SSSA vs MAR vs EB - 1/10/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    2:07.31    2:08.44  
     1) Shaw, Marian                    2) Hellmann, Natalie              
     3) Thompson, Bridget               4) Harrigal, Megan                
  2 Maret School  'A'                                 1:58.14    2:15.16  
     1) Bolden, Courtney 16             2) Mendelson, Olivia 17           
     3) Pietrantonio, Sofie S 16        4) Mulroy, Julia 16               
  3 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:20.98  
     1) Lane, Emma                      2) Keefe, Julia                   
     3) Beane, Lizzie                   4) Revers, Natalie                
  4 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:20.17    2:39.20  
     1) Arandia, Mathilde 17            2) Jentoft-Herr, Kate 17          
     3) Greenwood, Tess 14              4) Schorr, Ronit 15               
 
Event 4  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Marian                 SSSAS                     NT    2:27.08  
  2 Lindsay, Alison              SSSAS                2:25.48    2:27.88  
  3 Mooskin, Enti             16 Burke-ZZ                  NT    3:00.61  
  4 Murphy, Kammie            16 Maret                     NT    3:08.23  
  5 Crane, Audrey             17 Maret                3:04.25    3:13.32  
  6 Hernandez, Victoria       14 Burke-ZZ                  NT    3:59.95  
 
Event 6  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulroy, Julia             16 Maret                2:54.27    2:25.11  
  2 Pietrantonio, Sofie S     16 Maret                2:07.30    2:54.59  
  3 Revers, Natalie              SSSAS                2:58.53    2:55.63  
  4 Jentoft-Herr, Kate        17 Burke-ZZ                  NT    3:18.88  
 
Event 8  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsey, Julia               SSSAS                     NT      29.97  
  2 Sprenger, Julia           15 Maret                  30.05      30.73  
  3 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ               29.83      31.12  
  4 Verheggen, Lucy              SSSAS                     NT      34.36  
  5 Barriteau, Kristi         16 Maret                  37.22      39.19  
  6 Rehman, Jehaan            14 Burke-ZZ               46.25      40.66  
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     16 Maret                  56.49    1:06.45  
  2 Thompson, Bridget            SSSAS                1:13.29    1:11.75  
  3 Beane, Lizzie                SSSAS                1:15.98    1:16.06  
  4 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ                  NT    1:22.45  
 
Event 14  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsey, Julia               SSSAS                     NT    1:04.85  
  2 Bolden, Courtney          16 Maret                1:05.88    1:08.11  
  3 Mulroy, Julia             16 Maret                1:06.70    1:09.27  
  4 Miller, Kate                 SSSAS                1:21.22    1:22.06  
  5 Weiss, Maria              16 Burke-ZZ                  NT    1:30.19  
  6 Weaver, Emma              14 Burke-ZZ                  NT    1:34.48  
 
Event 16  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cotto, Nina                  SSSAS                6:39.61    6:30.33  
  2 Dougherty, Elizabeth         SSSAS                6:44.83    6:35.48  
  3 Sprenger, Julia           15 Maret                     NT    7:30.99  
  4 Mendelson, Olivia         17 Maret                     NT    8:13.12  
  5 Greenwood, Tess           14 Burke-ZZ             8:30.39    8:40.61  
 
Event 18  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    1:56.64    1:55.64  
     1) Harrigal, Megan                 2) Hellmann, Natalie              
     3) Shaw, Marian                    4) Thompson, Bridget              
  2 Maret School  'A'                                 1:52.31    2:02.10  
     1) Mulroy, Julia 16                2) Bolden, Courtney 16            
     3) Sprenger, Julia 15              4) Pietrantonio, Sofie S 16       
  3 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:14.45  
     1) Miller, Kate                    2) Revers, Natalie                
     3) Verheggen, Lucy                 4) Lane, Emma                     
  4 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:09.92    2:21.99  
     1) Schorr, Ronit 15                2) Mooskin, Enti 16               
     3) Weiss, Maria 16                 4) Jentoft-Herr, Kate 17          
  5 Maret School  'B'                                      NT    2:29.09  
     1) Crane, Audrey 17                2) Barriteau, Kristi 16           
     3) Murphy, Kammie 16               4) Mendelson, Olivia 17           
  6 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:52.62  
     1) Bernhardt, Hannah 15            2) Rehman, Jehaan 14              
     3) Hernandez, Victoria 14          4) Weaver, Emma 14                
 
Event 20  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrigal, Megan              SSSAS                1:09.87    1:10.74  
  2 Bolden, Courtney          16 Maret                1:12.76    1:19.05  
  3 Lindsay, Alison              SSSAS                     NT    1:32.12  
  4 Bernhardt, Hannah         15 Burke-ZZ                  NT    1:48.42  
  5 Crane, Audrey             17 Maret                1:43.47    1:49.21  
 
Event 22  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellmann, Natalie            SSSAS                1:16.72    1:16.06  
  2 Jentoft-Herr, Kate        17 Burke-ZZ             1:35.60    1:35.51  
  3 Mendelson, Olivia         17 Maret                1:35.48    1:41.06  
  4 Murphy, Kammie            16 Maret                1:45.52    1:46.96  
  5 Schorr, Ronit             15 Burke-ZZ             1:42.13    1:47.04  
 
Event 24  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    4:18.63    4:33.09  
     1) Lindsay, Alison                 2) Dougherty, Elizabeth           
     3) Lindsey, Julia                  4) Cotto, Nina                    
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    4:45.41  
     1) Keefe, Julia                    2) Lane, Emma                     
     3) Revers, Natalie                 4) Beane, Lizzie                  
  3 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       5:04.12    5:34.50  
     1) Mooskin, Enti 16                2) Bernhardt, Hannah 15           
     3) Greenwood, Tess 14              4) Arandia, Mathilde 17           
  4 Maret School  'A'                                 3:47.21    5:50.86  
     1) Sprenger, Julia 15              2) Crane, Audrey 17               
     3) Barriteau, Kristi 16            4) Murphy, Kammie 16              


                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
                                     Women                                     
                  Maret School   59.00     32.00 Edmund Burke School           
     St. Stephen's & St. Agnes   75.00     18.00 Edmund Burke School           
     St. Stephen's & St. Agnes   60.00     34.00 Maret School