MCN v MAR v EB - 2/2/2012                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       1:59.67    2:01.72  
     1) Jentoft-Herr, Eric 15           2) Baker, Julian 17               
     3) Geoghegan, Sam 16               4) Nunn, Dylan 17                 
  2 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  2:02.26    2:05.95  
     1) Kelly, Shane 17                 2) Bryant, Tyler 17               
     3) Holloman, Cole 17               4) McGinley, Thomas 14            
  3 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:33.72  
     1) Nakamura, Chris 15              2) Taft-Morales, Justin 16        
     3) Sandstrom, Philip 16            4) Cacozza, Lucas 17              
 
Event 3  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Young, Marquell           15 Mustangs-PV               NT    2:20.92  
  2 McGinley, Thomas          14 Mustangs-PV          2:24.07    2:20.97  
  3 Wiltshire, Tommy          16 Burke-ZZ             2:58.25    2:48.13  
  4 Tinker, Matt              14 Burke-ZZ             3:24.77    3:18.16  
 
Event 5  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spigler, Alex M           17 Maret-PV             2:17.36    2:21.02  
  2 Geoghegan, Sam            16 Burke-ZZ             2:24.14    2:23.42  
  3 Holloman, Cole            17 Mustangs-PV               NT    2:30.47  
  4 Baker, Julian             17 Burke-ZZ             2:50.20    2:49.15  
  5 Corley, John              17 Mustangs-PV               NT    2:52.95  
 
Event 7  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nunn, Dylan               17 Burke-ZZ               29.00      28.55  
  2 Rodriguez, Danny          15 Maret-PV               31.27      31.44  
  3 Cacozza, Lucas            17 Burke-ZZ               35.95      33.38  
  4 Schneider, Julian M       17 Maret-PV               41.10      33.44  
  5 Tinker, Matt              14 Burke-ZZ               32.41      34.45  
  6 Adams, Devon              14 Mustangs-PV            40.08      35.62  
  7 Nakamura, Chris           15 Burke-ZZ               41.26      40.78  
 
Event 11  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jentoft-Herr, Eric        15 Burke-ZZ             1:03.67    1:02.93  
  2 Holloman, Cole            17 Mustangs-PV               NT    1:06.89  
  3 Sandstrom, Philip         16 Burke-ZZ             1:27.15    1:19.73  
 
Event 13  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Tyler             17 Mustangs-PV            58.29    1:05.31  
  2 Baker, Julian             17 Burke-ZZ             1:09.92    1:06.35  
  3 Young, Marquell           15 Mustangs-PV               NT    1:07.48  
  4 Rodriguez, Danny          15 Maret-PV             1:16.35    1:12.02  
  5 Adams, Devon              14 Mustangs-PV          1:35.20    1:29.16  
  6 Nakamura, Chris           15 Burke-ZZ                  NT    1:35.94  
 
Event 15  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGinley, Thomas          14 Mustangs-PV          6:25.77    6:20.62  
  2 Taft-Morales, Justin      16 Burke-ZZ             7:32.05    7:47.80  
  3 Nunn, Dylan               17 Burke-ZZ                  NT    8:17.45  
 
Event 17  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  1:46.62    1:51.11  
     1) Young, Marquell 15              2) Corley, John 17                
     3) Kelly, Shane 17                 4) Bryant, Tyler 17               
  2 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       1:51.27    1:55.70  
     1) Nunn, Dylan 17                  2) Sandstrom, Philip 16           
     3) Wiltshire, Tommy 16             4) Baker, Julian 17               
  3 Edmund Burke School-ZZ  'B'                            NT    2:21.90  
     1) Cacozza, Lucas 17               2) Tinker, Matt 14                
     3) Nakamura, Chris 15              4) Taft-Morales, Justin 16        
 
Event 19  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jentoft-Herr, Eric        15 Burke-ZZ             1:02.83    1:03.14  
  2 Kelly, Shane              17 Mustangs-PV          1:09.65    1:12.59  
  3 Corley, John              17 Mustangs-PV               NT    1:21.53  
  4 Cacozza, Lucas            17 Burke-ZZ             1:38.36    1:39.92  
 
Event 21  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spigler, Alex M           17 Maret-PV             1:05.17    1:10.99  
  2 Geoghegan, Sam            16 Burke-ZZ             1:16.34    1:16.46  
  3 Bryant, Tyler             17 Mustangs-PV          1:17.12    1:17.30  
  4 Taft-Morales, Justin      16 Burke-ZZ             1:39.69    1:35.52  
  5 Schneider, Julian M       17 Maret-PV                  NT    1:37.56  
 
Event 23  Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Edmund Burke School-ZZ  'A'                       4:19.09    4:25.35  
     1) Geoghegan, Sam 16               2) Wiltshire, Tommy 16            
     3) Tinker, Matt 14                 4) Jentoft-Herr, Eric 15          
  2 Bishop McNamara Mustangs-PV  'A'                  4:12.61    4:27.94  
     1) Adams, Devon 14                 2) Holloman, Cole 17              
     3) McGinley, Thomas 14             4) Young, Marquell 15             


                      Dual Meet Scores - Through Event 24                      
 
           Edmund Burke School   80.00     61.00 Bishop McNamara Mustangs      
      Bishop McNamara Mustangs   79.00     26.00 Maret School                  
           Edmund Burke School  100.00     22.00 Maret School