Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/16/2012 09:17 PM
                 Holton/Landon vs. GDS vs. Bullis - 12/4/2012                  
                            The Holton-Arms School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                                  NT    1:49.35  
     1) Kopp, Jeff                      2) Baker, David                   
     3) Freeman, John                   4) Kelso, Aidan                   
  2 The Bullis School-PV  'A'                         2:02.13    1:51.84  
     1) Gutman, Tyler SO                2) Bramson, Max SR                
     3) Barpoulis, Nick SR              4) Sussman, Nick K JR             
  3 Landon School-MD  'B'                                  NT    1:52.62  
     1) Kulp, Greg                      2) Lundelius, Trey                
     3) Ashy, Alex                      4) Fralin, Hayden                 
 -- Landon School-MD  'C'                                  NT   X2:11.34  
     1) Gill, Isher                     2) King, Harrison                 
     3) Gill, Rahul                     4) Morales, Danny                 
 -- Georgetown Day School-VA  'A'                     1:47.80         DQ  
     1) Pavlakis, Alex JR               2) Bailar, Jinwon FR              
     3) Callander, Scott SO             4) Foley, Chris FR                
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott          SO GDS-VA                    NT    2:03.05  
  2 Lundelius, Trey              BEARS-MD                  NT    2:03.57  
  3 Baca, Andrew                 BEARS-MD                  NT    2:04.97  
  4 Sussman, Nick K           JR Bullis-PV                 NT    2:38.30  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, John                BEARS-MD                  NT    2:07.81  
  2 Pavlakis, Alex            JR GDS-VA                    NT    2:12.87  
  3 Barpoulis, Nick           SR Bullis-PV            2:17.41    2:15.11  
  4 Thomas, Noah                 BEARS-MD                  NT    2:31.67  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kelso, Aidan                 BEARS-MD                  NT      24.03  
  2 Gutman, Tyler             SO Bullis-PV              24.00      24.18  
  3 Kopp, Jeff                   BEARS-MD                  NT      25.46  
  4 Ashy, Alex                   BEARS-MD                  NT      25.75  
  5 Kindfuller, Marcus           BEARS-MD                  NT     x26.55  
  6 Henschel, Clayton            BEARS-MD                  NT     x26.84  
  7 Smith, Henry                 BEARS-MD                  NT     x27.02  
  8 Foley, Chris              FR GDS-VA                    NT      27.36  
  9 Fitzgerald, Kyle          JR GDS-VA                 27.76      27.62  
 10 Baker, David                 BEARS-MD                  NT     x27.87  
 11 Gill, Rahul                  BEARS-MD                  NT     x28.23  
 12 Morales, Danny               BEARS-MD                  NT     x28.69  
 13 Kennedy, Garland             BEARS-MD                  NT     x28.87  
 14 Sussman, Nick K           JR Bullis-PV              26.31      29.17  
 15 Gill, Isher                  BEARS-MD                  NT     x29.35  
 16 Hefferon, Robbie             BEARS-MD                  NT     x30.10  
 17 Rose, Austin                 BEARS-MD                  NT     x30.90  
 18 Golding, Anton               BEARS-MD                  NT     x31.73  
 
Event 9  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curto, Ryan                  BEARS-MD                  NP     197.35  
  2 Steel, Mason                 BEARS-MD                  NP     103.85  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Freeman, John                BEARS-MD                  NT      54.90  
  2 Bailar, Jinwon            FR GDS-VA                    NT      57.21  
  3 Baca, Andrew                 BEARS-MD                  NT    1:05.17  
  4 Bramson, Max              SR Bullis-PV            1:04.71    1:07.70  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fralin, Hayden               BEARS-MD                  NT      53.72  
  2 Ashy, Alex                   BEARS-MD                  NT      57.85  
  3 Kindfuller, Marcus           BEARS-MD                  NT      59.67  
  4 Henschel, Clayton            BEARS-MD                  NT     x59.94  
  5 Fitzgerald, Kyle          JR GDS-VA                    NT    1:00.10  
  6 King, Harrison               BEARS-MD                  NT   x1:01.38  
  7 Foley, Chris              FR GDS-VA               1:07.16    1:02.49  
  8 Kennedy, Garland             BEARS-MD                  NT   x1:03.24  
  9 Morales, Danny               BEARS-MD                  NT   x1:04.18  
 10 Hefferon, Robbie             BEARS-MD                  NT   x1:07.41  
 11 Smith, Henry                 BEARS-MD                  NT   x1:09.54  
 12 Sussman, Nick K           JR Bullis-PV            1:01.58    1:09.75  
 13 Rose, Austin                 BEARS-MD                  NT   x1:10.67  
 14 Golding, Anton               BEARS-MD                  NT   x1:11.45  
 15 Laetsch, John M           JR Bullis-PV            1:07.68    1:16.42  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott          SO GDS-VA                    NT    5:28.71  
  2 Bramson, Max              SR Bullis-PV            5:37.88    6:30.94  
  3 Gill, Rahul                  BEARS-MD                  NT    7:29.67  
  4 Gill, Isher                  BEARS-MD                  NT    7:31.10  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                                  NT    1:35.49  
     1) Kelso, Aidan                    2) Freeman, John                  
     3) Fralin, Hayden                  4) Kulp, Greg                     
  2 Georgetown Day School-VA  'A'                     1:39.70    1:39.41  
     1) Bailar, Jinwon FR               2) Fitzgerald, Kyle JR            
     3) Pavlakis, Alex JR               4) Callander, Scott SO            
  3 The Bullis School-PV  'A'                              NT    1:41.96  
     1) Barpoulis, Nick SR              2) Sussman, Nick K JR             
     3) Bramson, Max SR                 4) Gutman, Tyler SO               
 -- Landon School-MD  'C'                                  NT   X2:02.62  
     1) Morales, Danny                  2) Golding, Anton                 
     3) King, Henry                     4) Hefferon, Robbie               
 -- Landon School-MD  'D'                                  NT        XDQ  
     1) Gill, Rahul                     2) Kennedy, Garland               
     3) Henschel, Clayton               4) Rose, Austin                   
 -- Landon School-MD  'B'                                  NT         DQ  
     1) King, Harrison                  2) Kindfuller, Marcus             
     3) Lundelius, Trey                 4) Thomas, Noah                   
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kopp, Jeff                   BEARS-MD                  NT      59.16  
  2 Gutman, Tyler             SO Bullis-PV                 NT      59.18  
  3 Pavlakis, Alex            JR GDS-VA               1:02.15      59.50  
 -- Kulp, Greg                   BEARS-MD                  NT         DQ  
 -- Laetsch, John M           JR Bullis-PV            1:21.92         DQ  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lundelius, Trey              BEARS-MD                  NT    1:07.31  
  2 Bailar, Jinwon            FR GDS-VA               1:09.27    1:08.16  
  3 Barpoulis, Nick           SR Bullis-PV            1:10.32    1:11.53  
  4 Baker, David                 BEARS-MD                  NT    1:15.54  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Landon School-MD  'A'                                  NT    3:50.10  
     1) Lundelius, Trey                 2) Kelso, Aidan                   
     3) Fralin, Hayden                  4) Kopp, Jeff                     
  2 Landon School-MD  'B'                                  NT    4:02.44  
     1) Kindfuller, Marcus              2) Ashy, Alex                     
     3) Baca, Andrew                    4) Baker, David                   
 -- The Bullis School-PV  'A'                              NT   X4:20.57  
     1) Barpoulis, Nick SR              2) Bramson, Max SR                
     3) Sussman, Nick K JR              4) Gutman, Tyler SO               
 -- Landon School-MD  'C'                                  NT   X4:21.18  
     1) Morales, Danny                  2) Gill, Isher                    
     3) Gill, Rahul                     4) Rose, Austin                   
 -- Landon School-MD  'D'                                  NT        XDQ  
     1) Henschel, Clayton               2) King, Henry                    
     3) King, Harrison                  4) Golding, Anton                 
 
                            Team Scores - Men                                      
                 Landon School   97.00     30.00 Georgetown Day School         
         Georgetown Day School   50.00     42.00 The Bullis School             
                 Landon School   97.00     32.00 The Bullis School