SSSA vs SF vs POT - 11/29/2011                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    1:50.62    1:55.84    8  
     1) Atkins, Ferrel                  2) Draim, Evan                    
     3) Draim, Kyle                     4) Lindsay, Joe                   
  2 Sidwell Friends School  'A'                       1:58.89    2:00.18    4  
     1) Sarraille, Benjamin             2) Jimenez, Nicolas 14            
     3) Denvir, Jack                    4) Springer, Gavin 15             
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:16.42    2  
     1) Faison, Noah 14                 2) Graham, Cole 18                
     3) Hickel, Garrett                 4) Honnold, Evan 15               
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shackley, Ian                SSSAS                1:55.97    1:56.15    6  
  2 Jimenez, Nicolas          14 SID                       NT    2:22.32    4  
  3 Hickel, Garrett              SID                  2:32.92    2:40.26    3  
  4 Baranov, Maxim               SID                  2:19.00    2:53.54    2  
 
Event 5  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin           15 SID                       NT    2:03.28    6  
  2 Atkins, Ferrel               SSSAS                2:08.49    2:11.47    4  
  3 Draim, Evan                  SSSAS                     NT    2:44.74    3  
  4 Faison, Noah              14 SID                       NT    2:46.80    2  
  5 Jimenez, Nicolas          14 SID                       NT    2:48.74    1  
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Draim, Kyle                  SSSAS                     NT      24.19    6  
  2 Blair, Carter                SSSAS                  25.32      25.95    4  
  3 Griffith, Paul               SSSAS                  29.08      29.27    3  
  4 Marion, Jordan               SID                    31.25      29.82    2  
  5 Graham, Cole              18 SID                       NT      32.11    1  
  6 Honnold, Evan             15 SID                       NT      35.70  
 
Event 11  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                    57.41      56.60    6  
  2 Hickel, Garrett              SID                  1:25.89    1:23.53    4  
  3 Sarraille, Benjamin          SID                       NT    1:24.51    3  
 
Event 13  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Blair, Carter                SSSAS                1:01.97    1:00.91    6  
  2 Baranov, Maxim               SID                  1:04.47    1:13.83    4  
  3 Graham, Cole              18 SID                       NT    1:20.00    3  
 
Event 15  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin           15 SID                       NT    4:49.51    6  
  2 Shackley, Ian                SSSAS                5:10.48    5:06.50    4  
 
Event 17  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:44.76    1:45.79    8  
     1) Denvir, Jack                    2) Sarraille, Benjamin            
     3) Jimenez, Nicolas 14             4) Springer, Gavin 15             
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    1:39.93    1:50.56    4  
     1) Blair, Carter                   2) Draim, Evan                    
     3) Griffith, Paul                  4) Shackley, Ian                  
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:10.00    2  
     1) Marion, Jordan                  2) Baranov, Maxim                 
     3) Graham, Cole 18                 4) Honnold, Evan 15               
 
Event 19  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Ferrel               SSSAS                     NT    1:00.12    6  
  2 Draim, Kyle                  SSSAS                1:15.32    1:11.87    4  
  3 Sarraille, Benjamin          SID                  1:14.97    1:16.36    3  
  4 Faison, Noah              14 SID                       NT    1:18.90    2  
  5 Griffith, Paul               SSSAS                1:27.16    1:30.09    1  
 
Event 21  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:03.71    1:05.17    6  
  2 Draim, Evan                  SSSAS                     NT    1:19.74    4  
 -- Marion, Jordan               SID                       NT         DQ  
 
Event 23  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                         NT    3:54.71    8  
     1) Lindsay, Joe                    2) Shackley, Ian                  
     3) Atkins, Ferrel                  4) Draim, Kyle                    
  2 Sidwell Friends School  'A'                       4:06.26    5:05.68    4  
     1) Marion, Jordan                  2) Hickel, Garrett                
     3) Faison, Noah 14                 4) Baranov, Maxim                 
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Sidwell Friends School               78   2. St. Stephen's & St. Agnes            71