Licensed to St. Albans School Swim Club
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/21/2012 06:11 PM
                 Stone Ridge / Gonzaga vs Sidwell - 11/19/2012                 
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:51.70    1:58.74    8  
     1) Garcia, Laura 16                2) Kronfli, Natalie K 17          
     3) Haley, Kelleigh G 14            4) Smith, Maddie E 14             
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:56.84    2:03.07    4  
     1) St. John, Mary                  2) Wilson, Julia                  
     3) Abeles, Liz                     4) Wulf, Jocelyn 14               
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:14.16    2  
     1) Kulikowski, Tess 14             2) Neaher, Giulia 14              
     3) Knibb, Taylor 14                4) Maguire, Kate 14               
  4 Sidwell Friends School  'C'                            NT   x2:15.24  
     1) Springer, Jessica 15            2) Benson, Julia 16               
     3) Harvey, Eleanor 14              4) Zeidan, Karine 14              
  5 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:16.88  
     1) Flood, Mia G 17                 2) Dahut, Chessie J 16            
     3) Carey, Bridgid E 17             4) Pressel, Anastasia M 17        
  6 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:32.05  
     1) Deale, Emily V 15               2) Birch, Maddie F 16             
     3) Hollensteiner, Alice C 14       4) Carey, Colleen M 15            
  7 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:32.63  
     1) Charlip, Emily C 15             2) Sem, Olivia C 17               
     3) Hernandez Palomino, Adriana 16  4) Taylor, Madi B 16              
  8 Sidwell Friends School  'D'                            NT   x2:42.61  
     1) Nash, Olivia 14                 2) Kelsall, Nora 14               
     3) Geadah, Hana 15                 4) Berlow, Maia 16                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  2:06.16    2:03.80    6  
  2 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                2:03.27    2:06.76    4  
  3 Knibb, Taylor             14 SID                       NT    2:07.62    3  
  4 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                2:18.02    2:23.57    2  
  5 Kelsall, Nora             14 SID                  2:26.75    2:27.15    1  
  6 Phipps, Kara L            15 SR-PV                     NT    2:27.16  
  7 Wulf, Jocelyn             14 SID                       NT   x2:29.24  
  8 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                2:33.62   x2:37.57  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                2:18.66    2:20.44    6  
  2 St. John, Mary               SID                  2:17.93    2:23.09    4  
  3 Wilson, Julia                SID                  2:21.36    2:27.27    3  
  4 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                     NT    2:28.32    2  
  5 Maguire, Kate             14 SID                  2:51.28    2:46.01    1  
  6 Springer, Jessica         15 SID                  2:35.88   x2:46.67  
  7 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                2:46.36    2:54.79  
  8 Charlip, Emily C          15 SR-PV                2:52.66   x2:59.50  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knibb, Taylor             14 SID                       NT      26.43    6  
  2 Smith, Maddie E           14 SR-PV                  27.96      27.94    4  
  3 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                  28.51      28.80    3  
  4 Zeidan, Karine            14 SID                    30.12      29.58    2  
  5 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                  28.89      29.66    1  
  6 Taylor, Madi B            16 SR-PV                  30.39     x30.31  
  7 Harvey, Eleanor           14 SID                       NT      30.81  
  8 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                  30.86     x31.52  
  9 Holmes, Elisabeth         17 SID                       NT     x31.90  
 10 Deale, Emily V            15 SR-PV                  32.19     x31.99  
 11 Neaher, Giulia            14 SID                       NT     x32.31  
 12 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                  32.44     x32.34  
 13 Carey, Colleen M          15 SR-PV                  32.24     x32.42  
 14 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                  32.09     x32.68  
 15 Williams, Margaret C      16 SR-PV                  32.99     x33.10  
 16 Martin, Julianna K        14 SR-PV                  33.95     x33.14  
 17 Calogero, Cate C          16 SR-PV                  32.78     x33.27  
 18 Charlip, Emily C          15 SR-PV                  32.17     x33.36  
 19 Sem, Olivia C             17 SR-PV                  31.64     x33.42  
 20 Wilson, Celia M           16 SR-PV                  33.37     x33.51  
 21 Charo, Isabelle           14 SID                       NT     x34.15  
 22 Salmonsen, Anna C         16 SR-PV                  33.46     x34.20  
 23 Applebee, Alexa R         17 SR-PV                  33.27     x34.57  
 24 Birch, Maddie F           16 SR-PV                  32.45     x35.30  
 25 Geadah, Hana              15 SID                       NT     x35.43  
 26 Nash, Olivia              14 SID                       NT     x37.58  
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary               SID                   130.30     142.80    6  
  2 Catalano, Lexi M          14 SR-PV                 135.70     130.00    4  
  3 Bugge, Rachel M           16 SR-PV                     NP      70.65    3  
 -- Baith, Katie A            14 SR-PV                     NP         DQ  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                  58.10    1:01.59    6  
  2 Wilson, Julia                SID                  1:05.55    1:07.37    4  
  3 Kulikowski, Tess          14 SID                  1:08.22    1:07.84    3  
  4 Wulf, Jocelyn             14 SID                       NT    1:15.68    2  
  5 Pressel, Anastasia M      17 SR-PV                1:22.27    1:22.30    1  
  6 Harvey, Eleanor           14 SID                       NT   x1:26.37  
  7 Flood, Mia G              17 SR-PV                1:28.47    1:29.78  
  8 Long, Allison M           16 SR-PV                1:42.21   x1:49.26  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gasaway, Lily M           17 SR-PV                  54.54    1:00.53    6  
  2 Benson, Julia             16 SID                  1:05.23    1:04.13    4  
  3 Trujillo-Lederer, Bella   17 SR-PV                1:02.14    1:06.68    3  
  4 Kiyonaga, Annie C         15 SR-PV                1:06.26    1:10.62    2  
  5 Neaher, Giulia            14 SID                       NT    1:14.23    1  
  6 Geadah, Hana              15 SID                       NT    1:14.82  
  7 Hollensteiner, Alice C    14 SR-PV                1:15.15   x1:14.99  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  5:20.35    5:34.97    6  
  2 Haley, Kelleigh G         14 SR-PV                     NT    5:53.95    4  
  3 Smith, Maddie E           14 SR-PV                     NT    6:11.28    3  
  4 Kelsall, Nora             14 SID                  6:38.96    6:43.95    2  
  5 Phipps, Kara L            15 SR-PV                     NT    6:51.20    1  
  6 Carey, Colleen M          15 SR-PV                     NT   x7:55.31  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone Ridge-PV  'A'                               1:38.91    1:56.29    8  
     1) Trujillo-Lederer, Bella I 17    2) Garcia, Laura 16               
     3) Phipps, Kara L 15               4) Gasaway, Lily M 17             
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:58.95    4  
     1) Wulf, Jocelyn 14                2) Benson, Julia 16               
     3) Geadah, Hana 15                 4) Kulikowski, Tess 14            
  3 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    2:00.51    2  
     1) Kiyonaga, Annie C 15            2) Taylor, Madi B 16              
     3) Carey, Bridgid E 17             4) Flood, Mia G 17                
  4 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:09.38  
     1) Harvey, Eleanor 14              2) Nash, Olivia 14                
     3) Springer, Jessica 15            4) Maguire, Kate 14               
  5 Sidwell Friends School  'C'                            NT   x2:13.91  
     1) Holmes, Elisabeth 17            2) Kelsall, Nora 14               
     3) Charo, Isabelle 14              4) Berlow, Maia 16                
  6 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x2:15.92  
     1) Charlip, Emily C 15             2) Williams, Margaret C 16        
     3) Sem, Olivia C 17                4) Calogero, Cate C 16            
  7 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x2:17.19  
     1) Long, Allison M 16              2) Martin, Julianna K 14          
     3) Wilson, Celia M 16              4) Salmonsen, Anna C 16           
  8 Stone Ridge-PV  'E'                                    NT   x2:27.40  
     1) Hollensteiner, Alice C 14       2) Applebee, Alexa R 17           
     3) Birch, Maddie F 16              4) Hernandez Palomino, Adriana 16 
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Laura             16 SR-PV                1:00.74    1:06.62    6  
  2 Kulikowski, Tess          14 SID                       NT    1:11.30    4  
  3 Zeidan, Karine            14 SID                       NT    1:13.93    3  
  4 Springer, Jessica         15 SID                  1:10.13    1:14.03    2  
  5 Blockowicz, Anna M        16 SR-PV                1:10.29    1:14.49    1  
  6 Flood, Mia G              17 SR-PV                1:20.02    1:27.25  
  7 Hernandez Palomino, Adri  16 SR-PV                1:25.84   x1:28.10  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kronfli, Natalie K        17 SR-PV                1:07.71    1:11.56    6  
  2 Carey, Bridgid E          17 SR-PV                1:19.47    1:22.09    4  
  3 Dahut, Chessie J          16 SR-PV                1:31.60    1:28.03    3  
  4 Maguire, Kate             14 SID                  1:34.14    1:34.51    2  
  5 Charo, Isabelle           14 SID                       NT    1:39.81    1  
  6 Nash, Olivia              14 SID                       NT    1:40.74  
  7 Applebee, Alexa R         17 SR-PV                1:39.55   x1:46.84  
 -- Berlow, Maia              16 SID                       NT         DQ  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:46.74    3:52.41    8  
     1) Knibb, Taylor 14                2) St. John, Mary                 
     3) Wilson, Julia                   4) Abeles, Liz                    
  2 Stone Ridge-PV  'A'                               3:43.76    3:52.51    4  
     1) Haley, Kelleigh G 14            2) Smith, Maddie E 14             
     3) Gasaway, Lily M 17              4) Kronfli, Natalie K 17          
  3 Stone Ridge-PV  'B'                                    NT    4:43.93    2  
     1) Pressel, Anastasia M 17         2) Phipps, Kara L 15              
     3) Kiyonaga, Annie C 15            4) Taylor, Madi B 16              
  4 Stone Ridge-PV  'D'                                    NT   x5:11.69  
     1) Williams, Margaret C 16         2) Wilson, Celia M 16             
     3) Birch, Maddie F 16              4) Martin, Julianna K 14          
  5 Stone Ridge-PV  'C'                                    NT   x5:17.99  
     1) Deale, Emily V 15               2) Calogero, Cate C 16            
     3) Long, Allison M 16              4) Salmonsen, Anna C 16           
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Stone Ridge                          99   2. Sidwell Friends School               84