SSSA vs MAR vs EB - 1/10/2012                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       1:59.67    2:06.95  
     1) Jentoft-Herr, Eric 15           2) Baker, Julian 17               
     3) Geoghegan, Sam 16               4) Sandstrom, Philip 16           
  2 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:30.73  
     1) Wiltshire, Tommy 16             2) Li, Sam 15                     
     3) Taft-Morales, Justin 16         4) Cacozza, Lucas 17              
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Griffith, Paul               SSSAS                2:29.96    2:28.69  
  2 Hernandez, Romy           16 Burke-ZZ                  NT    2:41.26  
  3 Nakamura, Chris           15 Burke-ZZ                  NT    3:13.88  
 
Event 5  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Ferrel               SSSAS                2:07.40    2:11.74  
  2 Geoghegan, Sam            16 Burke-ZZ                  NT    2:26.40  
  3 Baker, Julian             17 Burke-ZZ                  NT    2:54.05  
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsay, Joe                 SSSAS                  24.37      24.97  
  2 Blair, Carter                SSSAS                  25.32      25.50  
  3 Geoghegan, Sam            16 Burke-ZZ               25.94      28.22  
  4 Schneider, Julian         17 Maret                  42.22      33.06  
  5 Tinker, Matt              14 Burke-ZZ               32.41      37.02  
  6 Rodriguez, Danny          15 Maret                  31.27      41.10  
 
Event 11  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jentoft-Herr, Eric        15 Burke-ZZ             1:03.67    1:03.89  
 
Event 13  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsay, Joe                 SSSAS                  54.97      55.88  
  2 Blair, Carter                SSSAS                1:00.91    1:00.10  
  3 Spigler, Alex             17 Maret                  58.24    1:01.20  
  4 Wiltshire, Tommy          16 Burke-ZZ             1:18.52    1:09.58  
  5 Cacozza, Lucas            17 Burke-ZZ                  NT    1:18.28  
  6 Schneider, Julian         17 Maret                1:35.40    1:30.09  
 
Event 15  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Taft-Morales, Justin      16 Burke-ZZ                  NT    7:39.65  
  2 Sandstrom, Philip         16 Burke-ZZ             8:11.59    8:02.68  
 
Event 17  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    1:39.93    1:46.84  
     1) Lindsay, Joe                    2) Blair, Carter                  
     3) Griffith, Paul                  4) Atkins, Ferrel                 
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       1:52.87    1:59.36  
     1) Baker, Julian 17                2) Hernandez, Romy 16             
     3) Sandstrom, Philip 16            4) Geoghegan, Sam 16              
  3 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:39.88  
     1) Cacozza, Lucas 17               2) Li, Sam 15                     
     3) Nakamura, Chris 15              4) Tinker, Matt 14                
 
Event 19  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jentoft-Herr, Eric        15 Burke-ZZ             1:02.83    1:04.80  
  2 Griffith, Paul               SSSAS                1:26.04    1:28.14  
  3 Wiltshire, Tommy          16 Burke-ZZ             1:27.71    1:29.32  
 
Event 21  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Atkins, Ferrel               SSSAS                1:04.84    1:06.18  
  2 Spigler, Alex             17 Maret                1:05.17    1:13.58  
  3 Baker, Julian             17 Burke-ZZ             1:20.30    1:22.78  
  4 Rodriguez, Danny          15 Maret                1:26.46    1:27.12  
  5 Li, Sam                   15 Burke-ZZ             1:41.97    1:31.49  
 
Event 23  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    3:41.18    4:01.85  
     1) Lindsay, Joe                    2) Blair, Carter                  
     3) Griffith, Paul                  4) Atkins, Ferrel                 
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       4:19.09    4:38.40  
     1) Taft-Morales, Justin 16         2) Hernandez, Romy 16             
     3) Wiltshire, Tommy 16             4) Jentoft-Herr, Eric 15          


                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
                                      Men                                      
           Edmund Burke School   68.00     12.00 Maret School                  
           Edmund Burke School   46.00     41.00 St. Stephen's & St. Agnes     
     St. Stephen's & St. Agnes   42.00      6.00 Maret School