Sidwell Friends School v Bp McNamara HS - 1/4/2011               
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop McNamara High School  'A'            1:47.49    1:59.61          8  
     1) Holmes, Tyler SR                2) Bryant, Tyler JR               
     3) Holmes, Austin JR               4) Holloman, Cole SO              
  2 Sidwell Friends School  'A'                      NT    2:03.98          4  
     1) Malone, Matthew                 2) Benson, Jack                   
     3) Denvir, Jack                    4) Ward, Brendan                  
  3 Bishop McNamara High School  'B'                 NT    2:09.17          2  
     1) Kelly, Shane JR                 2) Glotfelty, James SR            
     3) Gouldman, Steve SO              4) Corley, John JR                
  4 Bishop McNamara High School  'C'                 NT   x2:31.45        
     1) Pracht, Allan FR                2) Dunn, Kosi SO                  
     3) Haugh, Billy SR                 4) Gray, Ryan FR                  
 
Event 3  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holloman, Cole      SO BMHS                 2:15.44    2:19.56          6  
  2 Malone, Matthew        SID                  2:25.25    2:23.85          4  
  3 Charo, Benjamin        SID                       NT    2:41.17          3  
  4 Corley, John        JR BMHS                 2:42.75    2:47.27          2  
  5 Baranov, Maxim         SID                  3:38.81    3:01.99          1  
 
Event 5  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bryant, Tyler       JR BMHS                 2:23.64    2:28.16          6  
  2 Benson, Jack           SID                  2:29.43    2:30.59          4  
  3 Holmes, Austin      JR BMHS                 2:49.06    2:47.35          3  
  4 Gouldman, Steve     SO BMHS                 2:56.78    2:51.15          2  
  5 Beecher, Cole          SID                       NT    3:09.70          1  
 
Event 7  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Tyler       SR BMHS                   24.98      25.65          6  
  2 Hickel, Garrett        SID                       NT      30.23          4  
  3 Flynn, Aidan        SO BMHS                   34.91      32.11          3  
  4 Corley, John        JR BMHS                      NT      32.33          2  
  5 Marion, Jordan         SID                       NT      32.63          1  
  6 Baranov, Maxim         SID                       NT      33.31        
 
Event 11  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Austin      JR BMHS                 1:08.88    1:18.39          6  
  2 Haugh, Billy        SR BMHS                      NT    1:23.91          4  
  3 Hickel, Garrett        SID                       NT    1:25.89          3  
  4 Gray, Ryan          FR BMHS                 1:33.26    1:28.46          2  
 
Event 13  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack           SID                       NT      55.15          6  
  2 Holloman, Cole      SO BMHS                   56.95      59.95          4  
  3 Wilson, Joe         SO BMHS                 1:15.62    1:14.34          3  
  4 Beecher, Cole          SID                  1:14.88    1:17.69          2  
  5 Marion, Jordan         SID                       NT    1:22.03          1  
 
Event 15  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gouldman, Steve     SO BMHS                 6:46.19    7:06.38          6  
  2 Glotfelty, James    SR BMHS                 7:12.50    7:08.70          4  
  3 Pracht, Allan       FR BMHS                      NT    8:03.53          3  
 
Event 17  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop McNamara High School  'A'            1:38.01    1:52.61          8  
     1) Holmes, Tyler SR                2) Holmes, Austin JR              
     3) Kelly, Shane JR                 4) Glotfelty, James SR            
  2 Sidwell Friends School  'A'                      NT    2:03.84          4  
     1) Ward, Brendan                   2) Charo, Benjamin                
     3) Hickel, Garrett                 4) Baranov, Maxim                 
  3 Bishop McNamara High School  'C'                 NT    2:11.48          2  
     1) Wilson, Joe SO                  2) Bowman, Jack FR                
     3) Allegro, Jake SR                4) Haugh, Michael FR              
  4 Bishop McNamara High School  'B'                 NT   x2:22.91        
     1) Haugh, Billy SR                 2) Fennelly, Donovan FR           
     3) Gray, Ryan FR                   4) Flynn, Aidan SO                
 
Event 19  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holmes, Tyler       SR BMHS                 1:06.76    1:08.60          6  
  2 Malone, Matthew        SID                  1:19.81    1:18.17          4  
  3 Kelly, Shane        JR BMHS                 1:12.75    1:18.19          3  
  4 Ward, Brendan          SID                       NT    1:39.80          2  
  5 Pracht, Allan       FR BMHS                 1:37.65    1:43.19          1  
 
Event 21  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denvir, Jack           SID                       NT    1:07.52          6  
  2 Benson, Jack           SID                  1:15.36    1:17.11          4  
  3 Bryant, Tyler       JR BMHS                 1:15.26    1:17.79          3  
  4 Dunn, Kosi          SO BMHS                 1:28.68    1:20.59          2  
  5 Charo, Benjamin        SID                       NT    1:26.36          1  
  6 Edwards, Jay        FR BMHS                 1:32.13    1:28.34        
 
Event 23  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop McNamara High School  'A'            3:53.16    4:14.83          8  
     1) Bryant, Tyler JR                2) Glotfelty, James SR            
     3) Gouldman, Steve SO              4) Holloman, Cole SO              
  2 Sidwell Friends School  'A'                      NT    4:24.82          4  
     1) Denvir, Jack                    2) Beecher, Cole                  
     3) Malone, Matthew                 4) Benson, Jack                   
  3 Bishop McNamara High School  'B'                 NT    5:04.90          2  
     1) Kelly, Shane JR                 2) Haugh, Billy SR                
     3) Pracht, Allan FR                4) Corley, John JR                
  4 Bishop McNamara High School  'C'                 NT   x5:39.90        
     1) Dunn, Kosi SO                   2) Fennelly, Donovan FR           
     3) Edwards, Jay FR                 4) Gray, Ryan FR                  
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 23                     
 
  1. Bishop McNamara High School         107   2. Sidwell Friends School               59