Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/23/2012 12:05 PM
                            DJO v SJC - 11/29/2012                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop O'Connell-PV  'A'                          1:37.29    1:42.19    8  
     1) Chamness, Conor                 2) Tucker, Don                    
     3) Tiernan, Christian              4) Outlaw, Chris                  
  2 St. John's College High School  'A'               1:45.63    1:52.88    4  
     1) Epps, Kahlil H 16               2) Claro, Andre                   
     3) Harris, Wesley                  4) Miller, Christian              
  3 Bishop O'Connell-PV  'B'                               NT    1:59.35    2  
     1) DiBenedetto, Andrew             2) Duesterhaus, Andrew            
     3) Hylton, Chris                   4) Stahlman, John                 
  4 St. John's College High School  'B'                    NT    2:05.47  
     1) Bertozzi, Luca                  2) Suarez, Nick R 17              
     3) Oristian, Tommy                 4) Rivera, Paul Rex               
  5 Bishop O'Connell-PV  'C'                               NT   x2:09.88  
     1) Morgan, Thad                    2) Bergmann, Sean                 
     3) Meckley, Philip                 4) Shank, Joseph                  
  6 St. John's College High School  'C'                    NT   x2:17.19  
     1) Fisher, Matthew W 16            2) Wasel, Paul M 17               
     3) Dayao, Michael                  4) Kuhn, Tim P 17                 
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chamness, Conor              O'Connell-PV         1:55.88    1:54.37    6  
  2 Outlaw, Chris                O'Connell-PV         1:55.08    1:54.41    4  
  3 Gillespie, Tommy             St. John's           1:57.12    1:54.88    3  
  4 Gibeily, Tommy               St. John's           2:00.85    1:58.94    2  
  5 Krauland, Will E          17 St. John's           2:15.85    2:15.97    1  
  6 Bergmann, Sean               O'Connell-PV         2:12.96    2:16.75  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luciani, Michael             O'Connell-PV         2:02.27    2:05.75    6  
  2 Tiernan, Christian           O'Connell-PV         2:08.56    2:12.94    4  
  3 Ylli, Devi                15 St. John's           2:19.50    2:23.87    3  
  4 Claro, Andre                 St. John's           2:35.56    2:32.81    2  
  5 Oristian, Tommy              St. John's           2:33.92    2:33.78    1  
  6 Robinson, Hodari             O'Connell-PV              NT    3:11.57  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Don                  O'Connell-PV           22.16      22.81    6  
  2 Fritz, Tyler                 O'Connell-PV           22.55      24.09    4  
  3 Rurka, Alexander A        17 St. John's             24.40      24.19    3  
  4 Miller, Christian            St. John's             25.62      25.84    2  
  5 Franke, Kynan                O'Connell-PV           26.90      26.28    1  
  6 Bertozzi, Luca               St. John's                NT      26.34  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tucker, Don                  O'Connell-PV           52.26      54.81    6  
  2 Gillespie, Tommy             St. John's             57.92      59.38    4  
  3 Harris, Wesley               St. John's           1:00.47    1:00.88    3  
  4 DiBenedetto, Andrew          O'Connell-PV         1:03.35    1:04.85    2  
  5 Oristian, Tommy              St. John's                NT    1:12.35    1  
  6 Morgan, Thad                 O'Connell-PV              NT    1:19.50  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiernan, Christian           O'Connell-PV           48.52      50.96    6  
  2 Rurka, Alexander A        17 St. John's             54.67      54.41    4  
  3 Fritz, Tyler                 O'Connell-PV           54.22      56.79    3  
  4 Epps, Kahlil H            16 St. John's                NT      58.00    2  
  5 Miller, Christian            St. John's             58.62      58.62    1  
  6 Stahlman, John               O'Connell-PV           58.97      58.78  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chamness, Conor              O'Connell-PV         5:18.82    5:15.98    6  
  2 Gibeily, Tommy               St. John's           5:41.02    5:39.00    4  
  3 Bergmann, Sean               O'Connell-PV         6:33.64    6:14.87    3  
  4 Krauland, Will E          17 St. John's           6:48.48    6:31.81    2  
  5 May, Drew                    St. John's           7:29.09    7:17.28    1  
  6 Shank, Joseph                O'Connell-PV              NT    7:21.50  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop O'Connell-PV  'A'                          1:27.64    1:32.37    8  
     1) Tiernan, Christian              2) Tucker, Don                    
     3) Outlaw, Chris                   4) Luciani, Michael               
  2 St. John's College High School  'A'               1:41.15    1:38.20    4  
     1) Rurka, Alexander A 17           2) Ylli, Devi 15                  
     3) Gillespie, Tommy                4) Gibeily, Tommy                 
  3 Bishop O'Connell-PV  'B'                               NT    1:45.78    2  
     1) Fritz, Tyler                    2) Stahlman, John                 
     3) Franke, Kynan                   4) Duesterhaus, Andrew            
  4 St. John's College High School  'B'               1:48.68    1:51.15  
     1) Suarez, Nick R 17               2) Rigsby, Julian                 
     3) Miller, Christian               4) Rivera, Paul Rex               
  5 St. John's College High School  'C'                    NT   x2:02.18  
     1) Kuhn, Tim P 17                  2) Dayao, Michael                 
     3) Wasel, Paul M 17                4) Binkley, Marc                  
  6 Bishop O'Connell-PV  'C'                               NT   x2:03.88  
     1) Bernero, Dominic                2) Robinson, Hodari               
     3) Hughes-Creahan, Patrick         4) Meckley, Philip                
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Outlaw, Chris                O'Connell-PV           58.16    1:01.13    6  
  2 DiBenedetto, Andrew          O'Connell-PV         1:03.59    1:07.69    4  
  3 Epps, Kahlil H            16 St. John's           1:07.24    1:09.25    3  
  4 Bertozzi, Luca               St. John's           1:15.00    1:14.41    2  
  5 Fisher, Matthew W         16 St. John's           1:19.26    1:16.85    1  
  6 Meckley, Philip              O'Connell-PV              NT    1:20.35  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luciani, Michael             O'Connell-PV         1:02.93    1:05.04    6  
  2 Claro, Andre                 St. John's           1:12.38    1:10.15    4  
  3 Ylli, Devi                15 St. John's           1:09.05    1:11.66    3  
  4 Harris, Wesley               St. John's           1:14.32    1:15.97    2  
  5 Duesterhaus, Andrew          O'Connell-PV         1:15.52    1:16.28    1  
  6 Franke, Kynan                O'Connell-PV         1:22.88    1:18.60  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop O'Connell-PV  'A'                          3:19.55    3:37.19    8  
     1) Luciani, Michael                2) Chamness, Conor                
     3) Fritz, Tyler                    4) Stahlman, John                 
  2 St. John's College High School  'A'               3:47.11    3:40.19    4  
     1) Rurka, Alexander A 17           2) Gillespie, Tommy               
     3) Ylli, Devi 15                   4) Gibeily, Tommy                 
  3 St. John's College High School  'B'               3:57.63    4:01.53    2  
     1) Suarez, Nick R 17               2) Harris, Wesley                 
     3) Epps, Kahlil H 16               4) Bertozzi, Luca                 
  4 Bishop O'Connell-PV  'B'                               NT    4:16.63  
     1) Hylton, Chris                   2) DiBenedetto, Andrew            
     3) Duesterhaus, Andrew             4) Bergmann, Sean                 
  5 St. John's College High School  'C'                    NT   x4:24.68  
     1) Oristian, Tommy                 2) Rigsby, Julian                 
     3) Kuhn, Tim P 17                  4) Rivera, Paul Rex               
 -- Bishop O'Connell-PV  'C'                               NT         DQ  
     1) Franke, Kynan                   2) Morgan, Thad                   
     3) Robinson, Hodari                4) Bernero, Dominic               
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Bishop O'Connell                    102   2. St. John's College High School       68