GC vs DJO - 11/18/2010                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                           1:43.51    1:58.79          8  
     1) James, Moira                    2) Gragnani, Karen                
     3) Mulquin, Catherine              4) Miller, Makenzie               
  2 Bishop O'Connell High School-PV  'A'             NT    2:08.51          4  
     1) Scallion, Paige                 2) Fernandez, Marlena             
     3) Kinsella, Katie                 4) Aubry, Christine               
  3 Bishop O'Connell High School-PV  'B'             NT    2:14.20          2  
     1) Hoyle, Brittany                 2) DeGeorges, Maddie              
     3) Young, Lisa M 16                4) Price, Emma                    
  4 Good Counsel  'C'                                NT    2:16.37        
     1) Murray, Mary Claire             2) Connelly, Christine            
     3) Fowler, Laura                   4) Healy, Courtney                
  5 Good Counsel  'B'                                NT    2:17.86        
     1) Washington, Stephanie           2) Urban, Natalie                 
     3) Kovalcik, Anna                  4) Yore, Gabrielle                
  6 Bishop O'Connell High School-PV  'C'             NT    2:37.29        
     1) McKeon, Molly                   2) McGovern, Alana                
     3) Lopez-Riveira, Anna             4) Bergaust, Catherine            
 
Event 4  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marsilii, Elena E   16 O'Connell-PV              NT    1:59.35          6  
  2 Miller, Makenzie       GC                        NT    1:59.56          4  
  3 James, Moira           GC                   2:05.37    2:09.97          3  
  4 Considine, Nora        GC                        NT    2:16.59          2  
  5 Kinsella, Katie        O'Connell-PV              NT    2:19.61          1  
  6 Mix, Jessica           O'Connell-PV              NT    2:30.49        
 
Event 6  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gragnani, Karen        GC                   2:13.48    2:27.36          6  
  2 Murray, Mary Clair     GC                   2:28.76    2:27.72          4  
  3 Fox, Paige             GC                        NT    2:34.30          3  
  4 Young, Lisa M       16 O'Connell-PV              NT    2:39.14          2  
  5 Scallion, Paige        O'Connell-PV              NT    2:39.55          1  
  6 Fernandez, Marlena     O'Connell-PV              NT    2:45.82        
 
Event 8  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Catherine     GC                     25.05      25.22          6  
  2 Umberger, Ryan L    17 O'Connell-PV              NT      25.94          4  
  3 Cleary, Katherine      GC                     25.61      26.38          3  
  4 Dailey, Morgan         GC                     25.60      26.70          2  
  5 Price, Emma            O'Connell-PV              NT      28.91          1  
  6 Hull, Mary             O'Connell-PV              NT      31.26        
 
Event 10  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoppler, Cyndi         GC                    188.70     222.80          6  
  2 Peters, Caroline       GC                    173.85     188.35          4  
  3 Christopher, Anna      O'Connell-PV              NT     161.85          3  
 
Event 12  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Considine, Nora        GC                     59.84    1:05.36          6  
  2 Murray, Mary Clair     GC                   1:04.09    1:06.19          4  
  3 Gragnani, Karen        GC                   1:01.71    1:08.40          3  
  4 Kinsella, Katie        O'Connell-PV              NT    1:09.22          2  
  5 Young, Lisa M       16 O'Connell-PV              NT    1:18.36          1  
  6 Wilson, Kaitlyn        O'Connell-PV              NT    1:27.35        
 
Event 14  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulquin, Catherine     GC                     54.42      56.37          6  
  2 Umberger, Ryan L    17 O'Connell-PV              NT      58.27          4  
  3 Dailey, Morgan         GC                     57.20      58.29          3  
  4 Fox, Paige             GC                     59.27    1:02.21          2  
  5 Aubry, Christine       O'Connell-PV              NT    1:04.40          1  
  6 May, Lauren            O'Connell-PV              NT    1:05.99        
 
Event 16  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marsilii, Elena E   16 O'Connell-PV              NT    5:16.81          6  
  2 Miller, Makenzie       GC                        NT    5:20.39          4  
  3 Martinko, Jordan       GC                   5:24.69    5:42.00          3  
  4 Urban, Natalie         GC                        NT    5:49.92          2  
  5 Mix, Jessica           O'Connell-PV              NT    6:49.78          1  
  6 Lopez-Riveira, Ann     O'Connell-PV              NT    7:17.76        
 
Event 18  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                           1:36.63    1:45.39          8  
     1) Martinko, Jordan                2) Mulquin, Catherine             
     3) Miller, Makenzie                4) Cleary, Katherine              
  2 Good Counsel  'B'                                NT    1:52.05          4  
     1) Dailey, Morgan                  2) Considine, Nora                
     3) Gragnani, Karen                 4) Fox, Paige                     
  3 Bishop O'Connell High School-PV  'A'             NT    1:52.65          2  
     1) Umberger, Ryan L 17             2) Scallion, Paige                
     3) Fernandez, Marlena              4) Marsilii, Elena E 16           
  4 Good Counsel  'C'                                NT    1:59.48        
     1) Yore, Gabrielle                 2) Washington, Stephanie          
     3) Montgomery, Alexis              4) Engen, Katelyn                 
  5 Bishop O'Connell High School-PV  'B'             NT    2:00.38        
     1) May, Lauren                     2) Horwath, Katie                 
     3) Mix, Jessica                    4) Price, Emma                    
  6 Bishop O'Connell High School-PV  'C'             NT    2:07.92        
     1) Hull, Mary                      2) DeGeorges, Maddie              
     3) McKeon, Molly                   4) Escobar, Kate                  
 
Event 20  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 James, Moira           GC                   1:03.32    1:06.73          6  
  2 Cleary, Katherine      GC                        NT    1:07.10          4  
  3 Washington, Stepha     GC                        NT    1:12.52          3  
  4 Scallion, Paige        O'Connell-PV              NT    1:13.45          2  
  5 Aubry, Christine       O'Connell-PV              NT    1:17.71          1  
  6 Hoyle, Brittany        O'Connell-PV              NT    1:23.54        
 
Event 22  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fowler, Laura          GC                        NT    1:21.14          6  
  2 Urban, Natalie         GC                        NT    1:21.37          4  
  3 Horwath, Katie         O'Connell-PV              NT    1:23.41          3  
  4 DeGeorges, Maddie      O'Connell-PV              NT    1:24.59          2  
  5 Kovalcik, Anna         GC                        NT    1:30.02          1  
  6 Fernandez, Marlena     O'Connell-PV              NT    1:30.07        
 
Event 24  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Good Counsel  'A'                           3:31.80    3:56.38          8  
     1) Martinko, Jordan                2) James, Moira                   
     3) Dailey, Morgan                  4) Cleary, Katherine              
  2 Bishop O'Connell High School-PV  'A'             NT    4:09.99          4  
     1) Marsilii, Elena E 16            2) Umberger, Ryan L 17            
     3) Aubry, Christine                4) Young, Lisa M 16               
  3 Good Counsel  'B'                                NT    4:16.12          2  
     1) Murray, Mary Claire             2) Fowler, Laura                  
     3) Considine, Nora                 4) Urban, Natalie                 
  4 Bishop O'Connell High School-PV  'B'             NT    4:28.04        
     1) Kinsella, Katie                 2) Mix, Jessica                   
     3) May, Lauren                     4) Hull, Mary                     
  5 Good Counsel  'C'                                NT    4:34.28        
     1) Washington, Stephanie           2) Silva, Elena                   
     3) Engen, Katelyn                  4) Kovalcik, Anna                 
  6 Bishop O'Connell High School-PV  'C'             NT    5:08.19        
     1) Wilson, Kaitlyn                 2) McGovern, Alana                
     3) Bergaust, Catherine             4) Hoyle, Brittany                
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 24                    
 
  1. Good Counsel                        130   2. Bishop O'Connell High School         53