SSSA vs SF vs POT - 11/29/2011                         
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       2:01.56    2:01.26    8  
     1) St. John, Mary                  2) Wilson, Julia                  
     3) Epstein, Anna 17                4) Abeles, Liz                    
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    2:08.90    2:07.31    4  
     1) Shaw, Marian                    2) Hellmann, Natalie              
     3) Thompson, Bridget               4) Lindsay, Alison                
  3 Sidwell Friends School  'C'                            NT    2:15.82    2  
     1) Cantizano, Sophia 17            2) Kelsall, Nora 14               
     3) Maguire, Kate 14                4) Sarraille, Charlotte 19        
  4 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:23.48  
     1) Cotto, Nina                     2) Keefe, Julia                   
     3) Beane, Lizzie                   4) Miller, Kate                   
  5 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:24.08  
     1) Zeidan, Karine 14               2) Wilson, Megan 15               
     3) Kulikowski, Tess 14             4) Springer, Jessica 17           
 -- St. Stephen's & St. Agnes  'C'                         NT         DQ  
     1) Lane, Emma                      2) Verheggen, Lucy                
     3) Revers, Natalie                 4) Mountcastle, Kemble            
 
Event 4  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Megan             15 SID                       NT    2:15.55    6  
  2 Sarraille, Charlotte      19 SID                  2:21.19    2:26.11    4  
  3 Kelsall, Nora             14 SID                  2:28.53    2:26.75    3  
  4 Lindsey, Julia               SSSAS                2:30.60    2:29.74    2  
  5 Dougherty, Elizabeth         SSSAS                     NT    2:32.38    1  
  6 Lindsay, Alison              SSSAS                2:29.75    2:34.07  
 
Event 6  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. John, Mary               SID                  2:23.20    2:23.56    6  
  2 Harrigal, Megan              SSSAS                     NT    2:31.82    4  
  3 Kulikowski, Tess          14 SID                       NT    2:37.60    3  
  4 Zeidan, Karine            14 SID                       NT    2:44.99    2  
  5 Thompson, Bridget            SSSAS                2:45.33    2:46.19    1  
  6 Revers, Natalie              SSSAS                     NT    2:58.53  
 
Event 8  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Epstein, Anna             17 SID                    24.88      26.73    6  
  2 Shaw, Marian                 SSSAS                  28.57      29.00    4  
  3 Maguire, Kate             14 SID                       NT      31.79    3  
  4 Miller, Kate                 SSSAS                  36.17      36.18    2  
  5 Berlow, Maia              16 SID                       NT      37.89    1  
  6 Mountcastle, Kemble          SSSAS                  41.75      42.72  
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Epstein, Anna             17 SID                    57.26    1:01.22    6  
  2 Abeles, Liz                  SID                  1:04.78    1:05.41    4  
  3 Wilson, Julia                SID                  1:09.49    1:08.99    3  
  4 Beane, Lizzie                SSSAS                1:17.78    1:17.15    2  
  5 Revers, Natalie              SSSAS                     NT    1:27.19    1  
  6 Dougherty, Elizabeth         SSSAS                     NT    1:31.49  
 
Event 14  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrigal, Megan              SSSAS                     NT    1:00.53    6  
  2 Hellmann, Natalie            SSSAS                     NT    1:06.58    4  
  3 Lindsey, Julia               SSSAS                     NT    1:07.94    3  
  4 Springer, Jessica         17 SID                  1:04.00    1:08.12    2  
  5 Grinker, Olivia           18 SID                  1:08.69    1:14.49    1  
  6 Johnson, Anna             16 SID                  1:24.38    1:15.73  
 
Event 16  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Abeles, Liz                  SID                  5:39.47    5:34.46    6  
  2 St. John, Mary               SID                  5:43.62    5:49.61    4  
  3 Zeidan, Karine            14 SID                       NT    6:28.25    3  
  4 Lindsay, Alison              SSSAS                     NT    6:48.56    2  
  5 Cotto, Nina                  SSSAS                6:39.61    6:52.04    1  
  6 Thompson, Bridget            SSSAS                     NT    7:11.12  
 
Event 18  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:45.99    1:57.43    8  
     1) Springer, Jessica 17            2) Zeidan, Karine 14              
     3) Wilson, Megan 15                4) Kulikowski, Tess 14            
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    2:00.53    1:57.64    4  
     1) Harrigal, Megan                 2) Hellmann, Natalie              
     3) Thompson, Bridget               4) Shaw, Marian                   
  3 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:04.99    2  
     1) Beane, Lizzie                   2) Dougherty, Elizabeth           
     3) Lindsey, Julia                  4) Cotto, Nina                    
  4 Sidwell Friends School  'C'                            NT    2:06.32  
     1) Johnson, Anna 16                2) Kelsall, Nora 14               
     3) Morgenstern, Emiko 15           4) Berlow, Maia 16                
  5 St. Stephen's & St. Agnes  'C'                         NT    2:19.57  
     1) Keefe, Julia                    2) Mountcastle, Kemble            
     3) Buckland, MK                    4) Miller, Kate                   
 
Event 20  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Jessica         17 SID                  1:10.13    1:13.84    6  
  2 Maguire, Kate             14 SID                       NT    1:15.56    4  
  3 Shaw, Marian                 SSSAS                1:12.30    1:19.02    3  
  4 Lane, Emma                   SSSAS                     NT    1:25.71    2  
  5 Cantizano, Sophia         17 SID                  1:18.76    1:25.96    1  
  6 Buckland, MK                 SSSAS                1:29.21    1:26.19  
 
Event 22  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Julia                SID                  1:18.96    1:16.60    6  
  2 Hellmann, Natalie            SSSAS                1:17.56    1:16.72    4  
  3 Wilson, Megan             15 SID                       NT    1:26.61    3  
  4 Keefe, Julia                 SSSAS                1:30.73    1:27.30    2  
  5 Kelsall, Nora             14 SID                       NT    1:37.08    1  
  6 Verheggen, Lucy              SSSAS                     NT    1:46.01  
 
Event 24  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       3:51.23    4:03.50    8  
     1) Epstein, Anna 17                2) Wilson, Julia                  
     3) Abeles, Liz                     4) St. John, Mary                 
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    4:28.40    4:34.35    4  
     1) Harrigal, Megan                 2) Lindsay, Alison                
     3) Revers, Natalie                 4) Cotto, Nina                    
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    4:40.75    2  
     1) Kulikowski, Tess 14             2) Sarraille, Charlotte 19        
     3) Cantizano, Sophia 17            4) Morgenstern, Emiko 15          
  4 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    4:52.38  
     1) Beane, Lizzie                   2) Lindsey, Julia                 
     3) Dougherty, Elizabeth            4) Keefe, Julia                   
  5 St. Stephen's & St. Agnes  'C'                         NT    5:31.72  
     1) Verheggen, Lucy                 2) Miller, Kate                   
     3) Buckland, MK                    4) Lane, Emma                     
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Sidwell Friends School              112   2. St. Stephen's & St. Agnes            58