MCN v MAR v EB - 2/2/2012                           
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              1:58.14    2:17.32  
     1) Mulroy, Julia S 16              2) Mendelson, Olivia L 17         
     3) Pietrantonio, Sofie S 17        4) Sprenger, Julia E 15           
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:20.17    2:38.61  
     1) Nunn, Alana 15                  2) Jentoft-Herr, Kate 17          
     3) Greenwood, Tess 14              4) Arandia, Mathilde 17           
  3 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  2:36.19    2:40.73  
     1) McCreary, Danielle 17           2) Benton, Gloria 15              
     3) Bryant, Allison 15              4) Langster, Avery 13             
  4 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:54.05  
     1) Campbell, Frances 15            2) Hernandez, Victoria 14         
     3) Schorr, Ronit 15                4) Weiss, Maria 16                
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     17 Maret-PV             2:01.77    2:08.25  
  2 Allegro, Bailey           14 Mustangs-PV          2:50.71    2:43.63  
  3 Kacar, Brenna             15 Mustangs-PV          2:47.04    2:44.88  
  4 Mendelson, Olivia L       17 Maret-PV             2:49.57    2:45.97  
  5 Bernhardt, Hannah         15 Burke-ZZ                  NT    3:11.24  
  6 Weaver, Emma              14 Burke-ZZ                  NT    3:53.29  
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulroy, Julia S           16 Maret-PV             2:54.27    2:49.23  
  2 Grannis, Lizzy J          15 Maret-PV                  NT    2:51.42  
  3 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ             2:53.62    3:02.11  
  4 Bryant, Allison           15 Mustangs-PV               NT    3:05.33  
  5 Mooskin, Enti             16 Burke-ZZ                  NT    3:35.96  
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Julia E         15 Maret-PV               30.05      31.10  
  2 Jentoft-Herr, Kate        17 Burke-ZZ               31.98      31.98  
  3 Nunn, Alana               15 Burke-ZZ               36.03      34.13  
  4 Fortune, Alexandra        14 Mustangs-PV               NT      35.93  
  5 Schorr, Ronit             15 Burke-ZZ               39.82      37.51  
  6 Crane, Audrey             17 Maret-PV               35.84      37.53  
  7 Ferrell, Teneishia        14 Mustangs-PV            36.20      38.01  
  8 Rehman, Jehaan            14 Burke-ZZ               40.66      39.46  
  9 Allen, Lindsay            15 Mustangs-PV            37.68      55.23  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grannis, Lizzy J          15 Maret-PV                  NT    1:21.88  
  2 Bryant, Allison           15 Mustangs-PV               NT    1:29.26  
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sprenger, Julia E         15 Maret-PV             1:11.65    1:10.27  
  2 Nunn, Alana               15 Burke-ZZ                  NT    1:17.93  
  3 Murphy, Kammie A          16 Maret-PV                  NT    1:22.99  
  4 Weiss, Maria              16 Burke-ZZ             1:28.71    1:26.45  
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kacar, Brenna             15 Mustangs-PV          7:23.74    7:16.95  
  2 Greenwood, Tess           14 Burke-ZZ             8:30.39    8:31.54  
  3 Murphy, Kammie A          16 Maret-PV                  NT    9:09.38  
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maret School-PV  'A'                              1:56.29    2:03.90  
     1) Mulroy, Julia S 16              2) Grannis, Lizzy J 15            
     3) Sprenger, Julia E 15            4) Pietrantonio, Sofie S 17       
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       2:09.92    2:11.65  
     1) Mooskin, Enti 16                2) Jentoft-Herr, Kate 17          
     3) Nunn, Alana 15                  4) Arandia, Mathilde 17           
  3 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  2:19.32    2:14.24  
     1) Allegro, Bailey 14              2) Benton, Gloria 15              
     3) Langster, Avery 13              4) Allen, Lindsay 15              
  4 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:49.52  
     1) Weaver, Emma 14                 2) Bernhardt, Hannah 15           
     3) Rehman, Jehaan 14               4) Hernandez, Victoria 14         
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mulroy, Julia S           16 Maret-PV             1:15.75    1:17.53  
  2 Schorr, Ronit             15 Burke-ZZ             1:39.59    1:38.76  
  3 Campbell, Frances         15 Burke-ZZ             1:45.12    1:39.90  
  4 Crane, Audrey             17 Maret-PV             1:43.47    1:47.82  
  5 Benton, Gloria            15 Mustangs-PV               NT    2:12.96  
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pietrantonio, Sofie S     17 Maret-PV             1:13.55    1:19.15  
  2 Allegro, Bailey           14 Mustangs-PV               NT    1:28.31  
  3 Mendelson, Olivia L       17 Maret-PV             1:33.57    1:33.35  
  4 Arandia, Mathilde         17 Burke-ZZ             1:29.29    1:34.32  
  5 Hernandez, Victoria       14 Burke-ZZ             2:01.20    1:55.57  
  6 McCreary, Danielle        17 Mustangs-PV               NT    1:59.24  
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  5:34.75    5:30.49  
     1) Bryant, Allison 15              2) McCreary, Danielle 17          
     3) Fortune, Alexandra 14           4) Langster, Avery 13             
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       5:04.12    5:46.30  
     1) Schorr, Ronit 15                2) Bernhardt, Hannah 15           
     3) Weiss, Maria 16                 4) Greenwood, Tess 14             


                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
           Edmund Burke School   76.00     53.00 Bishop McNamara Mustangs      
                  Maret School   79.00     46.00 Bishop McNamara Mustangs      
                  Maret School   77.00     53.00 Edmund Burke School