 12 Deale, Emily V            15 SR-PV                  31.99     x31.83  
 13 Davidow, Jamie               POTO                      NT      31.88  
 14 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                  30.86     x32.25  
 14 Delaney, Brooke              POTO                      NT     x32.25  
 16 Sem, Olivia C             17 SR-PV                  31.64     x32.35  
 17 Charlip, Emily C          15 SR-PV                  32.17     x32.66  
 18 Sommerfield, Camille         POTO                      NT     x32.85  
 19 Wilson, Celia M           16 SR-PV                  33.37     x32.93  
 20 Carey, Colleen M          15 SR-PV                  32.24     x32.96  
 21 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                  32.09     x33.23  
 22 Long, Allison M           16 SR-PV                  31.81     x33.37  
 23 Calogero, Cate C          16 SR-PV                  32.78     x33.41  
 24 Becker, Grace                POTO                   32.51     x33.65  
 25 Cheng, Amy                17 SR-PV                  33.31     x34.14  
 26 Pancake, Alex                POTO                      NT     x34.19  
 27 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                  33.46     x34.29  
 28 Birch, Maddie F           16 SR-PV                  32.45     x34.76  
 29 Nunes, Emily                 POTO                   34.66     x34.80  
 30 Mandel, Mollie               POTO                   35.09     x35.16  
 31 Applebee, Alexa R         17 SR-PV                  33.27     x35.17  
 32 Martin, Julianna K        14 SR-PV                  32.85     x35.28  
 33 Williams, Margaret C      16 SR-PV                  32.99     x36.09  
 34 Stenger, Caroline            POTO                      NT     x36.21  
 35 Cherouny, Grace              POTO                      NT     x36.31  
 36 Resor, Emma                  POTO                      NT     x36.40  
 37 Riley, Mary-Catherine        POTO                      NT     x37.40  
 38 Selig, Jessica               POTO                      NT     x42.89  
 -- Sachs, Kathryn K          16 Maret-PV                  NT     X34.67  
 -- Barriteau, Kristi A       17 Maret-PV               37.12     X36.87  
 -- Noah, Alice               17 Maret-PV               41.22     X38.72  
 -- Kupfer, Dani              16 Maret-PV               37.12     X39.61  
 -- Hoque, Kaelyn J           14 Maret-PV               43.32     X42.46  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Catalano, Lexi M          14 SR-PV                 135.70     159.00  
  2 Bugge, Rachel M           16 SR-PV                  96.65      87.60  
 -- Baith, Katie A            14 SR-PV                  52.65     X96.95  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                     NT    1:08.60  
  2 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:09.65    1:10.27  
  3 Kersten, Tatiana             POTO                 1:11.70    1:13.85  
  4 Maruca, Caroline             POTO                 1:24.67    1:21.56  
  5 Applebee, Alexa R         17 SR-PV                     NT   x1:44.67  
  6 Nguyen, Michele T         14 Maret-PV                  NT    1:48.43  
 -- Birch, Maddie F           16 SR-PV                     NT         DQ  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                  59.64      58.56  
  2 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                  57.97      58.70  
  3 Cruzado, Jessica J        16 POTO                      NT      59.29  
  4 Pietrantonio, Sofie S     17 Maret-PV                  NT    1:02.65  
  5 Phipps, Kara L            15 SR-PV                1:04.45   x1:07.04  
  6 Maruca, Amanda               POTO                 1:06.00    1:10.79  
  7 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                     NT   x1:15.31  
  8 Murphy, Kammie A          17 Maret-PV             1:22.99    1:24.54  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                6:11.49    6:19.72  
  2 Harangi, Dorottya         14 Maret-PV                  NT    6:23.92  
  3 Taylor, Madi B            16 SR-PV                7:24.62    7:05.40  
  4 Charlip, Emily C          15 SR-PV                7:27.77   x7:07.13  
  5 Davidow, Jamie               POTO                      NT    7:49.98  
  6 Pancake, Alex                POTO                      NT    7:51.84  
  7 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                     NT   x8:23.15  
  8 Opinsky, Sarah M          16 Maret-PV                  NT    9:09.12  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:38.91    1:51.68  
     1) Gasaway, Lily M 17              2) Garcia, Laura 16               
     3) Smith, Maddie E 14              4) Kronfli, Natalie K 17          
  2 Maret School-PV  'A'                              1:56.86    1:57.11  
     1) Mulroy, Julia S 17              2) Grannis, Lizzy J 16            
     3) Harangi, Dorottya 14            4) Pietrantonio, Sofie S 17       
  3 The Potomac School  'A'                           1:53.25    1:57.62  
     1) Maruca, Amanda                  2) Kersten, Tatiana               
     3) Kehoe, Clare                    4) Cruzado, Jessica J 16          
  4 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:00.80  
     1) Carey, Bridgid E 17             2) Phipps, Kara L 15              
     3) Hollensteiner, Alice C 14       4) Flood, Mia G 17                
  5 The Potomac School  'B'                                NT    2:08.91  
     1) Cherouny, Grace                 2) Grube, Sydney                  
     3) Maruca, Caroline                4) Becker, Grace                  
  6 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:12.44  
     1) Mizroch, Marissa H 18           2) Salmonsen, Anna C 16           
     3) Sem, Olivia C 17                4) Wilson, Celia M 16             
  7 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:16.96  
     1) Cheng, Amy 17                   2) Hernandez Palomino, Adriana 16 
     3) Long, Allison M 16              4) Martin, Julianna K 14          
  8 Maret School-PV  'B'                              2:15.51    2:21.42  
     1) Bolden, Courtney L 17           2) Noah, Alice 17                 
     3) Nguyen, Michele T 14            4) Opinsky, Sarah M 16            
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                1:10.29    1:13.28  
  2 Kersten, Tatiana             POTO                 1:14.55    1:15.54  
  3 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                1:13.66    1:15.84  
  4 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                1:16.37   x1:18.69  
  5 Bolden, Courtney L        17 Maret-PV             1:12.76    1:20.37  
  6 Maruca, Caroline             POTO                      NT    1:23.20  
  7 Deale, Emily V            15 SR-PV                1:25.97   x1:24.78  
  8 Barriteau, Kristi A       17 Maret-PV             1:53.66    1:59.75  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grube, Sydney                POTO                 1:15.67    1:13.37  
  2 Kehoe, Clare                 POTO                      NT    1:20.52  
  3 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:19.47    1:23.57  
  4 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                1:26.71    1:27.69  
  5 Carey, Colleen M          15 SR-PV                1:33.16   x1:32.92  
  6 Calogero, Cate C          16 SR-PV                1:31.98   x1:34.38  
  7 Sachs, Kathryn K          16 Maret-PV                  NT    1:41.31  
  8 Nguyen, Michele T         14 Maret-PV                  NT    1:42.29  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               3:43.76    4:16.10  
     1) Haley, Kelleigh G 14            2) Garcia, Laura 16               
     3) Gasaway, Lily M 17              4) Kronfli, Natalie K 17          
  2 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    4:28.22  
     1) Smith, Maddie E 14              2) Pressel, Anastasia M 17        
     3) Blockowicz, Anna M 16           4) Trujillo-Lederer, Bella I 17   
  3 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x4:46.53  
     1) Flood, Mia G 17                 2) Kiyonaga, Annie C 15           
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Wilson, Celia M 16             
  4 The Potomac School  'A'                           4:30.52    5:05.49  
     1) Maruca, Amanda                  2) Burnham, Katie                 
     3) Cherouny, Grace                 4) Pancake, Alex                  
  5 Maret School-PV  'A'                              5:05.61    5:12.62  
     1) Grannis, Lizzy J 16             2) Opinsky, Sarah M 16            
     3) Sachs, Kathryn K 16             4) Bolden, Courtney L 17          
  6 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x5:17.28  
     1) Charlip, Emily C 15             2) Williams, Margaret C 16        
     3) Birch, Maddie F 16              4) Sem, Olivia C 17               
  7 The Potomac School  'B'                                NT    5:41.12  
     1) Riley, Mary-Catherine           2) Sommerfield, Camille           
     3) Stenger, Caroline               4) Nunes, Emily                   
  8 Maret School-PV  'B'                                   NT    6:19.72  
     1) Murphy, Kammie A 17             2) Kupfer, Dani 16                
     3) Noah, Alice 17                  4) Barriteau, Kristi A 17         
 
                           Team Scores - Women                                     
                   Stone Ridge   81.00     20.00 Maret School                  
            The Potomac School   55.00     39.00 Maret School                  
                   Stone Ridge   72.00     29.00 The Potomac School