Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/17/2012 08:33 PM
                         SFS v GV v Maret - 11/20/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              1:51.08    2:18.66  
     1) van Rooden, Tristan FR          2) Spigler, Alex M SR             
     3) Pavosevich, Evo FR              4) Laporte, Michael JR            
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:58.89    2:35.28  
     1) Benson, Jack                    2) Jimenez, Nicolas               
     3) Denvir, Jack                    4) Springer, Gavin                
 -- Sidwell Friends School  'B'                            NT   x2:15.24  
     1) Ellis, Walter                   2) Choi, William                  
     3) Charo, Ben                      4) Feldman, Moses                 
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin              SID                  1:48.71    1:53.83  
  2 Baranov, Konstantin          SID                       NT    2:52.23  
  3 Laporte, Michael          JR Maret-PV             2:57.47    2:56.28  
  4 van Rooden, Tristan       FR Maret-PV                  NT    3:15.28  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas             SID                  2:34.86    2:31.92  
  2 Ellis, Walter                SID                       NT    2:49.09  
  3 Pavosevich, Evo           FR Maret-PV             2:53.80    2:51.76  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Feldman, Moses               SID                    30.55      28.33  
  2 Charo, Ben                   SID                    28.98      28.94  
  3 Baranov, Konstantin          SID                       NT      31.23  
  4 Laporte, Michael          JR Maret-PV                  NT      34.59  
  5 Gellin, Graham G          FR Maret-PV                  NT      38.38  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                    54.29      57.17  
  2 Ellis, Walter                SID                  1:18.24    1:19.69  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jimenez, Nicolas             SID                    58.91      59.60  
  2 Spigler, Alex M           SR Maret-PV               58.24    1:00.27  
  3 Charo, Ben                   SID                  1:09.82    1:06.61  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin              SID                  4:36.28    4:53.22  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:43.59    1:44.35  
     1) Denvir, Jack                    2) Jimenez, Nicolas               
     3) Benson, Jack                    4) Springer, Gavin                
  2 Maret School-PV  'A'                              1:42.38    2:12.72  
     1) Spigler, Alex M SR              2) Gellin, Graham G FR            
     3) Pavosevich, Evo FR              4) van Rooden, Tristan FR         
 -- Sidwell Friends School  'B'                            NT   x2:00.68  
     1) Ellis, Walter                   2) Charo, Ben                     
     3) Feldman, Moses                  4) Choi, William                  
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Benson, Jack                 SID                  1:09.67    1:11.73  
  2 Pavosevich, Evo           FR Maret-PV                  NT    1:19.53  
  3 Choi, William                SID                       NT    1:25.66  
  4 Baranov, Konstantin          SID                       NT    1:26.42  
  5 van Rooden, Tristan       FR Maret-PV             1:30.29    1:34.56  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:01.88    1:07.43  
  2 Spigler, Alex M           SR Maret-PV             1:05.17    1:12.94  
  3 Benson, Jack                 SID                  1:12.74    1:23.19  
  4 Choi, William                SID                       NT    1:30.99  
 
                                      Men                                      
        Sidwell Friends School   92.00     36.00 Maret School