Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/25/2012 08:05 PM
                           GP/AHC V SJC - 11/20/2012                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Preparatory School  'A'                1:40.77    1:39.81    8  
     1) Goldstein, Brandon T SO         2) Vissering, Carsten H SO        
     3) Goddard, Grant E SO             4) Lin, Adrian J SO               
  2 St. John's College High School  'A'               1:44.81    1:47.26    4  
     1) Gillespie, Tommy FR             2) Ylli, Devi SO                  
     3) Harris, Wesley SO               4) Mackenzie, Kevin J JR          
  3 Georgetown Preparatory School  'B'                     NT    1:50.45    2  
     1) Larson, Mark SO                 2) Balyozian, Berj B JR           
     3) Broder, Kieran c JR             4) Kynoch, Cole SR                
  4 Georgetown Preparatory School  'C'                     NT    1:58.01  
     1) Giarraputo, Cameron t JR        2) Tyshing, Miguel A JR           
     3) Berry, Kevin FR                 4) Rurka, Chris JR                
  5 St. John's College High School  'B'                    NT    1:59.60  
     1) Epps, Kahlil H JR               2) Claro, Andre SR                
     3) Oristian, Tommy FR              4) Suarez, Nick R SR              
  6 St. John's College High School  'C'                    NT    2:17.46  
     1) Bertozzi, Luca FR               2) Wasel, Paul M SR               
     3) Dayao, Michael SR               4) Binkley, Marc FR               
 -- Georgetown Preparatory School  'D'                     NT   X2:14.02  
     1) Iannone, Jimmy JR               2) Green, Robert JR               
     3) McVerry, Patrick SO             4) Swanton, Patrick T FR          
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vissering, Carsten H      SO Georgetown Prep           NT    1:47.44    6  
  2 Lin, Adrian J             SO Georgetown Prep           NT    1:49.34    4  
  3 Berry, Kevin              FR Georgetown Prep           NT    2:00.28    3  
  4 Gibeily, Tommy            SR St. John's           2:02.66    2:01.46    2  
  5 Krauland, Will E          SR St. John's           2:16.85    2:17.05    1  
  6 Epps, Kahlil H            JR St. John's           2:06.99    2:24.28  
 -- Rivera, Paul Rex          SR St. John's           2:40.66   X2:41.87  
 -- Green, Robert             JR Georgetown Prep           NT   X2:41.97  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mackenzie, Kevin J        JR St. John's           2:12.16    2:09.73    6  
  2 Rurka, Chris              JR Georgetown Prep           NT    2:17.66    4  
  3 Balyozian, Berj B         JR Georgetown Prep           NT    2:19.31    3  
  4 Ylli, Devi                SO St. John's           2:19.50    2:25.04    2  
  5 Claro, Andre              SR St. John's           2:29.44    2:37.51    1  
  6 Giarraputo, Cameron t     JR Georgetown Prep           NT    2:52.41  
 -- Fisher, Matthew W         JR St. John's           2:41.90   X2:57.71  
 -- McVerry, Patrick          SO Georgetown Prep           NT   X2:58.61  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spencer, Todd             SR Georgetown Prep        24.31      24.21    6  
  2 Rurka, Alexander A        SR St. John's             24.72      24.56    4  
  3 Kynoch, Cole              SR Georgetown Prep           NT      24.63    3  
  4 Wowk, Adrian              JR Georgetown Prep        26.21      25.40    2  
  5 Miller, Christian         FR St. John's             27.38      25.62    1  
  6 Suarez, Nick R            SR St. John's             26.82      27.63  
 -- Rigsby, Julian            SO St. John's             29.17     X29.41  
 -- Joeseph, Kyle             FR Georgetown Prep        30.26     X31.02  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gillespie, Tommy          FR St. John's             58.56      58.16    6  
  2 Lin, Adrian J             SO Georgetown Prep           NT      58.66    4  
  3 Broder, Kieran c          JR Georgetown Prep           NT      59.94    3  
  4 Harris, Wesley            SO St. John's           1:01.24    1:01.59    2  
  5 Simcox, Ward              SO Georgetown Prep           NT    1:06.76    1  
  6 Bertozzi, Luca            FR St. John's           1:12.19    1:09.87  
 -- Green, William            FR Georgetown Prep           NT        XDQ  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goddard, Grant E          SO Georgetown Prep           NT      48.42    6  
  2 Mackenzie, Kevin J        JR St. John's             50.16      50.49    4  
  3 Kynoch, Cole              SR Georgetown Prep           NT      52.34    3  
  4 Rurka, Alexander A        SR St. John's             55.52      55.11    2  
  5 Larson, Mark              SO Georgetown Prep           NT      56.06    1  
  6 Miller, Christian         FR St. John's                NT      58.62  
  7 Suarez, Nick R            SR St. John's           1:03.49    1:03.33  
 -- McAvoy, William A         FR Georgetown Prep           NT   X1:08.18  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Brandon T      SO Georgetown Prep           NT    4:44.01    6  
  2 Gillespie, Tommy          FR St. John's                NT    5:15.22    4  
  3 Berry, Kevin              FR Georgetown Prep           NT    5:30.27    3  
  4 Rurka, Chris              JR Georgetown Prep      5:29.08    5:37.14    2  
  5 Gibeily, Tommy            SR St. John's           5:49.35    5:41.02    1  
  6 May, Drew                 SR St. John's           6:59.55    7:33.08  
  7 Kuhn, Tim P               SR St. John's           7:05.85    8:13.01  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Preparatory School  'A'                1:34.92    1:30.94    8  
     1) Goddard, Grant E SO             2) Gibson, Andrew S JR            
     3) Vissering, Carsten H SO         4) Lin, Adrian J SO               
  2 St. John's College High School  'A'               1:40.02    1:41.64    4  
     1) Ylli, Devi SO                   2) Rurka, Alexander A SR          
     3) Claro, Andre SR                 4) Gibeily, Tommy SR              
  3 St. John's College High School  'B'               1:51.83    1:47.22    2  
     1) Krauland, Will E SR             2) Oristian, Tommy FR             
     3) Suarez, Nick R SR               4) Miller, Christian FR           
  4 Georgetown Preparatory School  'C'                     NT    1:56.16  
     1) Jackson, Ben w JR               2) Mister, Matthew SO             
     3) McVerry, Patrick SO             4) Giarraputo, Cameron t JR       
  5 Georgetown Preparatory School  'B'                     NT    1:58.45  
     1) Balyozian, Berj B JR            2) Green, William FR              
     3) Green, Robert JR                4) Iannone, Jimmy JR              
  6 St. John's College High School  'C'               2:05.32    2:03.82  
     1) Rivera, Paul Rex SR             2) May, Drew SR                   
     3) Dayao, Michael SR               4) Pfeifer, Jack SO               
 -- Georgetown Preparatory School  'D'                     NT   X2:00.72  
     1) Swanton, Patrick T FR           2) McAvoy, William A FR           
     3) Joeseph, Kyle FR                4) Hayes, Sean SO                 
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Brandon T      SO Georgetown Prep           NT      56.65    6  
  2 Larson, Mark              SO Georgetown Prep      1:06.91    1:02.13    4  
  3 Epps, Kahlil H            JR St. John's           1:07.24    1:07.35    3  
  4 Bertozzi, Luca            FR St. John's           1:16.60    1:17.00    2  
  5 Fisher, Matthew W         JR St. John's           1:15.71    1:24.24    1  
  6 Green, William            FR Georgetown Prep           NT    1:31.81  
 -- Swanton, Patrick T        FR Georgetown Prep           NT   X1:26.69  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Broder, Kieran c          JR Georgetown Prep      1:06.31    1:06.23    6  
  2 Tyshing, Miguel A         JR Georgetown Prep      1:07.32    1:07.09    4  
  3 Spencer, Todd             SR Georgetown Prep           NT    1:10.68    3  
  4 Ylli, Devi                SO St. John's           1:09.05    1:11.09    2  
  5 Claro, Andre              SR St. John's           1:08.72    1:12.38    1  
  6 Harris, Wesley            SO St. John's           1:14.32    1:15.12  
 -- Mister, Matthew           SO Georgetown Prep           NT   X1:23.95  
 -- Wasel, Paul M             SR St. John's           1:24.03   X1:27.54  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Preparatory School  'A'                3:16.57    3:26.31    8  
     1) Goldstein, Brandon T SO         2) Kynoch, Cole SR                
     3) Vissering, Carsten H SO         4) Berry, Kevin FR                
  2 St. John's College High School  'A'               3:30.87    3:31.85    4  
     1) Rurka, Alexander A SR           2) Gibeily, Tommy SR              
     3) Mackenzie, Kevin J JR           4) Gillespie, Tommy FR            
  3 Georgetown Preparatory School  'B'                     NT    4:02.37    2  
     1) Balyozian, Berj B JR            2) Giarraputo, Cameron t JR       
     3) Tyshing, Miguel A JR            4) Spencer, Todd SR               
  4 St. John's College High School  'B'                    NT    4:06.52  
     1) Epps, Kahlil H JR               2) Harris, Wesley SO              
     3) Krauland, Will E SR             4) Bertozzi, Luca FR              
  5 Georgetown Preparatory School  'C'                     NT    4:07.02  
     1) Wowk, Adrian JR                 2) Mister, Matthew SO             
     3) Simcox, Ward SO                 4) Jackson, Ben w JR              
  6 St. John's College High School  'C'                    NT    4:44.66  
     1) May, Drew SR                    2) Dayao, Michael SR              
     3) Rivera, Paul Rex SR             4) Kuhn, Tim P SR                 
 -- Georgetown Preparatory School  'D'                     NT   X4:49.39  
     1) Joeseph, Kyle FR                2) Hayes, Sean SO                 
     3) Iannone, Jimmy JR               4) McAvoy, William A FR           
 -- St. John's College High School  'D'                    NT   X5:03.44  
     1) Wasel, Paul M SR                2) Rigsby, Julian SO              
     3) Pfeifer, Jack SO                4) Binkley, Marc FR               
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Georgetown Preparatory School       111   2. St. John's College High School       59