SSSA v BU v EB - 1/24/2012                           
                                    Results                                    
 
Event 2  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    2:07.31    2:05.29  
     1) Shaw, Marian                    2) Hellmann, Natalie              
     3) Thompson, Bridget               4) Harrigal, Megan                
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:20.53  
     1) Dougherty, Elizabeth            2) Keefe, Julia                   
     3) Beane, Lizzie                   4) Lane, Emma                     
  3 The Bullis School-PV  'A'                              NT    2:28.06  
     1) Maia-Goldstein, Eliana 15       2) Dahut, Maddie 18               
     3) Bass, Carly 15                  4) Brundred, Laura 16             
  4 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:20.17    2:39.24  
     1) Nunn, Alana 15                  2) Jentoft-Herr, Kate 17          
     3) Greenwood, Tess 14              4) Arandia, Mathilde 17           
 
Event 4  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindsey, Julia               SSSAS                2:29.74    2:29.01  
  2 Miller, Kate                 SSSAS                     NT    3:00.50  
  3 Maia-Goldstein, Eliana    15 Bullis-PV            3:07.54    3:08.94  
  4 Hernandez, Victoria       14 Burke-ZZ             3:59.95    3:37.51  
  5 Rehman, Jehaan            14 Burke-ZZ                  NT    3:44.15  
 
Event 6  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bridget            SSSAS                2:41.92    2:41.55  
  2 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ             2:53.62    2:58.22  
  3 Bass, Carly               15 Bullis-PV            3:00.59    3:05.53  
 -- Nunn, Alana               15 Burke-ZZ                  NT         DQ  
 -- Verheggen, Lucy              SSSAS                     NT         DQ  
 
Event 8  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrigal, Megan              SSSAS                  26.42      26.60  
  2 Brundred, Laura           16 Bullis-PV              29.35      29.06  
  3 Dougherty, Elizabeth         SSSAS                  30.17      30.01  
  4 Miller, Kate                 SSSAS                  35.16      30.26  
  5 Jentoft-Herr, Kate        17 Burke-ZZ               31.98      32.21  
  6 Lindsay, Alison              SSSAS                  30.55      34.74  
  7 Greenwood, Tess           14 Burke-ZZ               36.67      36.30  
  8 Weiss, Maria              16 Burke-ZZ               39.50      37.40  
  9 Weaver, Emma              14 Burke-ZZ               41.15      40.47  
 10 Mitchell, Kendall M       16 Bullis-PV                 NT      54.21  
 
Event 12  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beane, Lizzie                SSSAS                1:15.98    1:13.00  
  2 Dahut, Maddie             18 Bullis-PV                 NT    1:15.17  
  3 Hellmann, Natalie            SSSAS                     NT    1:16.12  
  4 Bass, Carly               15 Bullis-PV            1:19.20    1:21.54  
 
Event 14  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thompson, Bridget            SSSAS                1:05.46    1:04.98  
  2 Dougherty, Elizabeth         SSSAS                     NT    1:06.08  
  3 Brundred, Laura           16 Bullis-PV            1:08.11    1:09.30  
  4 Bernhardt, Hannah         15 Burke-ZZ                  NT    1:26.66  
  5 Weiss, Maria              16 Burke-ZZ                  NT    1:28.71  
  6 Stewart, Naomi C          14 Bullis-PV                 NT    1:31.26  
 
Event 16  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cotto, Nina                  SSSAS                6:30.33    6:33.53  
  2 Shaw, Marian                 SSSAS                6:44.10    6:50.01  
  3 Greenwood, Tess           14 Burke-ZZ             8:30.39    8:44.25  
  4 Wu, Minnie                14 Bullis-PV                 NT    9:52.05  
 
Event 18  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    1:55.64    1:56.20  
     1) Lindsay, Alison                 2) Lindsey, Julia                 
     3) Hellmann, Natalie               4) Harrigal, Megan                
  2 The Bullis School-PV  'A'                         1:59.07    2:03.04  
     1) Maia-Goldstein, Eliana 15       2) Brundred, Laura 16             
     3) Bass, Carly 15                  4) Dahut, Maddie 18               
  3 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    2:07.37  
     1) Beane, Lizzie                   2) Lane, Emma                     
     3) Verheggen, Lucy                 4) Keefe, Julia                   
  4 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:09.92    2:28.39  
     1) Arandia, Mathilde 17            2) Nunn, Alana 15                 
     3) Weiss, Maria 16                 4) Jentoft-Herr, Kate 17          
 
Event 20  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Marian                 SSSAS                     NT    1:16.46  
  2 Lane, Emma                   SSSAS                1:25.63    1:29.00  
  3 Schorr, Ronit             15 Burke-ZZ                  NT    1:39.59  
  4 Maia-Goldstein, Eliana    15 Bullis-PV            1:41.45    1:44.19  
 -- Nunn, Alana               15 Burke-ZZ             1:34.46         DQ  
 
Event 22  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hellmann, Natalie            SSSAS                1:16.06    1:16.24  
  2 Keefe, Julia                 SSSAS                1:26.49    1:27.41  
  3 Dahut, Maddie             18 Bullis-PV                 NT    1:29.66  
  4 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ             1:29.29    1:34.56  
  5 Hernandez, Victoria       14 Burke-ZZ             2:01.20    2:07.14  
 -- Wu, Minnie                14 Bullis-PV                 NT         DQ  
 
Event 24  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Stephen's & St. Agnes  'A'                    4:18.63    4:32.34  
     1) Lindsay, Alison                 2) Dougherty, Elizabeth           
     3) Shaw, Marian                    4) Cotto, Nina                    
  2 St. Stephen's & St. Agnes  'B'                         NT    5:30.04  
     1) Verheggen, Lucy                 2) Mountcastle, Kemble            
     3) Miller, Kate                    4) Lane, Emma                     
  3 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       5:04.12    6:07.97  
     1) Bernhardt, Hannah 15            2) Schorr, Ronit 15               
     3) Weaver, Emma 14                 4) Greenwood, Tess 14             


                                Dual Meet Scores                     
 
     St. Stephen's & St. Agnes   80.00     12.00 Edmund Burke School           
             The Bullis School   44.00     40.00 Edmund Burke School           
     St. Stephen's & St. Agnes   74.00     18.00 The Bullis School