Sidwell vs Georgetow Day School - 12/6/2011                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:58.89    2:00.47    8  
     1) Jimenez, Nicolas 14             2) Sarraille, Benjamin            
     3) Denvir, Jack                    4) Springer, Gavin 15             
  2 Georgetown Day School  'A'                        2:01.79    2:00.79    4  
     1) Pavlakis, Alex 15               2) Fitzgerald, Kyle 15            
     3) Callander, Scott 14             4) Wallentin, Ilan 15             
  3 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:11.65    2  
     1) Benson, Jack 17                 2) Faison, Noah 14                
     3) Hickel, Garrett                 4) Graham, Cole 18                
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarraille, Benjamin          SID                       NT    2:27.74    6  
  2 Gunby, David              14 GDS                       NT    2:28.09    5  
  3 Faison, Noah              14 SID                       NT    2:32.26    4  
  4 Graham, Cole              18 SID                       NT    3:21.63    3  
  5 Wallentin, Ilan           15 GDS                       NT    3:28.98    2  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pavlakis, Alex            15 GDS                       NT    2:12.32    6  
  2 Benson, Jack              17 SID                  2:26.20    2:36.11    5  
  3 Baranov, Maxim               SID                       NT    3:09.75    4  
 -- Hickel, Garrett              SID                       NT         DQ  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott          14 GDS                       NT      24.31    6  
  2 Fitzgerald, Kyle          15 GDS                       NT      27.75    5  
  3 Jimenez, Nicolas          14 SID                       NT      28.44    4  
  4 Marion, Jordan               SID                    29.82      29.83    3  
  5 Honnold, Evan             15 SID                    35.70      31.64    2  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                    56.60      57.46    6  
  2 Faison, Noah              14 SID                       NT    1:15.99    5  
  3 Hickel, Garrett              SID                  1:23.53    1:24.81    4  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin           15 SID                    56.40      50.91    6  
  2 Fitzgerald, Kyle          15 GDS                  1:04.99    1:04.13    5  
  3 Marion, Jordan               SID                  1:20.50    1:15.41    4  
  4 Baranov, Maxim               SID                  1:04.47    1:16.78    3  
  5 Stone, Sam                14 GDS                  1:29.53    1:24.75    2  
  6 Wallentin, Ilan           15 GDS                       NT    1:26.53    1  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callander, Scott          14 GDS                       NT    5:35.10    6  
  2 Sarraille, Benjamin          SID                       NT    6:43.24    5  
  3 Graham, Cole              18 SID                       NT    9:33.64    4  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sidwell Friends School  'A'                       1:44.76    1:45.67    8  
     1) Denvir, Jack                    2) Sarraille, Benjamin            
     3) Jimenez, Nicolas 14             4) Springer, Gavin 15             
  2 Sidwell Friends School  'B'                            NT    2:02.50    4  
     1) Benson, Jack 17                 2) Faison, Noah 14                
     3) Marion, Jordan                  4) Graham, Cole 18                
  3 Georgetown Day School  'A'                        2:22.96    2:07.06    2  
     1) Gunby, David 14                 2) Stone, Sam 14                  
     3) Fitzgerald, Kyle 15             4) Wallentin, Ilan 15             
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Springer, Gavin           15 SID                       NT      56.88    6  
  2 Pavlakis, Alex            15 GDS                       NT      59.91    5  
  3 Benson, Jack              17 SID                  1:14.33    1:11.24    4  
  4 Jimenez, Nicolas          14 SID                       NT    1:14.67    3  
  5 Stone, Sam                14 GDS                       NT    1:48.04    2  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack                 SID                  1:03.71    1:05.55    6  
  2 Gunby, David              14 GDS                       NT    1:38.36    5  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Georgetown Day School  'A'                        4:25.35    4:24.84    8  
     1) Callander, Scott 14             2) Gunby, David 14                
     3) Stone, Sam 14                   4) Pavlakis, Alex 15              
  2 Sidwell Friends School  'A'                       4:06.26    4:44.48    4  
     1) Marion, Jordan                  2) Hickel, Garrett                
     3) Baranov, Maxim                  4) Honnold, Evan 15               
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Sidwell Friends School              113   2. Georgetown Day School                64